زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی وحید طالب لو

بیوگرافی وحید طالب لو

آسمونی در این بخش بیوگرافی وحید طالب‌لو را برای شما عزیزان منتشر می کند. وحید طالب‌لو یکی از دروازه بانان...

بیوگرافی وحید طالب لو
بیوگرافی وحید طالب لو

آسمونی در این بخش بیوگرافی وحید طالب‌لو را برای شما عزیزان منتشر می کند. وحید طالب‌لو یکی از دروازه بانان خوب ایرانی است که تا مدت ها در تیم استقلال تهران بازی می کرد.

وحید طالب‌لو متولد 5 خرداد 1361 – تهران است. وحید طالب لو فوتبالیست ایرانی و بازیکن فعلی تیم فولاد خوزستان، یکی از دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2007 و هم‌چنین جام جهانی 2006 بوده‌است. او در بازی‌های جام جهانی به عنوان ذخیرهٔ ابراهیم میرزاپور و در بازی‌های جام ملت‌های آسیا نیز به عنوان دروازه‌بان ذخیرهٔ حسن رودباریان در خدمت تیم ملی فوتبال ایران بوده‌است.

از این مسابقات او تنها در مسابقه ایران و کره جنوبی از مرحله یک چهارم نهائی جام ملت‌های آسیا و از دقیقه 120 و برای ضربات پنالتی جایگزین حسن رودباریان شد.

او از تیم امید استقلال تهران به بزرگسالان استقلال آمد. او برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال ایران در فصل 82-83 مقابل تیم سپاهان اصفهان به میدان رفت.

vahid-talebloo
vahid-talebloo

آغاز محبوبیت وحید طالب‌لو

وحید طالب‌لو بهترین پنالتی‌گیر

او در فصل 84-85 لیگ برتر فوتبال ایران با مهار سه ضربه پنالتی در طول فصل به عنوان بهترین پنالتی گیر ایران معرفی شد. او در فصل 85-86 نیز با مهار ضربه پنالتی مهرزاد معدنچی در دیدار با پرسپولیس تهران بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال افزود.

او در فصل 86-87 و در مسابقات جام حذفی کشور در مسابقه استقلال-ذوب آهن از مرحله یک شانزدهم نهائی جام حذفی که به ضربات پنالتی کشیده شده بود، با مهار 3 ضربه از 4 ضربه پنالتی بازیکنان ذوب آهن، باعث صعود تیمش به مرحله بعدی شد.

بیوگرافی وحید طالب لو
بیوگرافی وحید طالب لو

او در مرحله بعدی این مسابقات و در مصاف استقلال با راه آهن نیز که با نتیجه مساوی 2 بر 2 به ضربات پنالتی کشیده شد، با مهار 3 ضربه پنالتی باعث صعود استقلال به مرحله نیمه نهائی جام حذفی شد.

در مرحله نیمه نهائی نیز بازی تیم‌های استقلال تهران و فولاد خوزستان پس از تساوی 1-1 در وقت قانونی و اضافی به ضربات پنالتی کشیده شد و باز هم وحید طالب لو با مهار 2 پنالتی از بازیکنان فولاد خوزستان توانست باعث پیروزی تیم استقلال و رساندن این تیم به فینال این مسابقات شود.

vahid-talebloo
vahid-talebloo

وحید طالب‌لو عابدزاده دوم

بسیاری از کارشناسان فوتبال پس از موفقیت دو ساله وحید طالب‌لو از سال 84 تا سال 86 در مسابقات داخلی و ملی فوتبال او را با احمدرضا عابدزاده اسطوره دروازه بانی فوتبال ایران مقایسه می‌کردند و او را عابدزاده دوم می‌نامیدند.

قهرمانی با استقلال تهران

او در فصل 84-85 با درخشش خود در دروازه تیم استقلال تهران یکی از عوامل قهرمانی این تیم در آن سال شمرده می‌شود.

بیوگرافی وحید طالب لو
بیوگرافی وحید طالب لو
او در بازی سی‌ام استقلال تهران با برق شیراز که در حضور 100 هزار هوادار استقلال تهران برگزار شد و به برد 4 بر 1 استقلال تهران و هم چنین قهرمانی این تیم برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال ایران منجر شد، با مهار ضربه پنالتی محسن پاک نیت در دقیقه 83 بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال افزود و همچنین اسم خود را به عنوان یکی از بازیکنان تأثیر گذار بر این قهرمانی به ثبت رسانید.

لیگ برتر فوتبال ایران فصل 86-87

او که به عنوان یکی از برترین دروازه‌بانان ایران شناخته می‌شود در لیگ برتر فوتبال ایران فصل 86-87 دچار افت شدیدی شد که بسیاری از کارشناسان فوتبال علت این افت را عدم حضور رقیبی در حد وحید طالب‌لو در کنار او و همچنین عدم آرامش او می‌دانستند.

vahid-talebloo
vahid-talebloo

افتخارات وحید طالب‌لو

  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 85-84 به همراه تیم استقلال تهران

  • قهرمانی در جام حذفی 87-1386 به همراه تیم استقلال تهران

  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 88-87 به همراه تیم استقلال تهران

  • نایب قهرمانی در جام حذفی 91-90 به همراه تیم شاهین بوشهر

هنرپیشگی وحید طالب‌لو

  • به خاطر مونا (1391)

بیوگرافی وحید طالب لو
بیوگرافی وحید طالب لو

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی وحید طالب لو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.