زمان مطالعه: 3 دقیقه
راهنمایی انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی

راهنمایی انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی

انتخاب مکان مناسب عروسی همیشه کار دشواری است، اما با تصمیم گیری و انتخاب درست در مورد سبک مهمانی و تعداد مهمانان و بودجه شما ، بسیار ساده تر می شود.

انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی و جشن شما میتواند با توجه به سلیقه و بودجه و شرایط فرهنگی خانوادگی و محل سکونت شما متفاوت باشد.

این 10 نکته را در این بخش آسمونی دنبال کرده تا بتوانید بهترین انتخاب محل برگزاری عروسی با بودجه تعیین شده خود را انجام دهید.

 

1- چک کردن تاریخ مورد نظر و رزرو نبودن آن 

قبل از اینکه مکان عروسی را بازدید کنید ، بررسی کنید که تاریخ مورد نظرتان خالی است یا خیر . اگر همان مکان مد نظر شماست و تاریخ مورد نظرتان قبلا توسط عروس و داماد دیگری رزرو شده بود شما می توانید تاریخ مراسم تان را تغییر دهید .

 

2 - ظرفیت تالار عروسی و تعداد میهمانان

سالن پذیرایی بزرگ
سالن پذیرایی بزرگ

بهتر است برای انتخاب تالار پذیرایی و عروسی تان ظرفیت مهیمانان را هم ملاک قرار دهید . به عنوان مثال تالار عروسی بزرگ با میهمانان کم اصلا زیبا نیست یا بر عکس تعداد میهمانان زیاد در یک سالن عروسی کوچک !!!
تعداد میهمانان با ظرفیت سالن عروسی باید با هم تناسب داشته باشد.

 

3- درست کردن کروکی

اگر تالار انتخابی شما از لحاظ پیدا کردن موقعیت کمی پیچیده و مشکل است بهتر است با کمک مدیر تالار کروکی یا نقشه ای از منطقه تالار مورد نظرتان برای سهولت و دسترسی آسان میهمان هایتان درست کنید و در اختیار میهمان های محترمتان قراردهید.

 

4- سوال در مورد هزینه تالار پذیرایی مورد نظرتان

یکی از مهمترین مسائل که باید در طول مراحل اولیه برنامه ریزی ازدواج به آن توجه نمود ، تعیین کردن بودجه مورد نظر برای انتخاب یک تالار پذیرایی مناسب می باشد.

بعضی از تالارها قیمت هایی که به عروس و دامادها نشان می دهند بسیار مناسب می باشد. ولی در مرحله پرداخت پول متوجه می شوید که باید هزینه های دیگری مثل ورودی تالار، بادکنک آرایی، مشعل آرایی، اتاق عقد، مالیات بر ارزش افزوده و ... نیز علاوه بر هزینه هر نفر میهمان پرداخت نمائید که هزینه بسیار بالاتری از پیش بینی مخارج عروسیتان می گردد.

پس مناسب است که در ابتدا از کلیه هزینه های تالار عروسی آگاه شوید و آن را در انتخاب هایتان دخیل نمائید و با توجه به بودجه مورد نظرتان بهترین تالار پذیرایی را از لحاظ امکانات و کیفیت غذا انتخاب نمایید .

نکته دیگر که حتما باید از مدیر تالار پرسیده شود ، نحوه پرداخت هزینه می باشد .

 

5- آتش بازی در عروسی

آتش بازی در عروسی
آتش بازی در عروسی

اگر دوست دارید میهمان هایتان را در شب عروسی سوپرایز کنید آتش بازی با فشفشه های رنگی و مشعل و .. ایده ی خوبی می باشد.

 

6- سوال در مورد ریختن نقل و کاغذ رنگی در سالن تالار پذیرایی

در یک عروسی کلاسیک معمولا مرسوم است که بر سر عروس و داماد گل ، پول ، کاغذ رنگی و نقل می ریزند . بعضی از سالن های پذیرایی این اجازه را به شما نمی دهند پس بهتر است قبل از بستن قرارداد این سوال را هم بپرسید.

 

7- چک کردن موسیقی

موسیقی جشن عروسی
موسیقی جشن عروسی

از مدیر سالن در مورد سیستم صوتی و افکت های نورپردازی و هماهنگی نور و صدا به صورت اتوماتیک پرس و جو کنید .
چون افکت های نورپردازی جلوه ویژه ای به فیلم عروسیتان می دهد.

 

8- تغییر زمان عروسی بنا به هر دلیلی 

یکی از مسائل مهم دیگری که باید از مدیر تالار پرسیده شود سوال در مورد کنسل شدن مراسم عروسی و تغییر آن به روز دیگر می باشد. بعضی از تالارها این اجازه را به شما نمی دهند و شما مجبورید مبلغی به عنوان جریمه کنسل شدن روز مراسم تان بپردازید.

 

9- انتخاب تالار پذیرایی دوم

تالار عروسی لاکچری
تالار عروسی لاکچری
بهتر است همیشه ما یک تالار دومی با همه ی خصوصیات و امکانات مورد نظرمان در ذهن داشته باشیم که اگر بنا به هر دلیلی نتوانستیم مراسم مان را در روز انتخابی در تالار مورد نظرمان برگزار کنیم سریع به تالار دوم مراجعه کنیم . چون در غیر این صورت مجبوریم دوباره از ابتدا به بررسی و جستجوی تالار بپردازیم و مجبور شویم تصمیمی عجولانه بگیریم .

 

10- تست غذای تالار عروسی

چیدمان شام عروسی
چیدمان شام عروسی

یکی از مهمترین نکات عروسی غذای شب عروسی آن می باشد. قبل از عقد قرارداد از مدیر تالار پذیرایی در خصوص تست غذا حتما سوال بفرمائید.

 

♦ همچنین بخوانید:

بهترین تالار پذیرایی در تهران

بهترین سالن عقد و ازدواج چه ویژگی هایی دارد؟

محضر عقد و دفتر ازدواج شیک

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «راهنمایی انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.