کد مطلب:  63331 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز آموزش حضوری مقطع کارشناسی به صورت پلکانی

آغاز آموزش حضوری مقطع کارشناسی به صورت پلکانی

بر اساس اعلام معاون آموزشی وزارت علوم فرآیند آموزش حضوری دانشجویان مقطع کارشناسی به صورت پلکانی خواهد بود و تمامی دانشجویان سر کلاس های حضوری خواهند رفت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر قاسم عمو عابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به آغاز فرآیند حضوری شدن کلاس های آموزشی در مقطع کارشناسی به صورت پلکانی در تمامی دانشگاه های کشور گفت: هیچ دانشگاهی اجازه ندارد برنامه‌ای برای بازگشت دانشجویان دوره کارشناسی به آموزش حضوری ارائه نکند.

عابدینی در ادامه افزود:  همه دانشگاههای کشور موظف هستند برای از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان دوره کارشناسی برنامه ریزی های لازم را داشته‌باشند و اینطور نیست که دانشگاهی مایل به بازگشت این دانشجویان در سر کلاس های درس نباشد.

وی با اشاره به این امر که برخی دانشگاه ها آموزش خود در مقطع کارشناسی را به صورت پلکانی حضوری کرده اند خاطر نشان کرد: برنامه ریزی از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان در حال حاضر انجام شده‌است اما دانشگاه ها این حق را دارند که نگران سلامت دانشجویان و اساتید باشند و اینکه دانشجویان به بهترین نحو بتوانند از ظرفیت آموزش حضوری استفاده کنند باید برنامه ریزی مناسبی از سوی دانشگاه ها انجام بگیرد.

عابدینی در مورد وضعیت دانشجویان ورودی 99 و 1400 گفت: دانشجویان ورودی دو سال اخیر اصلا دانشگاه ندیده‌اند بنابراین باید دانشگاه ها برنامه ریزی های لازم برای شناساندن محیط دانشگاه به این دانشجویان را داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: بخشنامه ای به دانشگاه ها صادر کردیم که بر اساس آن همه مراکز موظف به از سرگیری آموزش حضوری هستند و ما برای مساعدت با دانشجویان تسهیلات مهمانی، حذف ترم و حذف درس را فراهم کردیم. حتی به دانشگاه ها این اختیار را دادیم برای دانشجویانی که مشکل دارند به طور مستقل تصمیم گیری کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره آغاز آموزش حضوری مقطع کارشناسی به صورت پلکانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آغاز آموزش حضوری مقطع کارشناسی به صورت پلکانی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید