مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  63474 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چه کسی مسئول آلودگی هوای پایتخت است؟

چه کسی مسئول آلودگی هوای پایتخت است؟

شاخص آلودگی هوای تهران به شدت بالا رفته و توصیه می شود کودکان و افراد سالخورده و همچنین افراد دارای مشکلات قلبی و تنفسی از منزل بیرون نیایند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در روز جمعه 19 فروردین هوای شهر تهران به شدت آلوده شد و شاخص آلودگی به حدود 500 رسید! تهران به آلوده ترین شهر جهان تبدیل شد! عده ای از کارشناسان علت بحران آلودگی هوا را ریزگردهای کشورهای همسایه می دانند و عده ای دیگر آلاینده های ترددی و افزایش استفاده از منابع آلاینده هوا را علت این فاجعه زیست محیطی می دانند.

در ابتدا کارشناسان شروع به ارائه نظرهای متفاوتی کردند که اولین آن مربوط می شود به سخنگوی شهرداری و رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران که سعی می کرد آلودگی هوا را به گرد و خاک کشورهای همسایه ربط دهد.

اما عبدالمطهر محمدخانی در صفحه توئیتر خود نوشت: «آلودگی هوای تهران داخلی و ناشی از فعالیت وسایل نقلیه و یا صنایع نیست. کانون گردوغبار کشورهای غرب و شمال غربی ایران و ناشی از پدیده تغییر اقلیم، خشکسالی و بیابان‌زایی است. از نگاه سخنگوی شهرداری تهران تغییر اقلیم، یک مسئله ملی و فراملی است که تلاش سازمان محیط زیست و وزارت خارجه را می‌طلبد».

علی نصیری، رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: «مبدأ طوفان از کشور عراق است و با توجه به این موضوع، مسئولیت کنترل وضعیت برعهده شهرداری نیست. به گفته نصیری، این وضعیت تا امروز با توجه به پیش‌بینی وزش باد تند در ساعات بعدازظهر، احتمال تشدید وضعیت گرد و غبار در عصر امروز 20 فروردین‌ماه نیز وجود دارد».

علی نصیری اعلام کرد بهتر است مردم پنجره های منزل خود را بسته نگه دارند و در صورت امکان از سامانه تهویه مطبوع استفاده کنند. برای ممانعت از آلوده شدن مواد غذایی و آب آشامیدنی از پوشش مناسب برای نگهداری آنها استفاده کنند. همچنین در صورت خروج اضطراری از منزل حتما از ماسک های فیلتردار استفاده شود. افراد دارای مشکلات تنفسی، کودکان و سالمندان در خانه بمانند. چنانچه افراد دچار تنگی نفس، سرفه و درد قفسه سینه شدند به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

استاندار تهران امروز (شنبه 20 فروردین) اعلام کرده امروز هم آلودگی هوا وجود دارد اما کمتر از دیروز است و بیشتر این ریزگردها از عراق می باشد. اکنون شاخص آلودگی هوا زیر 200 است.

بدلیل آلودگی هوا امروز (شنبه 20 فروردین) دیدار تیم های فوتبال "پرسپولیس تهران" و "آلومینیوم اراک" که قرار بود عصر امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شود لغو شد.

 

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره چه کسی مسئول آلودگی هوای پایتخت است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چه کسی مسئول آلودگی هوای پایتخت است؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید