زمان مطالعه: 5 دقیقه
آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا

آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا

وانسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا، در کنار دریای مدیترانه و در سواحل شرقی شبه جزیره‌ی ایبری واقع شده‌ است. این...

وانسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا، در کنار دریای مدیترانه و در سواحل شرقی شبه جزیره‌ی ایبری واقع شده‌ است. این شهر بندری فضای آرامی دارد و از جاذبه‌های طبیعی بی نظیری بهره می برد. در این مقاله با جاذبه های گردشگری والنسیا آشنا می‌شویم. از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان این بخش آسمونی را همراهی کنید.

آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا
آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا
اگر چه صنعت گردشگری و جاذبه های گردشگری شهر والنسیا تحت الشعاع دو شهر مشهور اسپانیا یعنی بارسلونا و مادرید قرار گرفته است، اما بدون شک جاذبه های دیدنی والنسیا، این شهر افسانه ای جذابیت هایی برای ارائه دارد که حتی بزرگان اسپانیا نیز آن را ندارند. جاذبه های والنسیا شامل بزرگترین پارک شهری در تمام اروپا، جام مقدس مسیح در کلیسای مرکزی والنسیا، یکی از بهترین آکواریوم های دنیا، سواحل نیلگون و البته گذشته ای پرفراز و نشیب میشود که همه را یک جا در والنسیا می توان یافت. والنسیا شهر بزرگانی چون «اِل سید» است. شهری که در طول تاریخش فرمانروایانی با ادیان متفاوت برآن حکمرانی کرده اند و این باعث ایجاد فرهنگ و تاریخی استثنایی در این شهر شده است. تاریخی که هنوز آن را می توان با راه رفتن در کوچه پس کوچه های والنسیا احساس کرد.

شهر والنسیا «تبسم اسپانیا» خوانده شده است. این شهر دلگشا و با صفا با مردم خوشگذران و غریب نواز خود، استحقاق آن را دارد که تبسم اسپانیا خوانده شود. والنسیا خصوصیاتی دارد که سایر شهرهای اسپانیا ندارد، به طور مثال لباس زنانه آن که Huerta خوانده می شود خاص و از زیباترین لباس های اسپانیا است.

valencia
valencia
در بارسلونا باشید یا مادرید فرقی نمی کند. طی 4 ساعت با اتوبوس و یا قطار می توانید به والنسیا بروید. البته با کشتی و هواپیما هم می توانید. در بیشتر جاها و از جمله والنسیا، اگر بلیط قطار یا هواپیما را زود تر بخرید ارزانتر است.

علاوه بر مترو “والنسیبی” دوچرخه های کرایه ای، بهترین وسیله ایاب و ذهاب در والنسیا هستند. برای این دوچرخه ها مسیرها و ایستگاه های مخصوصی در نظر گرفته شده و شما در ازای پرداخت یک یورو دوچرخه ای را تحویل می گیرید و پس از گردش یا رسیدن به مقصد مورد نظر، به هر یک از صد ایستگاهی که بخواهید تحویل می دهید.

اقامت در قسمت های قدیمی شهر دسترسی شما به همه چیز را آسان می کند. اما اگر به دنبال آرامش باشید و در سواحل دریا اقامت اختیار کنید، آمدن به این محلات مستلزم ایاب و ذهاب با اتومبیل می شود.

باشگاه والنسیا اسپانیا از باشگاه های بزرگ پر افتخار این کشور است همچنین دانشگاه والنسیا اسپانیا از نظر علمی درجه خوبی دارد.

اطلاعاتی درباره شهر والنسیا اسپانیا:

  • جمعیت: حدود یک میلیون نفر
  • مساحت: 134,65 کیومتر مربع
  • کد شماره گیری: 0960

آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا
آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا
باغ‌وحشBioparc

باغ وحش والنسیا این باغ‌وحش که در سال 2008 ساخته شده‌ در باغ‌های Turia واقع شده‌است. این باغ‌وحش به جای روش‌های معمول، شیوه‌ی جدیدی را برای تعیین کردن و جداساز ی زیستگاه گونه‌های مختلف، به کار برده‌است. به جای جدا کردن جایگاه نگهداری حیوانات از مردم با استفاده از نرده و قفس، از موانع طبیعی مانند تخته‌سنگ‌های بزرگ، گودال‌ها و رودخانه‌ها برای این کار استفاده شده‌است. جالب‌ترین قسمت این باغ‌وحش، بخش حیوانات آفریقایی است. البته گونه‌های متععدی از سایر اکوسیستم‌های طبیعت نیز در این باغ‌وحش وجود دارند.

موزه‌ی ملی آثار سرامیکی

موزه ی ملی والنسیا موزه‌ی ملی آثار سرامیکی (Museo Nacional de Ceramica Gonzalez Marti) در کاخی متعلق به قرن پانزدهم قرار گرفته که به سبک معماری روکو (سبک هنری قرن 18 میلادی) بازسازی شده‌است. در ورودی این موزه، مجسمه‌ی مریم مقدس قرار دارد. این موزه، مجموعه‌ای از آثار سرامیکی یونانی و رومی و عربی و حتی دوران ماقبل تاریخ است. نمونه‌های سنتی اسپانیایی از مناطق  Manises، Paterna، Alcora به همراه آثار معاصر و آثار قدیمی در این موزه به نمایش در آمده‌اند. برخی از آثار پیکاسو نیز در این موزه دیده می‌شوند.

موزه ی ملی والنسیا ساحل مالواروزا (Malvarrosa)

ساحل والنسیا ساحل اصلی والنسیا، Malvarrosa است که در کنار آب‌های مدیترانه واقع شده‌است. در کنار این ساحل، تفرجگاه Paseo Marítimo قرار دارد که گردشگران می‌توانند در رستوران‌های بی‌نظیر آن، طعم غذای لذیذ و سنتی پائلا (paella) را بچشند. خانه‌ی نویسنده‌ی مشهور والنسیایی، ویسنته بلاسکو (Vicente Blasco-Ibáñez)، نیز در این ساحل قرار دارد که به موزه‌ی نمایش آثار ادبی و متعلقات شخصی وی تبدیل شده‌است.

valencia
valencia
باغ‌های توریا (Turia)

باغ والنسیا این مجموعه باغ ، بزرگ‌ترین باغ‌های شهری اسپانیا هستند. زمانی که رودخانه‌ی سیل‌خیز Turia به اطراف شهر منتقل شد، بستر رودخانه‌ی قبلی به باغ تبدیل شد که اکنون شامل یک مسیر برای دوچرخه‌سواری در سراسر شهر است که جاذبه‌های متعددی را شامل می‌شود. این باغ‌ها نه تنها به زیبایی طراحی شده‌اند بلکه دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی مانند زمین‌های ورزشی، صفحه‌های شطرنج بزرگ، زمین‌های اسکیت و آب‌نماهای متععدی هستند. این باغ‌ها مسیر منحصر‌به‌فردی برای رفتن به "شهر علوم و هنر"، برج‌های Serranos و باغ‌وحش Bioparc است.

میدان Ayuntamiento

میدان والنسیا این میدان مرکزی شهر با تعداد زیادی از ساختمان‌های مهمی نظیر City Hall، اداره‌ی پست مرکزی، موسسه‌ی Cinemographic و تئاتر Rialto ،  احاطه شده‌است. یک آب‌نمای دایره‌ای شکل و مجسمه‌ی قهرمان والنسیا، Francesc de Vinatea، این ناحیه را زینت بخشیده‌است. برخی از رویداد‌های اصلی جشنواره‌ی Falles در این میدان برگزار می‌شوند و این منطقه را به یکی از نقاط دیدنی در فصل بهار تبدیل می‌کنند.

کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع والنسیا این بنای مجلل و شش‌ضلعی، بزرگ‌ترین کلیسا در شهر و متعلق به قرن سیزدهم است که تکمیل ساخت آن دو قرن به طول انجامیده‌است. این بنا ترکیبی از چندین سبک معماری و داخل آن نیز با تعداد زیادی نقاشی متعلق به قرن پانزدهم تزیین شده‌است.

آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا
آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا
آکواریوم اقیانوس‌شناسی

آکواریوم والنسیا جذاب‌ترین بخش شهر علوم و هنر والنسیا، آکواریوم اقیانوس‌شناسی (L'Oceanografic Aquarium)، که با ظرفیت 42 میلیون لیتر آب و 45 هزار قطعه از 500 گونه‌ی مختلف آب‌زیان،   بزرگ‌ترین آکواریوم اروپا نیز به شمار می‌رود و دارای بخش‌های مجزایی برای دلفین‌ها، کوسه‌ها و پرتو‌ماهی‌ها است. آکواریوم، بر حسب مناطق جغرافیایی از قطب شمال تا خط استوا و با توجه ویژه به دریای مدیترانه، به ده قسمت تقسیم ‌است.

بنای تاریخیLa Lonja de la Seda

بنای تاریخی در والنسیا این بنا که بین سال‌های 1482 و 1533 ساخته شده‌است، در گذشته برای تجارت ابریشم به کار می‌رفت. این بنای سه بخشی ساخته‌شده به سبک گوتیک و باغ پرتقال متصل به آن، این منطقه را به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری والنسیا، تبدیل کرده‌است. ساختمان مرکزی که Sala de Contratacion  نام دارد جایی برای امضا‌کردن قرار‌داد‌ها بوده‌است که با ستون‌های مارپیچی تزیین شده‌است. قسمتی از آن دادگاه تجاری با تزیینات نقاشی‌های دیواری و قسمت دیگر آن سلول‌هایی برای بدهکارانی است که توسط دادگاه محکوم می‌شدند.

بازار مرکزی والنسیا

بازار والنسیا این بازار عمومی به عنوان قدیمی‌ترین بازار اروپایی که هنوز هم رواج دارد، شناخته می‌شود. این بازار شش روز در هفته باز و یکشنبه‌ها تعطیل است. این ساختمان مسقف مدرن در سال 1914 ساخته شده و دارای پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی و غرفه‌های متعددی برای فروشندگان است. خریداران می‌توانند هدایا، سوغاتی‌ها و خوراکی‌های منحصر به فردی را از این بازار تهیه کنند. برای کسانی که می‌خواهند از محیط این بازار لذت ببرند، کافه‌هایی در مرکز این بازار در نظر گرفته شده‌است.

valencia
valencia
شهر علوم و هنر والنسیا

این شگفتی معماری مدرن، در انتهای رودخانه‌ی تغییر‌‌مسیر‌داده‌ی Turia واقع شده‌است. در کنار آب، بنا‌های منحصر‌به‌فردی نظیر آکواریوم اقیانوس‌شناسی، آسمان‌نما که ساختمان آن شبیه یک چشم طراحی شده و باز و بسته می‌شود و سینمای آی مکس (IMAX)  قرار دارند. موزه‌ی principal sciences که به شکل اسکلت نهنگ طراحی شده، Àgora مرکز برگزاری کنسرت‌ها، رویدادهای ورزشی، نمایشگاه‌ها و همایش‌ها ، El Palau de les Arts Reina Sofia مرکز هنرهای نمایشی و اپرا و یک پل معلق، از دیگر بخش‌های دیدنی این مجموعه هستند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی بیشتر با والنسیا اسپانیا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.