زمان مطالعه: 2 دقیقه
حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت

حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت

گوگل کروم شما کار نمیکند؟ تنظیم نبودن زمان ویندوز میتواند منجر به مشکلات عجیب غریبی شود. مثلا اگر ساعت کامپیوتر چند دقیقه عقب یا جلو باشد یا تاریخ تنظیم نباشد،

خطای ساعت گوگل کروم

اگرچه مرورگر کروم روزبه‌روز بهتر میشود و پیشرفت میکند اما هنوز هم برخوردن به چند مشکل کوچک میتواند از عادی ترین چیزها باشد. اگر میخواهید وارد وبسایتی شوید و مدام با ارور “your clock is ahead” و یا “your clock is behind” (که به ترتیب به معنای جلو بودن یا عقب بودن ساعت شماست) روبرو میشوید، بر اعصاب خود مصلط باشید تا در این بخش از آسمونی به شما یاد دهیم چه کار باید بکنید.گوگل کروم یک ارور مشخص را به این خاطر نشان میدهد که احتمالا زمان و تاریخ کامپیوتر شما دقیق و تنظیم نیست! البته میتواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. مراحل و روشهای زیر را با دقت مطالعه کنید تا تجربه موفق استفاده از مرورگر را دوباره داشته باشید.

تنظیم ساعت گوگل کروم

اگر دستگاه شما، چه کامپیوتر و چه موبایل، ساعت و تاریخ دقیق را نداشته باشد، مثل این خواهد بود که گم شده و هیچ کاری نمیتواند انجام دهد. همچنین میتواند در عملکرد گوگل کروم اختلال ایجاد کند. مراحل زیر را اجرا کنید:
1- روی قسمت تاریخ و نوار ابزار کامپیوترتان راست‌کلیک کنید.
2- در لیست باز شده روی adjust date/time کلیک کنید. وارد صفحه ای دیگر میشوید.
3- اگر تاریخ و ساعت کامپیوتر شما منظم نیست، روی "set time automatically" کلیک کنید.
4- زیر قسمت "set time and date manually" روی دکمه change کلیک کنید و خودتان زمان دقیق و تاریخ دقیق را وارد کنید.

پاک کردن کوکی و کش مرورگر کروم

کوکی و کش ، فایل های موقتی که حجمی از حافظه درونی سیستم را اشغال میکنند ممکن است به خاطر تاریخ ثبتشان در تعیین تاریخ خودکار برای دیگر قسمت های سیستم دخیل شوند. گوگل کروم به واسطه فایل هایی که حتی استفاده ای از آنها نمیکنید ممکن است تاریخ خود را تعیین کند و به همین خاطر معمولا تاریخ های غلطی را استفاده میکند. بنابراین پاک کردن این دسته از فایلهای بیخود و بی‌استفاده میتواند به بهبود عملکرد کروم کمک کند. به ترتیب زیر عمل کنید:

1- روی منوی گوگل کروم در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید.
2- به تنظیمات یا settings بروید.
3- به قسمت advanced وارد شوید
4- وارد "privacy and security" وارد شوید.
5- روی "clear browsing data" کلیک کنید.
6- در صفحه باز شده، به قسمت "time range" وارد شده و روی all time کلیک کنید
7- مطمئن شوید تنها این دو گزینه تیک خورده اند: cookies and other site data و cached images and files و روی clear data کلیک کنید. این کار باعث میشود تمام فایل های بلااستفاده و کش و کوکی های مرورگر شما پاک شود و عملکرد آن بهبود یابد. البته پس از انجام این کار توصیه میشود کامپیوترتان را ریستارت کنید. پس از دوباره روشن شدن کامپیوترتان، ارور تاریخ و ساعت دیگر نمایان نمیشود.

تنظیم ساعت کامپیوتر به صورت دستی

حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت
حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت

1- کاری که باید اول بکنید این است که دکمه های windows key + R را همزمان بزنید. سپس در پنجره دستوری Run عبارت زیر را وارد کنید:
control timedate.cpl
2- حالا تمام کاری که باید بکنید این است که ساعت و تاریخ را وارد کنید.

your-clock-is-behind
your-clock-is-behind

2- پس از آن طبق موقعیت مکانی خودتان زمان مناسب را وارد کرده و ok را بزنید.

حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت
حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت

3- در مرحله آخر تنها لازم است روی apply کلیک کنید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «حل مشکل خطای ساعت گوگل کروم و دسترسی به اینترنت» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.