کد مطلب:  60947  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمادگی روسیه برای حمله نظامی به اوکراین

آمادگی روسیه برای حمله نظامی به اوکراین

وزیر دفاع کشور اوکراین ادعا می کند که کشور روسیه خود را برای یک حمله نظامی گسترده به خاک کشور اوکراین در انتهای ژانویه سال 2022 آماده می کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، اولکسی رزنیکوف، وزیر دفاع کشور اوکراین با تکیه بر گزارش های اطلاعاتی ارائه شده به پارلمان  این کشور هشدار داده است که نظامیان روسیه که در مرز با این کشور مستقر شده اند، در حال آماده سازی خود برای یک حمله گسترده نظامی در اواخر نخستین ماه از سال میلادی جدید 2022 هستند.

وی با اشاره به این که بیش از 94 هزار سرباز روس در نزدیگی مرز با اوکراین مستقر شده اند خاطر نشان کرد که کشورش کاری در جهت طرف مقابل و بدتر شدن اوضاع انجام نخواهد داد اما همزمان با آن احتمال حمله نیرو های روس به این کشور وجود دارد. وی همچنین اعلام کرد که این کشور به ساخت دو پایگاه دریایی خود در ساحل جنوبی ادامه خواهد داد.

این مقام اوکراینی در ادامه افزود: اطلاعات ما همه سناریوها از جمله بدترین روندها را تجزیه و تحلیل می‌کند. اطلاعات اوکراین به این نکته اشاره دارد که احتمال وقوع حمله‌ای گسترده از سوی روسیه وجود دارد و محتمل‌ترین زمان برای وقوع چنین حمله‌ای پایان ژانویه سال آتی میلادی خواهد بود.

در روز های گذشته و در پی نشست وزیران خارجه ناتو در شهر «ریگا» پایتخت لتونی، مخالفت ها با سیاست های روسیه افزایش پیدا کرده است.

در همین حین آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده مدعی شد مسکو در صورت تهاجمی‌تر شدن در برابر اوکراین، تاوان سنگینی خواهد پرداخت. این اتفاقات و واکنش ها در حالی رخ داده است که  گذشته، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هشدار داده بود که افزایش زیرساخت‌های نظامی ناتو در اوکراین، خط قرمز روسیه است و مسکو با ایجاد تهدید متقابل، مقابله خواهد کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره آمادگی روسیه برای حمله نظامی به اوکراین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «آمادگی روسیه برای حمله نظامی به اوکراین» در کادر زیر بنویسید :

4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید