زمان مطالعه: 1 دقیقه
دریاچه ولشت کلاردشت

دریاچه ولشت کلاردشت

دریاچه ولشت یکی از دریاچه‌های زیبای استان مازندران در کلاردشت است.
در این مطلب می خوانید : [بستن]

دریاچه ولشت در کلاردشت قرار دارد و یکی از زیباترین مناطق گردشگری کلاردشت استان مازندران است. در ادامه با آسمونی باشید تا به معرفی دریاچه ولشت بپردازیم.

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت در جنوب غرب شهر چالوس و در شمال شرق کلاردشت قرار دارد. ولشت در روستایی به نام سنار این دریاچه کوهستانی در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس در نزدیکی شهر مرزن‌آباد واقع گردیده. در قسمت جنوب غرب این ناحیه علم‌کوه قرار دارد. برای رفتن به این دریاچه زیبا باید مسیر جاده چالوس به سمت مرزن آباد را طی کرد. چشم انداز جاده نیز بسیار رؤیایی است. چند رودخانه و چشمه در دریاچه جاری هستند ولی مهمترین آن رودخانه سرد آبرود است. دریاچه ولشت هفتادمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۱۵ مهر ۱۳۸۸ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

تصویر دریاچه ولشت

دریاچه ولشت
ولشت کلاردشت
دریاچه زیبای ولشت

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «دریاچه ولشت کلاردشت» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.