درج نظر
مطالعه: 9 دقیقه
مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات، مقصدی ایده‌آل برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری

مهاجرت به امارات، مسیر شما را جهت دریافت دستمزدی عالی، آینده‌ای درخشان و تجربه‌ای بی‌نظیر از یک زندگی مدرن هموار می سازد.

 مهاجرت به امارات، یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای افرادی است که به دنبال فرصت‌های شغلی مختلف، شرایط زندگی پیشرفته، امکانات بهداشتی برتر و در کل زندگی بهتر هستند. کشور امارات، در سال‌های اخیر به دلیل داشتن فرهنگ متنوع و زندگی مدرن، به مقصد بسیاری از مهاجران از سراسر دنیا تبدیل شده است. مهاجرت به امارات متحده عربی، یک گام بسیار مهم و متحول‌کننده در زندگی است. به همین جهت در این مقاله از آسمونی، قصد داریم شما را با راه‌های مهاجرت به امارات آشنا کنیم.

 زندگی در امارات
 زندگی در امارات

زندگی در امارات

 زندگی در امارات، با امکانات زیادی همراه می‌شود؛ چرا که این کشور دارای اقتصادی پویا، فرهنگی چندجانبه و امکاناتی مدرن برای زندگی است. هوای امارات متحده عربی، به خصوص در تابستان بسیار گرم و خشک می‌شود و این موضوع، برای بسیاری از مهاجران به چالشی تبدیل شده است؛ اما در مقابل، فرصت‌های شغلی جذاب و سرگرمی‌های فراوانی که در این کشور وجود دارد هم باعث تحمل آب‌وهوای آن می‌شود.

شهرهای امارات همچون: دبی و ابوظبی، دارای زیرساخت‌های شهری پیشرفته و زیبایی‌های فراوانی هستند. این شهرها امکاناتی نظیر: آسمان‌خراش‌ها، مراکز خرید مدرن و لوکس، رستوران‌های باکیفیت و امکان تفریحی بسیار مهیج را شامل می‌شوند. علاوه بر زندگی شهری پیشرفته، امارات دارای مناظر طبیعی زیبایی از صحرا، سواحل دلپذیر و کوهستان‌های زیبا است که برای تفریحات خارج شهر و استراحت، بسیار مناسب هستند.

این کشور، محل زندگی افراد مختلفی از سراسر جهان است و همین امر باعث تنوع فرهنگ و زبان در آن شده است. باید توجه داشته که هزینه زندگی در امارات، بسیار بالا است پس قبل مهاجرت به امارات شرایط مالی خود را بسنجید تا بتوانید زندگی بدون چالشی را در این کشور تجربه کنید.

 شرایط مهاجرت به امارات
 شرایط مهاجرت به امارات

شرایط مهاجرت به امارات

 شرایط مهاجرت به امارات متحده عربی، می‌تواند بسته به نوع شغل، ویزا و سایر موارد متفاوت باشد؛ اما در مجموع، شما برای مهاجرت به این کشور باید به مواردی که در ادامه متن، برایتان لیست کرده‌ایم، توجه کافی داشته باشید:

 اخذ ویزا

 افراد برای مهاجرت به امارات، نیازمند به ویزا هستند و همان‌گونه که می‌دانید برای شرایط مختلف، ویزاهای متفاوتی صادر می‌گردد.

 سلامت جسمی

 در برخی شرایط، ممکن است شما آزمونی برای اطمینان از سلامت جسمی خود بدهید.

 تمکن مالی

 برای اقامت، شما باید ثابت کنید که دارای منابع مالی کافی برای اقامت در این کشور هستید.

 اعتبار تحصیلی یا کاری

 برای این مهاجرت، شما می‌بایست مدارک مربوط به دانشگاه پذیرش شده و یا کارفرمای خود را ارائه دهید.

 پرونده مهاجرت

 تشکیل پرونده مهاجرتی و ارائه‌دادن مدارک و دلایل خود برای مهاجرت، یکی دیگر از شرایط مهاجرت به امارات است.

 رعایت قوانین و مقررات

 اطلاع و رعایت قوانین و مقررات مهاجرتی، یکی دیگر از مسائلی است که باید به آن توجه نمود.

 مسائل حقوقی

 شما باید مسائل حقوقی مربوط به مهاجرت را هم در نظر بگیرید.

 تمامی موارد فوق، شرایط عمومی هستند که شما برای مهاجرت به این کشور باید آن‌ها را رعایت کنید؛ اما در صورت داشتن شرایط خاص، شما می‌توانید از راه‌های مختلف اقدام نمایید.

 شرایط مهاجرت به امارات برای کار
 شرایط مهاجرت به امارات برای کار

شرایط مهاجرت به امارات برای کار

 مهاجرت کاری به امارات، شرایط سختی را برای مهاجران به همراه ندارد. این کشور، برای افراد متخصص ویزاهای کار متفاوتی را ارائه می‌دهد. در امارات، نرخ بیکاری بسیار پایینی وجود دارد؛ بنابراین تقاضای کار در آن بسیار است. برای این که شخصی بتواند در این مقصد، مشغول کار شود و ویزای کاری دریافت کند، باید به یک کارفرمای اماراتی درخواست کار بدهد و در صورت قبول‌شدن، کارفرما موظف است برای فرد، درخواست مجوز کار از وزارت منابع انسانی امارات را ثبت نماید. از مزایای کار در امارات متحده می‌توان به دستمزد و عدم وجود مالیات‌بردرآمد اشاره نمود؛ اما کار در این کشور با معایبی همراه است که از جمله آنها می‌توان عدم اجازهٔ همراهی همسر و فرزندان را بیان کرد.

شرایط مهاجرت به امارات برای پرستاران

 امارات، یکی از بهترین کشورها برای پرستارانی است که تصمیم به مهاجرت دارند. بر اساس آمار، سالیانه حدود 12 میلیون نفر برای گرفتن خدمات درمانی به این کشور سفر می‌کنند. افراد متقاضی در رشته پرستاری، برای مهاجرت به این کشور باید دارای مدارک و شرایط خاصی باشند. به همین منظور در متن ذیل، شرایط مهاجرت پرستاران به امارات را بیان کرده‌ایم:

اخذ مدرک DHA یا HAAD

پرستاران، تحت عنوان پرومتریک باید در آزمون وزارت بهداشت امارات، حضور داشته باشند و نمرهٔ قبولی کسب کنند. آزمون اداره بهداشت ابوظبی HAAD و دبی نیز DHA نام دارد که پرستاران به ترجیح خود، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. الزامات این آزمون عبارتند از:

 • داشتن پاسپورت بین‌المللی
 • منفی بودن تست‌های HIV/HPV/TB
 • داشتن تأییدیه گواهی NMCN
 • ارائه گواهی WEAC/NECO
 • تحویل کارنامه تحصیلی متقاضی به سازمان مربوطه
 • گواهی سابقه کار از محل کارهای قبلی
 • 12 سال سابقه کار بالینی حداقل
 • ارائه گواهی BLS/ACLS

مدرک زبان

 برای مهاجرت به امارات، نیاز به داشتن مدرکی مانند آیلتس ندارید؛ زیرا زبان اصلی این کشور عربی است؛ ولی تسلط بر زبان انگلیسی، به نفع هر کسی است که در این کشور می‌خواهد اقامت داشته باشد.

سابقه کار

برای رشته پرستاری حداقل سه سال سابقه کار نیاز است.

اخذ نامه Good Standing

این نامه، از جمله مدارک معتبری است که وجود آن برای مهاجرت پرستاران ضروری است. این نامه صلاحیت علمی، اخلاقی، جسمی و حتی روانی فرد را تأیید می‌کند.

اخذ تأییدیه data flow

یکی دیگر از اصلی‌ترین شرایط برای این مهاجرت، اخذ تأییدیه دیتافلو است. Data Flow در حقیقت یک پروسه جهت ارزیابی مدارک و سوابق کاری محسوب می‌شود.

با توجه به این موارد جهت مهاجرت پرستاران به امارات، می‌توانید در صورت داشتن این شرایط، مسیری آینده‌دار را طی نموده و بهترین زندگی را در این کشور، تجربه کنید.

 بهترین شغل برای مهاجرت به امارات
بهترین شغل برای مهاجرت به امارات

بهترین شغل برای مهاجرت به امارات

 طی چندین سال اخیر، دبی که یکی از شهرهای مهم این کشور شناخته می‌شود، به یکی از قطب‌های تجاری تبدیل شده و به‌سرعت در حال پیشرفت است. در ادامه متن، شما را با لیست مشاغل مورد نیاز امارات متحده آشنا می‌کنیم:

 1. حسابدار امور مالی

 حسابدار امور مالی، جزو مشاغل مورد نیاز امارات، محسوب می‌شود که از استارت‌آپ‌ها گرفته تا شرکت‌های بین المللی بزرگ تقاضای زیادی برای استخدام این افراد دارند. مشاغل مرتبط به این رشته شامل: حسابدار مدیرتی، مدیر ارشد مالی و تحلیل‌گر مالی می‌شوند.

 2. مدیریت ریسک و امنیت

 شرکت‌هایی که از فناوری‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، همیشه در معرض خطر ازبین‌رفتن یا دزدیده‌شدن اطلاعات هستند. برای همین، این گونه شرکت‌ها به استخدام افراد در این حرفه روی می‌آوردند. از شغل‌های مربوط به این زمینه می‌توان به: مدیر ریسک، تحلیلگر امنیتی و معمار سایبری اشاره نمود.

 3. هوش مصنوعی

 به دلیل پیشرفت فناوری در دبی، کارفرمایان به فناوری‌های جدید اتکا کردند تا باعث احساس نیاز به متخصصین این رشته‌ها گردد. درآمد متخصصین هوش مصنوعی، در دبی بالا است و با افزایش تعداد شرکت‌های استارت‌آپی، تقاضا برای مشاغل توسعه‌دهنده نرم‌افزار، کارشناس امنیت سایبری و مدیریت پروژه it هم بیشتر می‌شود.

 4. مهندسی

 مهندسی، جزو شغل‌های برتر در دبی به‌حساب می‌آید. ناگفته نماند پردرآمدترین مهندسان، مهندس‌های شیمی و نفت هستند. همچنین، مهندسی هوا و فضا، الکترونیک و مکانیک از دیگر شغل‌های پر تقاضای این کشور محسوب می‌شوند.

 5.توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویس‌ها

 پر متقاضی بودن توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویس‌ها در این کشور، مربوط به ازدیاد استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها در مناطق تجاری دبی است.

 6. پزشکان و پرستاران

 در سال 1401 پزشکان و پرستاران، دارای بالاترین میزان تقاضا در دبی بودند که دلیل آن، بیماری کرونا بود. در حال حاضر شما با داشتن مدرک، می‌توانید در بیمارستان‌های دبی مشغول به کار شوید و از حقوق و دستمزد بالایی برخوردار گردید.

با توجه به این موارد جهت مهاجرت پرستاران به امارات، می‌توانید در صورت داشتن این شرایط، مسیری آینده‌دار را طی نموده و بهترین زندگی را در این کشور، تجربه کنید.

  مهاجرت تحصیلی به امارات
مهاجرت تحصیلی به امارات

مهاجرت تحصیلی به امارات

مهاجرت از طریق تحصیل، یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به این کشور است. سیستم آموزشی امارات، برگرفته از سیستم‌های آموزشی غربی است و شماری از بهترین دانشگاه‌های منطقه خلیج‌فارس در این کشور جا گرفته‌اند. تعداد موسسه‌های آموزشی در این کشور در حال افزایش‌یافتن است. در حال حاضر سه دانشگاه دولتی و حدود 50 مؤسسه خصوصی در امارات وجود دارند.

همچنین، رقابت بسیاری بین دانشجویان بین‌المللی برای قبول‌شدن در دانشگاه‌های دولتی این کشور وجود دارد؛ اما در مقابل، قبولی در دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی آسان‌تر صورت می‌گیرد. برای تحصیل در امارات، شما نیاز به آموزش زبان عربی ندارید؛ زیرا بیشتر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، به زبان انگلیسی برنامه‌های خود را ارائه می‌دهند.

اگرچه هزینه‌های تحصیل و آموزش در این کشور بالا است؛ اما فرصت‌هایی برای اخذ بورسیه برای دانشجویان و مهاجران بین‌المللی وجود دارد. همچنین، دانشجوها می‌توانند با اخذ ویزای دانشجویی در امارات، به کار هم نیز مشغول شوند. این کشور، به دلیل دانشگاه‌های بین‌المللی در جهان شناخته شده است. دلایل بسیاری برای تحصیل و آموزش در امارات وجود دارد که چند مورد از آن‌ها عبارتند از:

 • وجود شعب دانشگاه‌های معروف انگلیس و آمریکا
 • رشته‌های تحصیلی متنوع
 • اقتصاد رو به پیشرفت و آموزش عالی.
 • عدم وجود محدودیت سنی برای دریافت ویزای تحصیلی
 • محیط کار چندملیتی و فرهنگ‌های مختلف
 • داشتن جوامع چندزبانه
 • فرصت‌های شغلی زیاد با درآمد بالا

برای مهاجرت تحصیلی به امارات، دانشجویان نیازمند ویزای دانشجویی هستند. پس از پذیرش در دانشگاه موردنظر، متقاضیان می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند. این ویزا به طور معمول 1 سال اعتبار دارد؛ اما در صورت ادامهٔ تحصیل تمدید می‌گردد.

  مهاجرت پزشکان به امارات
مهاجرت پزشکان به امارات

مهاجرت پزشکان به امارات

طبق آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت امارات متحده عربی، این کشور در سال‌های اخیر بودجهٔ قابل‌توجهی را برای بخش بهداشت و درمان در نظر گرفته است. به همین دلیل، دستمزد پزشکان مبلغ زیادی افزایش‌یافته و از سویی دیگر، این کشور برای جذب مهاجرانی که نیروی پزشکی هستند، تلاش می‌کند.

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

کادر درمان برای اخذ اقامت در امارات، باید 4-1 سال سابقه داشته باشند؛ البته که برای هر شاخه از پزشکی این سابقه، متغیر است. به دلیل اهمیت زیاد این کشور به بهداشت و درمان مردم، بیشترین حقوق را کادر پزشکی دریافت می‌کنند و همین امر، موجب مهاجرت بی‌شماری از پزشکان به این کشور شده است. ناگفته نماند که میزان حقوق پزشکان با توجه به میزان سابقه کار، مدرک و حوزه تخصص تعیین می‌گردد. حداقل حقوق پزشکان در امارات 5000 دلار و حداکثر 19000 دلار است. پزشکان و پرستاران، اغلب پس از 16 ماه بین ۸ تا 10 درصد افزایش حقوق دارند.

مزایای مهاجرت به امارات

مزایا، از جمله مسائلی است که باید قبل از مهاجرت به این کشور مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه متن از آسمونی، به برخی از این مزایای اشاره می‌کنیم:

شرایط زندگی مطلوب

امارات، دارای لوکس‌ترین و مدرن‌ترین خانه‌ها و آپارتمان‌ها است. وجود هتل‌ها و رستوران‌های باکیفیت و مجلل، بازارهای مدرن، مراکز تفریحی جذاب تنها تعدادی از مواردی هستند که شرایط زندگی در این کشور را مطلوب کرده‌اند. همچنین امید به زندگی در امارات، به بالای 75 سال ارزیابی شده است.

امنیت بالا

امارات به دلیل وجود قوانین سخت حاکم بر آن، هیچ‌گونه دزدی و کلاهبرداری به چشم نمی‌آید.

بهداشت قوی

در بیمارستان‌های این کشور، از بهترین و تجهیزات درمانی استفاده می‌شود.

ثبات اقتصادی

امارات، به دلیل وجود منابع نفتی و گازی، یکی از پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین کشورها در خاورمیانه شناخته می‌شود که با سرمایه‌گذاری روی گردشگری و مهاجران، ثبات اقتصادی بالایی را برای خود به وجود آورده است.

  عدم وجود مالیات‌بردرآمد
عدم وجود مالیات‌بردرآمد

عدم وجود مالیات‌بردرآمد

در امارات، مالیاتی برای درآمد شما در نظر گرفته نمی‌شود. این موضوع فقط برای مواردی مانند: دخانیات یا مشروبات الکلی آن هم به جهت جلوگیری از فساد مالیاتی تعیین گردیده است.

تحصیلات عالیه در امارات

این کشور، از پیشرفته‌ترین نظام آموزشی برای کالج‌ها و مدارس خود استفاده می‌کند.

فرصت‌های شغلی بسیار عالی

امارات به دلیل مهاجرپذیر بودنش، زمینه‌های مختلف شغلی زیادی دارد و با ثبات اقتصادی بالای خود، کمک بسیاری به مهاجرانی می‌کند که به قصد کار به این کشور آمده‌اند.

سفر به کشورهای مختلف بدون ویزا

با داشتن ویزای امارات، شما به راحتی می‌توانید بدون محدودیت به خیلی از کشورهای دنیا سفر کنید.

آب‌وهوای امارات

با پیشرفت تکنولوژی و علم، امارات توانسته با استفاده از وسایل گرمایشی قوی، دمای هوا را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

با توجه به مزایای این مهاجرت، می‌توانید تصمیم بهتری را اتخاذ نمایید و از آگاهانه بودن آن، خاطری آسوده داشته باشید.

  معایب مهاجرت به امارت
معایب مهاجرت به امارت

معایب مهاجرت به امارت

کشور امارات در کنار مزایای بی‌نظیر خود، معایبی را نیز به همراه دارد که در ادامه متن، به شرح آنها می‌پردازیم:

هزینه بالای زندگی

در این کشور، هزینه‌های زندگی بسیار بالا است به ویژه در دبی و ابوظبی که پایتخت امارات هستند.

محدودیت برای غیر اماراتی‌ها

غیر اماراتی‌ها، در بعضی از حقوق و خدمات همچون: خدمات بهداشتی و آموزشی، محدودیت‌های بیشتری را شامل می‌شوند.

آب‌وهوای امارات

آب‌وهوای امارات، گرم و خشک است و برای افرادی که طبع گرمی دارند، خوشایند نیست.

فضای سیاسی کنترلی

امارات، فضای سیاسی آزادی را شامل نمی‌شود و بر روی رسانه‌ها و فعالیت‌های سیاسی، کنترل شدیدی دارد.

ساعت کاری بالا در امارات

شرایط کاری در امارات، بسیار دشوار و ساعت کاری بالایی را شامل می‌گردد.

موارد ذکر شده در متن فوق، جزو معایب مهم اقامت در این کشور است که شما باید برای مهاجرت از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

سخن پایانی

امارات، در سال‌های اخیر به قطب اقتصادی آسیا و خاورمیانه تبدیل شده است. در این مقاله از آسمونی، سعی کردیم شرایط و گونه‌های مختلف مهاجرت به امارات را برایتان شرح دهیم. امید است با رعایت قوانین این کشور، از اقامت خود در امارات نهایت استفاده را ببرید.

: برای دریافت مشاوره درباره مهاجرت به امارات، مقصدی ایده‌آل برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مهاجرت به امارات، مقصدی ایده‌آل برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.