زمان مطالعه: 2 دقیقه
ویزای آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی

ویزای آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از سال‌ها پیش جزو پرطرفدارترین گزینه‌ها برای مهاجرت به آمریکا بوده است.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از سال‌ها پیش جزو پرطرفدارترین گزینه‌ها برای مهاجرت به آمریکا بوده است. البته روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به آمریکا و  اخذ گرین کارت وجود دارد مثل ویزای کار، لاتاری، ویزای تحصیلی و... . شما می‌توانید از این روش‌ها ابتدا برای گرفتن ویزای موقت آمریکا و بعد از آن برای اخذ ویزای دائم و گرین کارت اقدام کنید. در سال‌های اخیر تصویب قانون‌های سخت‌گیرانه و جدید مقداری پذیرش مهاجران را گزینشی کرده است. در این مقاله آسمونی قصد داریم به مهاجرت به آمریکا از طریق نامزدی و ازدواج بپردازیم.

ویزای آمریکا از طریق نامزدی

ویزای آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی
ویزای آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی

ویزای نامزدی امریکا برای یکی از شهروندان آمریکا که دارای تابعیت این کشور است این گونه است که ویزا برای آن شخص صادر می‌شود تا بتواند نامزد خود را که تابعیت کشوری غیر از آمریکا را دارد را به خاک آمریکا بیاورد. مدت زمان اعتبار این ویزا بین 3 تا 18 ماه می‌باشد. اگر قرار است شما با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید و نامزد هستید این ویزا مناسب شماست. باید توجه کرد که هر دو فرد به سن قانونی رسیده باشند، هردو مجرد باشند و اگر طلاق گرفته‌اند باید طلاق به مقامات مربوطه در کشور آمریکا اعلام شود و مدرک ارائه کند. همچنین باید اثبات کنید که طی 2 سال اخیر با یکدیگر ملاقات داشته‌اید. در صورتی که شما با ویزای نامزدی و به قصد ازدواج وارد خاک آمریکا می‌شوید تنها 90 روز مهلت دارید تا ازدواج خود را برگزار کنید.

گرفتن ویزای آمریکا از راه ازدواج

گرفتن ویزای آمریکا از راه ازدواج
گرفتن ویزای آمریکا از راه ازدواج

برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا اندکی صبر بیشتری لازم است. این ویزا حتی ممکن است صدورش بین 2 تا حداکثر 4 سال طول بکشد. دریافت ویزای ازدواج آمریکا همانند ویزای نامزدی است با این تفاوت که پس از ارسال پرونده خود به NVC شما باید مدارک و اسناد لازم را به همراه هزینه 300 دلاری به سفارت ارسال کنید. مدارکی که برای دریافت ویزای ازدواج است به شرح زیر است:

  • برای دریافت ویزای ازدواج باید توسط دو نفر فرم درخواست به زبان انگلیسی پر شود.
  • ارائه شناسنامه ایرانی همراه با ترجمه برای شهروندان ایرانی لازم است و شهروندان آمریکایی نیز باید گواهی تولد خود را ارائه کنند.
  • در صورتی که یکی از شما 2 نفر قبلا ازدواج کرده اید ارائه اصل و کپی رنگی مدرک طلاق نامه الزام دارد.
  • ارائه اصل و کپی گذرنامه با اعتبار حداقل یکسال توسط نامزدی که شهروند آمریکا نیست.
  • ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی زوج برای پرداخت هزینه های ازدواج و همچنین اجاره مسکن در آمریکا لازم است.
  • چند قطعه عکس پاسپورتی از طرفین ازدواج.
  • پرداخت هزینه‌های مربوطه برای بررسی درخواست صدور ویزا.
  • اثبات رابطه زوجیت همراه با علاقه بین طرفین ازدواج با ارائه اسناد و مدارکی از جمله عکس های مشترک.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ویزای آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.