زمان مطالعه: 16 دقیقه
جام جهانی هندبال زنان(2023)

جام جهانی هندبال زنان(2023)

رقابتهای هندبال زنان جهان از روز هشتم آذر آغاز شد که با قهرمانی فرانسه خاتمه یافت. ایران نیز به مقام سی و یکم دست یافت.
در این مطلب می خوانید : [بستن]

برترین های مسابقات جهانی

در پایان رقابتهای جهانی هندبال زنان که با قهرمانی فرانسه به پایان رسید، لورا گلاسه دروازه بان 30 ساله فرانسه به عنوان بهترین دروازه بان مسابقات برگزیده شد.

undefined

همچنین یک مدافع فرانسوی و یک نروژی در تیم برگزیده جام قرار گرفتند. استل انزه مینکو از فرانسه دفاع چپ تیم منتخب جام شد.

undefined

استین برِدال از نروژ دفاع میانی تیم منتخب جام شد.

undefined

لوییز بورگارد از دانمارک دفاع راست برتر جام شد.

undefined

شلو والنتینی از فرانسه هم وینگر چپ برتر جام شد.

undefined

ناتالی هاگمن از سوئد نیز عنوان وینگر راست برتر جام را به خود اختصاص داد.

undefined

روز  نوزدهم؛ فرانسه بالاتر از وایکینگ ها

تیم ملی زنان فرانسه با برتری (31-28) مقابل نروژ، برای سومین بار قهرمان هندبال زنان جهان شد. فرانسوی ها که در مرحله دوم گروهی هم موفق شده بودند نروژ را (24-23) از پیش رو بردارند، این بار مقتدرانه و در نیمه اول(20-17) از حریف پیش افتادند و این برتری را تا پایان حفظ کردند تا بالاتر از سه میزبان اسکاندیناوی، قهرمانی جهان را جشن بگیرند.

برای تعیین تیم سوم مسابقات، دانمارک(28-27) سوئد را شکست داد و مدال برنز مسابقات را نصیب خود ساخت. همچنین تیم هلند با برتری(30-26) برابر آلمان، عنوان پنجم جهان را به خود اختصاص داد. آلمان ششم شد و سرانجام در رقابت برای تعیین تیمهای هفتم و هشتم جهان، مونته نگرو(28-24) چک را شکست داد تا هفتم شود.

در پایان این رقابتها مارکِتا یِرابکووا از چک با 63 گل، بهترین گلزن رقابتها شد و هِمی رِیستاد از نروژ عنوان بهترین بازیکن تورنمنت را به خود اختصاص داد.

روز هجدهم؛ بهترین دروازه بانان جام

در حالی که امروز قهرمان رقابتهای جهانی مشخص خواهد شد، به نظر می رسد ایرما شیوت دروازه بان تیم ملی سوئد به عنوان برترین دروازه بان این رقابتها انتخاب شد. شیوت 25 ساله با قامت 179 سانتی متری خود، در این رقابتها در برابر 31 شوتی که به سمت دروازه اش شده است، 18 سِیو موفق داشته تا رکورد 56 درصد سیوها را از آن خود سازد. 

undefined

سیلیه سولبِرگ دروازه بان نروژ دیگر شانس برترین دروازه بان تورنمنت است. سولبرگ 33 ساله و 178 سانتی متری، 43 درصد شوتهایی که به سمت دروازه اش شلیک شده را مهار کرده، با این تفاوت که آمار مهارهای موفق او به 63 عدد از 145 شوت می رسد.

undefined روز هفدهم؛ در انحصار وایکینگ ها

با برگزاری دیدارهای نیمه نهایی و مسابقات تعیین رده های پنجم تا هشتم، تنها چهار دیدار دیگر تا پایان مسابقات قهرمانی جهان باقی مانده است. در دیدارهای روز هفدهم این مسابقات و در مرحله نیمه نهایی، تیم نروژ که در نیمه نخست(14-9) از دانمارک عقب بود، سرانجام در نیمه دوم مسابقه را به تساوی کشاند و در وقت اضافی(29-28) به پیروزی رسید تا راهی فینال شود.

در دیگر دیدار فرانسه در همان نیمه نخست(19-11) از سوئد پیش افتاد و سرانجام با نتیجه (37-28) پیروزی را از آن خود کرد تا حریف نروژ در دیدار نهایی شود و دو تیم دانمارک و سوئد هم برای عنوان سوم، فردا با هم نبرد کنند.همچنین در دیگر دیدارها آلمان(32-26) چک را شکست داد و هلند(28-25) مونته نگرو را از پیش رو برداشت تا فردا دو تیم آلمان و هلند برای کسب رتبه پنجم و چک و مونته نگرو برای کسب مقام هفتم رودرروی یکدیگر قرار بگیرند.

Handball, Womens World Championship, Germany | IMAGO

روز شانزدهم؛ مریخ سومین گلزن برتر تورنمنت

پس از دو هفته رقابت فشرده بین 32 تیم برتر هندبال زنان جهان، تیمهای صعود کننده به دور نیمه نهایی دیروز استراحت داشتند و امروز مسابقات برای تعیین تیمهای اول تا هشتم از سر گرفته خواهد شد.

تا اینجای کار بهترین گلزن تورنمنت مارکِتا یِرابکووا از جمهوری چک است که طی 85 شوتی که به سمت دروازه رقبا زده، 52 بار موفق به گلزنی شده است.

undefined

الیزا بوخسکی از رومانی هم طی 63 شوت به سمت دروازه رقبا 47 گل به ثمر رسانده است.

undefined

نفر سوم این رده بندی فاطمه مریخ از ایران است که از 87 شوت به سمت دروازه رقبا 41 گل به ثمر رسانده است. هرچند با توجه به باقی مانده چک در جدول بازیها به نظر می رسد که دو بازیکن از این تیم، جای مریخ را در جدول اشغال کنند.

روز پانزدهم؛ کسب مقام سی و یکم جهان شاهکار است؟!

تیم ایران با برد(28-23) برابر گرینلند در بین 32 تیم شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان، عنوان سی و یکم را از آن خود کرد. به این ترتیب ایران با تنها یک برد و شش باخت به کار خود خاتمه داد. با این حال سایت فدراسیون هندبال از این برد با عنوان شاهکار شیرزنان هندبال و کسب اولین برد در تاریخ رشته های توپی یاد کرد! قضاوت و همچنین دیدن تصاویر مسابقه با شما !

در سایر دیدارها نتایج زیر به دست آمد:

دیدار برای رتبه 29 و 30: پاراگوئه(36-30) قزاقستان

دیدار برای رتبه 27 و 28: شیلی(26-25) چین

دیدار برای رتبه 25و 26: ایسلند(30-28) کنگو

دو مسابقه باقیمانده از مرحله یک چهارم نهایی:

سوئد(27-20) آلمان

دانمارک(26-24) نروژ

روز چهاردهم؛ فرانسه و نروژ در نیمه نهایی

مسابقات مرحله یکچهارم نهایی جام جهانی هندبال با صعود دو تیم فرانسه و نروژ به نیمه نهایی آغاز شد. در مسابقات این مرحله دو دیدار برگزار شد که در آن، فرانسه با نتیجه (33-22) جمهوری چک را شکست داد تا تیم چک از این به بعد برای مقامهای پنجم تا هشتم به رقابت بپردازد. نیمه نخست این مسابقه(18-16) به سود فرانسه خاتمه یافته بود.

Czech Women's Handball Team: Tough Defeat in World Championship

 در دیگر دیدار این مرحله، نروژ(30-23) در برابر هلند پیروز شد تا نروژ به نیمه نهایی صعود کند و هلند هم راهی مسابقات کسب مقام پنجم تا هشتم شود.

Angela Malestein is top scorer for the Netherlands.

این مسابقات امروز با دیدار تیمهای سوئد مقابل آلمان و دانمارک در برابر مونته نگرو ادامه پیدا خواهد کرد. ایران هم برای کسب رتبه های 31 یا 32 تورنمنت در آخرین دیدار خود مقابل گرینلند قرار خواهد گرفت.

روز سیزدهم؛ صعود مونته نگرو و دانمارک درکنار سوئد و آلمان

با شکست(33-29) ایران از قزاقستان، ششمین شکست ایران در شش مسابقه به دست آمد و ایران حالا برای کسب رتبه 31 یا 32 جام باید به مصاف گرینلند برود. ایران در آخرین روز رقابتهای پرزیدنت کاپ در حالی به مصاف قزاقستان رفت که در نیمه نخست(17-15) از رقیب عقب افتاد و این اختلاف در نیمه دوم دو برابر شد. در همین گروه، تیم کنگو(24-21) شیلی را شکست داد و با صدرنشینی در گروه، حالا برای رتبه 25 مسابقات رقابت پایانی خود را مقابل ایسلند انجام می دهد. شیلی هم حریف چین در رقابت برای مقام 27 مسابقات شد. قزاقستان هم با برد مقابل ایران در آخرین مسابقه خود برای رتبه 29 با پاراگوئه نبرد خواهد کرد.

در گروه یک رقابتهای پرزیدنت کاپ، ایسلند(30-23) چین را شکست داد و پاراگوئه(21-19) گرینلند را از پیش رو برداشت.

اما در جدول اصلی مسابقات و در گروه یک، نتایج زیر به دست آمد:

سوئد(32-25) مونته نگرو

مجارستان(23-22) کرواسی

سنگال(22-20) کامرون

در این گروه سوئد با 10 امتیاز کامل به یک چهارم نهایی رسید. برد میلیمتری مجارستان مقابل کرواسی هم تنها سبب حذف کرواسی 5 امتیازی شد! مجارها با این برد 6 امتیازی شدند اما از آنجا که در دور نخست(24-18) از مونته نگرو شکست خورده بودند، با وجود امتیاز مساوی با این تیم، از صعود به دور بعد بازماندند و مونته نگرو راهی دور بعد شد.

در گروه سوم رقابتها هم دانمارک با برتری مقابل آلمان صعود کرده، صدرجدول را از این تیم گرفت و به همراه آلمان با هشت امتیاز راهی دور بعد شد:

دانمارک(30-28) آلمان

رومانی(27-26) لهستان

ژاپن(22-20) صربستان

دیدارهای یک چهارم نهایی امروز و فردا برگزار خواهد شد.

روز دوازدهم؛ صعود جمهوری چک با یک فرمول پیچیده!

با پایان روز دوازدهم جام جهانی هندبال زنان، رقابتها در دو گروه دوم و چهارم به پایان رسید و چهار تیم اروپایی به دور بعدی مسابقات صعود کردند.

در رقابتهای گروه دوم پیشاپیش صعود فرانسه و نروژ قطعی شده بود و نبرد دو تیم تنها برای سرگروهی بود؛ دیداری که فرانسه (24-23) پیروز شد و با 10 امتیاز از 5 مسابقه به یک چهارم نهایی صعود کرد. نروژ هم 8 امتیاز باقی ماند.

These Teams Are Qualified for the 2023 World Women`s Handball Championship

تیم اسلوونی با برتری(32-27) مقابل اتریش، شش امتیازی شد و اتریش هم 2 امتیازی ماند. و سرانجام آنگولا(33-31) کره جنوبی را شکست داد تا چهار امتیازی شود. کره جنوبی هم بدون امتیاز در قعر جدول قرار گرفت.

اما در گروه چهارم، رقابت بسیار شدیدی برای صعود به عنوان تیم دوم گروه به وجود آمد. در این روز هلند(29-21) اسپانیا را شکست داد و با 10 امتیاز در صدر گروه قرار گرفت. اسپانیا هم 6 امتیازی باقی ماند. از سوی دیگر برزیل(30-27) چک را شکست داد تا این دو تیم هم 6 امتیازی شوند!

Ukraine – Czech Republic: forecast and bet on the Women's World Handball  Championship match — December 6, 2023

آرژانتین هم (25-20) اوکراین را شکست داد تا با 2 امتیاز بالاتر از اوکراین در جدول پنجم شود. در رقابت تیمهای اسپانیا، برزیل و چک کار به بازی رودر روی این سه تیم کشیده شد. با توجه به اینکه برزیل با اختلاف 3 گل چک را شکست داده بود، چک با اختلاف 8 گل اسپانیا را برد و اسپانیا هم در دور گروهی با اختلاف دو امتیاز برزیل را برده بود، چک به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد.

این رقابتها امروز در بخش گروهی به پایان می رسد و ایران در آخرین شانس خود مقابل قزاقستان قرار می گیرد. باخت ایران پیشاپیش قطعی به نظر می آید و به نظر می رسد که ایران باید آماده مسابقه برای فرار از رتبه آخر مسابقات باشد.

روز یازدهم؛ ایران 20- کنگو 32

روز یازدهم رقابتهای هندبال زنان جهان با برگزاری ده مسابقه به پایان رسید. در این رقابتها در گروه نخست نتایج زیر به دست آمد:

مونته نگرو(29-21) سنگال

کرواسی(24-15) کامرون

سوئد(26-22) مجارستان

با این نتایج سوئد 8 و مونته نگرو 6 امتیازی شدند تا صعود سوئد نیز به دور بعد قطعی شود.

در گروه سوم هم آلمان هشت امتیاز صعود خود را به یکچهارم نهایی قطعی ساخت.

آلمان(31-21) صربستان

رومانی(32-28) ژاپن

دانمارک(32-22) لهستان

اما در رقابتهای پرزیدنت کاپ دو مسابقه در هر گروه برگزار شد. در اولین گروه چین(32-24) گرینلند را شکست داد و ایسلند(25-19) پاراگوئه را از پیش رو برداشت تا ایسلند و چین 4 امتیازی شوند و دو تیم دیگر بدون امتیاز باقی بمانند.

در گروه دوم کنگو(32-20) ایران را از پیش رو برداشت. نیمه نخست این مسابقه (19-9) به پایان رسیده بود. شیلی هم(27-23) قزاقستان را شکست داد تا ایران و قزاقستان بدون امتیاز باقی بمانند. هر چند به نظر می رسد ایران در برابر قزاقستان هم شانسی برای برد ندارد. تصاویر بازی ایران و کنگو را با هم مشاهده می کنیم:

روز دهم؛ صعود فرانسه و نروژ قطعی شد

با برگزاری شش مسابقه دیگر از مرحله دوم رقابت تکلیف دو تیم صعود کننده به یک چهارم نهایی مشخص شد. در گروه دوم این مسابقات سه مسابقه برگزار و نتایج زیر به دست آمد:

اتریش(30-25) آنگولا

فرانسه(32-22) کره جنوبی

نروژ(34-21) اسلوونی

IHF | News

به این ترتیب دو تیم نروژ و فرانسه با هشت امتیاز صعود خود را به دور بعدی قطعی کردند و در روز پایانی تنها برای مشخص شدن صدرنشین با هم رقابت خواهند کرد. در گروه چهارم هم این نتایج کسب شد:

برزیل(33-19) آرژانتین

چک(30-22) اسپانیا

هلند(40-21) اوکراین

IHF | News

در این گروه هلند 8 امتیازی شده و عملا به دور بعد صعود کرده است. اسپانیا و چک هم با شش امتیاز شانس صعود دارند.

امروز در رقابتهای پرزیدنت کاپ ایران با کنگو بازی دارد و بعید به نظر می رسد شانسی برای برد داشته باشد.

روز نهم؛ ایران 20 شیلی 30

تیم ملی زنان کشورمان در نخستین دیدار خود در مسابقات تیمهای قعرنشین گروههای هشتگانه – موسوم که پرزیدنت کاپ- در برابر شیلی هم حرفی برای گفتن نداشت و در شرایطی که نیمه نخست را با نتیجه 14 بر 6 از حریف خود عقب افتاده بود، در پایان با نتیجه (30-20) شکست خود و در قعر گروه دوم مسابقات قرار گرفت. گزارش تصویری مسابقه را در ادامه خواهید دید.

در گروه یک این مسابقات هم چین(23-20) پارگوئه را شکست داد و ایسلند (37-14) مقابل گرینلند پیروز شد.

اما در جدول اصلی مسابقات و در گروه اول، سه مسابقه زیر برگزار شد:

کرواسی(26-25) مونته نگرو

مجارستان(30-20) سنگال

سوئد(37-13) کامرون

در این گروه سوئد با 6 و مجارستان و مونته نگرو با 4 امتیاز اول تا سوم هستند.

در گروه سوم مسابقات هم نتایج زیر به دست آمد:

لهستان(22-21) صربستان

آلمان(24-22) رومانی

ژاپن(27-26) دانمارک

با این نتایج آلمان با 6 امتیاز و دانمارک و لهستان با 4 امتیاز در مکان های اول تا سوم گروه قرار گرفتند.

روز هشتم؛ چهار تیم اروپایی آماده صعود به یکچهارم نهایی

دور  دوم رقابتهای هندبال زنان جهان با برگزاری رقابتهای گروه دوم و چهارم آغاز شد. در گروه دوم این رقابتها سه مسابقه برگزار شد و نتایج زیر به دست آمد:

اسلوونی(31-27) کره جنوبی/  فرانسه(31-27) اتریش/ نروژ (37-19) آنگولا

IHF | News

با توجه به نتایجی که تیمها در مرحله نخست به دست آورده اند، در حال حاضر نروژ و فرانسه از مجموع  3 مسابقه خود شش امتیاز کسب کرده اند و دو تیم صعود کننده به دور یک چهارم نهایی به شمار می آیند.

IHF | News

در گروه چهار هم سه مسابقه زیر برگزار شد:

چک(30-23) اوکراین /  اسپانیا(30-23) آرژانتین / هلند(35-27) برزیل

در حال حاضر هلند و اسپانیا با 6 امتیاز صدرنشینان این گروه هستند. آرژانتین و اوکراین هم بدون امتیاز در قعر گروه قرار دارند.

Spain (w) – Ukraine (w): current forecast and bet on the match of the group  stage of the World Handball Championship — December 1, 2023

همچنین در رقابتهای پرزیدنت کاپ، تیم کنگو(37-36) قزاقستان را شکست داد. این دو تیم دو همگروه ایران به شمار می آیند. دیدار بعدی این گروه بین ایران و شیلی امروز برگزار خواهد شد.

IHF | Gallery

روز هفتم؛ صعود 24 تیم به دور دوم

رقابتهای دور گروهی هندبال قهرمانی جهان به پایان رسید و 24 تیم صعود کننده به دور دوم گروهی مشخص شدند. در آخرین روز دور گروهی نتایج زیر رقم خورد:

گروه اول: سنگال(22-15) چین/  سوئد(22-17) کرواسی

IHF | Competition Home Page

تیم سوئد با 6 امتیاز صدرنشین گروه شد و کرواسی و سنگال نیز با 3 امتیاز راهی دور دوم شدند. این تیمها در مرحله بعد در کنار تیمهای برتر گروه دوم( مونته نگرو، مجارستان و کامرون) مسابقه خواهند داد.

گروه پنجم:  صربستان(30-16) شیلی/ دانمارک(39-23) رومانی

Denmark Names Extended Squad for 2023 World Handball Championship

سه تیم دانمارک، رومانی و صربستان با 6، 4 و 2 امتیاز به دور بعد صعود کردند و با تیمهای گروه شش( آلمان، لهستان و ژاپن) همگروه شدند.

در این مرحله تیمها در چهار گروه شش تیمی به مصاف هم می روند. اما از آنجا که تیمهای همگروه با یکدیگر در مرحله اول، در این دور نیز با یکدیگر همگروه هستند، نتایج دور نخست آنها در برابر هم در نظر گرفته خواهد شد و دیگر با هم بازی نمی کنند. به این ترتیب از همین حالا هر کدام از تیمهای مرحله دوم دو بازی خود را انجام داده اند. ایران نیز به عنوان قعرنشین گروه خود، برای کسب یکی از عناوین 25 تا 32 مسابقات مسابقه می دهد. ایران در این دور با تیمهای شیلی، قزاقستان و کنگو همگروه است.

روز ششم؛ ایران 10 ژاپن 42 !

رقابتهای دورگروهی هندبال زنان جهان امروز هم ادامه پیدا کرد و در مهمترین دیدار، ایران با نتیجه 42 بر 10 در یکی از یکطرفه ترین دیدارهای این دوره مسابقات از ژاپن باخت! نیمه اول این مسابقه با نتیجه حیرت انگیز 20 بر 3 خاتمه یافته بود! در همین گروه آلمان 33 بر 17 لهستان را شکست داد تا صدرنشین گروه ششم مسابقات شود. لهستان و ژاپن هم در رده های دوم و سوم قرار گرفته و ایران فعلا در رقابتهای پرزیدنت کاپ با قزاقستان و کنگو همگروه شود. تصاویر بازی ایران را مشاهده می کنید:

در دیگر گروهها  نتایج زیر رقم خورد:

گوه دوم: کامرون(26-23) پاراگوئه / مونته نگرو(24-18) مجارستان

تیمهای مونته نگرو، مجارستان و کامرون به ترتیب با 6، 4 و 2 امتیاز راهی دور بعدی مسابقات شدند.

گروه چهار: آنگولا(26-26) ایسلند /  فرانسه(31-27) اسلوونی

بعد از فرانسه شش امتیازی و اسلوونی چهار امتیازی، آنگولا با یک امتیاز و تفاضل گل 7- موفق شد به دور دوم صعود کند.

گروه هشتم: آرژانتین(31-26) کنگو / هلند(33-20) چک

هلند، چک و آرژانتین با 6، 4و 2 امتیاز راهی مرحله بعدی شدند.

روز پنجم؛ سومین برد پیاپی برای نروژ و اسپانیا

رقابتهای دور گروهی هندبال زنان جهان به آخرین بازیهای خود رسیده است. در پنجمین روز این رقابتها، نتایج زیر در گروههای مختلف به دست آمد:

گروه اول: کرواسی(39-13) چین/ سوئد(26-18) سنگال

در این گروه پس از دو مسابقه سوئد با 4، کرواسی با 3، سنگال با یک و چین بدون امتیاز اول تا چهارم هستند

گروه سوم: اتریش(43-23) گرینلند / نروژ(33-23) کره جنوبی

با برگزاری مسابقات این گروه، نروژ با 6، اتریش با 4، کره جنوبی با 2 وگرینلند بدون امتیاز به کار خود در مرحله گروهی خاتمه دادند.

Greenland celebrates rare sporting win at NACHC Women's Championship

گروه پنجم: رومانی(37-28) صربستان /  دانمارک(46-11) شیلی

با برگزاری دو مسابقه،  دانمارک و رومانی با 4 و صربستان  و شیلی بدون امتیاز هستند. شیلی احتمالا یکی از همگروههای ایران در این رقابتها خواهد بود.

گروه هفتم: اوکراین(37-24) قزاقستان/ اسپانیا(27-25) برزیل

اسپانیا با 6، برزیل با 4 و اوکراین با 2 امتیاز از این گروه راهی مرحله دوم شدند و قزاقستان بدون امتیاز هم به مسابقات پرزیدنت کاپ خواهد رفت. قزاقستان نیز احتمالا یکی از همگروههای ایران در این رقابتها خواهد بود.

Ukraine's Women's Handball Makes Grand Return at World Championship 2023

روز چهارم؛ هشتاد گل در دو مسابقه درون دروازه ایران

در چهارمین روز رقابتهای هندبال قهرمانی زنان جهان تیم ملی کشورمان در برابر آلمان به میدان رفت و این دیدار را واگذار کرد.  در این مسابقه آلمان در نیمه نخست به آسانی و با نتیجه(25-12) از ایران پیش افتاد. این اختلاف در نیمه دوم بیشتر شد و سرانجام آلمان با نتیجه(45-22) ایران را شکست داد و با تفاضل گل 22+ به صدر جدول گروه رسید. فاطمه مریخ با 8 گلی که در این مسابقه به ثمر رساند، همچون بازی نخست عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد. تصاویر مسابقه با آلمان را مشاهده می کنید:

در همین گروه لهستان با نتیجه (32-30) ژاپن را شکست داد تا با تفاضل گل 22+ بعد از آلمان در رده دوم گروه قرار گیرد.

در دیگر دیدارهای روز چهارم نتایج زیر رقم خورد:

گروه دوم: مونته نگرو(41-26) پاراگوئه / مجارستان(39-20) کامرون( مجارستان و مونته نگرو با 4 امتیاز در صدر این گروه قرار دارند.)

گروه چهارم: اسلوونی(30-24) آنگولا / فرانسه(31-22) ایسلند( اسلوونی و فرانسه با 4 امتیاز دو تیم برتر این گروه هستند)

گروه هشتم: چک(31-22) آرژانتین / هلند(40-20) کنگو ( هلند و چک با چهار امتیاز صدرنشین این گروه هستند.)

روز سوم؛ اقتدار اروپایی ها در برابر دیگر قاره ها

رقابتهای سومین روز هندبال زنان جهان با برگزاری مسابقات در کشورهای سوئد و دانمارک ادامه یافت. در گروه اول رقابتها به میزبانی گوتنبورگ سوئد، نتایج زیر به دست آمد:

کرواسی(22-22)سنگال / سوئد(36-24) چین

World Handball Championship (Women): Senegal draw with Croatia - Sport News  Africa

رقابتهای گروه پنجم مسابقات در هرنینگ دانمارک آغاز شد و ابتدا رومانی در حضور 9582 تماشاگر با نتیجه(44-19) شیلی را در هم کوبید و سپس دانمارک میزبان(25-21) صربستان را از پیش رو برداشت. این دیدار در حضور 12389 تماشاگر برگزار شد.

IHF | News

در هشتمین گروه رقابتها که در شهر فردریکسهاون در منطقه جوتلاند دانمارک برگزار می شود ابتدا هلند(41-26) آرژانتین را شکست داد و سپس جمهوری چک(32-22) کنگو را شکست داد. این دیدار با 200 تماشاگر، کم تماشاگرترین مسابقه تورنمنت تا کنون بوده است.

روز دوم؛ برتری آسان لهستان مقابل ایران

در دومین روز رقابتهای هندبال قهرمانی زنان جهان، تیم ملی کشورمان از ساعت 23 روز پنجشنبه به وقت ایران به مصاف لهستان رفت و در پایان این دیدار را با نتیجه ۱۵-۳۵ واگذار کرد. نیمه اول دیدار با نتیجه ۸-۱۸ به سود حریف خاتمه یافت، در حالی که در بین ملی پوشان ایران، فاطمه خلیلی با سیوها و فاطمه مریخ با گل های خود سبب شدند که اختلاف دو تیم بیشتر از 20 امتیاز نشود. ملی پوشان کشورمان جمعه استراحت و روز شنبه، ۱۱ آذر، در دومین بازی خود در مرحله گروهی به مصاف آلمان خواهند رفت. این دیدار از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران آغاز می شود. پیش از این دیدار نیز در نخستین بازی گروه F ژاپن و آلمان به مصاف هم رفتند که آلمان توانست در ثانیه های پایانی ۳۱ بر ۳۰ حریف خود را شکست دهد. دیگر نتایج روز دوم مسابقات چنین بود:

گروه دوم: مونته نگرو(25-11) کامرون/  مجارستان(35-12) پاراگوئه

گروه چهارم: اسلوونی(30-24) ایسلند/ فرانسه(30-29) آنگولا

گروه هفتم: برزیل(35-20) اوکراین/ اسپانیا(34-17) قزاقستان

تصاویر دیدار ایران و لهستان را در زیر مشاهده می کنید:

                                   

روز نخست: آغاز رقابتها و برتری اتریش و نروژ در گروه سوم

در نخستین روز رقابتهای هندبال قهرمانی جهان و در گروه سوم مسابقات، تیم هندبال اتریش در رقابتی پایاپای موفق شد کره جنوبی را( 30-29) از پیش رو بردارد. در همین گروه، نروژ میزبان موفق شد به آسانی و با نتیجه (43-11) گرینلند را از پیش رو بردارد.

IHF | News

در دومین روز این مسابقات، بانوان هندبالیست کشورمان در ساعت 23 روز 9 آذرماه، در نخستین رقابت خود در مرحله مقدماتی مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان با تیم ملی لهستان دیدار می‌کنند. لهستان تجربه 18 حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دارد و در این بین دو مقام چهارمی در مسابقات 2013 صربستان و 2015 دانمارک به دست آورده است.

مسابقات قهرمانی زنان جهان از سال 1957 توسط فدراسیون بین المللی هندبال IHF سازماندهی شده است. در تمام ادوار این رقابتها( به جز سال 1995 که کره جنوبی و در سال 2013 که برزیل قهرمان شدند) ، تیمهای اروپایی قهرمان این مسابقات شده اند. پر افتخارترین تیمهای تاریخ این رقابتها روسیه و نروژ با چهار عنوان قهرمانی هستند.

آخرین تمرین تیم ملی قبل از اعزام

ملی‌پوشان هندبال کشورمان آخرین تمرین خود را قبل از اعزام به مسابقات جهانی انجام دادند. اعضای تیم ملی عصر سه شنبه 7 آذر از فرودگاه امام عازم دانمارک خواهند شد. 

مینا وطن پرست، هانیه لك، آرزو محمدی، ساناز رجبی، مائده عشاقی، فاطمه مریخ، ستاره رحمانیان، اسراء زندی، آرزو كیانی آرا، بهار ایزدگشب، عطیه شهسواری، زهرا فقیهی، نسترن گودزری فراهانی، فاطمه خلیلی بهفر، حدیث نوروزی و مهربان بدوی 16 بازیکنی هستند که ترکیب تیم ملی هندبال کشورمان را در مسابقات قهرمانی جهان تشکیل می‌دهند.  الهام سلوكی (سرپرست)، غلامعلی اكبرآبادی (مشاور فنی)، خدیجه قانع (مربی) و اكرم حبیب لو (فیزیوتراپ) کادرفنی تیم ملی هندبال بانوان هستند.

بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی زنان جهان به میزبانی سه کشور نروژ، دانمارک و سوئد برگزار می‌شود و تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در هرنینگ دانمارک به مصاف رقبای خود خواهد رفت. تصاویر آخرین اردوی تیم ملی را مشاهده می کنید:

برگزاری اردوی پنجم تیم ملی

پنجمین اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان به منظور شرکت در مسابقات جهانی 2023 برگزار شد. ایران که سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا(2022) عنوان چهارمی را از آن خود ساخت و جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آورد، در رقابتهای جهانی با آلمان، لهستان و ژاپن همگروه است. گزارش تصویری اردوی تیم ملی را مشاهده می کنیم:

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جام جهانی هندبال زنان(2023)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.