کد مطلب:  60709 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شروع ساخت 700 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن

شروع ساخت 700 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن

رستم قاسمی وزیر، راه و شهرسازی در حاشیه دومین جلسه شورای عالی مسکن از تامین زمین 4 میلیون واحد مسکونی و ساخت و تحویل آن تا پایان سال خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از صدا و سیما، رستم قاسمی وزیر، راه و شهرسازی در حاشیه دومین جلسه شورای عالی مسکن در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز که استانداران استان‌های مختلف به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشتند قرار است تأمین زمین 4 میلیون واحد مسکونی را تا پایان سال مشخص شود.

وی افزود: دولت و مجلس هر دو دغدغه ساخت مسکن برای اقشار محروم را دارند که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بنا داریم در طول 4 سال  میلیون مسکن ساخته و تحویل شود.

وی با اشاره به اینکه حدود 50 روز از تصویب و ابلاغ قانون جهش تولید مسکن می‌گذرد افزود: در فاز اول ساخت دو میلیون مسکن را شروع کردیم و سهم استان‌ها و شهرستان‌ها نیز جز به جز به استانداران و فرمانداران ابلاغ شده است.

وزیر راه و شهرسازی به تفاهم نامه امروز وزارت راه و شهرسازی با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با بنیاد مستضعفان به امضا رسید 900 هکتار از زمین‌های این بنیاد در کل کشور به طور رایگان در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار می‌گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تشکیل صندوق ملی مسکن نیز در این قانون دیده شده که در حال شکل گیری است و منابع آن نیز از درآمدهای وزارت راه و شهرسازی و منابع مسکن مهر و بازگشت اقساط مسکن مهر خواهد بود تا بتوانیم به دهک‌های پایین متقاضی مسکن یارانه پرداخت کنیم در این زمینه نیز باید با سازمان برنامه و بودجه مبلغ پرداخت یارانه نهایی شود.

در پایان وی خاطرنشان کرد: پیش بینی لازم برای اینکه همه کارگران، مهندسین، تکنسین‌ها و مصالح مورد نیاز در ساخت مسکن در این طرح ایرانی باشند در نظر گرفته شده است بر این اساس حوزه ساخت مسکن نباید نگران باشد که ما دنبال کارگر خارجی و مواد و مصالح خارجی هستیم چون برخی از کشورها حتی تأمین منابع مالی را نیز دراین وضعیت اقتصادی کشور به عهده گرفته‌اند.

: برای دریافت مشاوره درباره شروع ساخت 700 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شروع ساخت 700 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید