زمان مطالعه: 5 دقیقه
شهرهای دیدنی و مدرن امارات متحده عربی

شهرهای دیدنی و مدرن امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در بخش ساحل جنوبی خلیج فارس در این کشور قرار دارد، این شهر به طور کلی دارای دیدنی های وسیعی است و می‌تواند برای زندگی هم مناسب باشد.
در این مطلب می خوانید : [بستن]

امارات متحده عربی یکی از پیشروترین کشورهای خاورمیانه در زمینه گردشگری و جذب توریست می باشد. این کشور سرمایه گذاری عظیمی بر روی شهرهای خودش انجام داده است و نتیجه این سرمایه گذاری به وجود آمدن شهرهای توریستی و پیشرفته است که میلیون ها نفر در سال از آن بازدید می کنند. این کشور کویری شهرتش در آسمان خراش های مرتفع، ساختمان های لوکس و فضاهای شهری مدرنش خلاصه می شود و به طور کلی طرفداران بسیاری دارد. امارات یکی از کشورهای منطقه خلیج فارس به شمار می رود. با آسمونی در این بخش همراه باشید.

تاسیس کشور امارات

امارات متحده عربی، اتحادی از ده شهر شیخ‌نشین کوچک است که بعد از استقلال از بریتانیا در 2 دسامبر 1971 میلادی شکل گرفت.ما در این مطلب آسمونی به معرفی این ده شهر مدرن و زیبا پرداخته ایم.

شهرهای دیدنی امارات

دبی

دبی مال
دبی 

دبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها 5 درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده بعد از امارت ابوظبی است. امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است.
این شهر بندری گردشی با جاذبه‌های مدرن و بعضی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است. حاکم این امارت، شیخ محمد بن راشد است و نایب حاکم شیخ حمدان بن راشد می باشد. شاید شهر دبی مهم‌ترین شهر امارات باشد. در واقع بعد از امارت ابوظبی که پایتخت سیاسی کشور امارات متحده عربی است می توان گفت دبی پایتخت تجارتی امارات متحده عربی است.

ابوظبی

ابوظبی
ابوظبی

ابوظبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه و پایتخت کشور امارات متحده عربی است. امارت ابوظبی بین خط عرض 22٫5 شمالی، وخط طول 51 و 55 درجه شرقی از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است. و بزرگ‌ترین امارت هفت‌گانه کشور امارات متحده عربی است. مساحت آن حدود 67340 کیلومتر مربع است، ودر حدود 86٫7 ٪ از مساحت خاک امارات متحده عربی را در بردارد ودر ساحل جنوبی خلیج فارس واقع شده است.

ابوظبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه و پایتخت کشور امارات متحده عربی است. امارت ابوظبی بین خط عرض 22٫5 شمالی، وخط طول 51 و 55 درجه شرقی از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است. و بزرگ‌ترین امارت هفت‌گانه کشور امارات متحده عربی است. مساحت آن حدود 67340 کیلومتر مربع است، ودر حدود 86٫7 ٪ از مساحت خاک امارات متحده عربی را در بردارد ودر ساحل جنوبی خلیج فارس واقع شده است.

شارجه (الشارقة)

شارجه (الشارقة)
شارجه (الشارقة)

شارجه یکی از هفت امارتی است که دولت امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند و محدوده این امارت حدود 16 کیلومتر از ساحل کشور امارات در خلیج فارس را می‌پوشاند. عمق خاک این امارت بسمت داخل کشور حدود 60 کیلومتر است. مساحت شارجه 2600 کیلومتر مربع می‌باشد، و این امارت با تمام امارات‌های که کشور دولت امارات عربی متحده تشکیل می‌دهند حدود مشترک دارد. مساحت شارجه 2600 کیلومتر مربع می‌باشد.

العین

العین
العین عربستان

العین به عربی ( مدینة العین ) یکی از زیباترین شهرهای امارات است، شهری سیاحی با تمام معنا. ویکی معالم بارز وتاریخی و جاذبهٔ گردشگری و از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است. در دوران پیشین این شهر به نام عین عمان مشهور بوده‌است. جغرافیای طبیعی العین بدلیل وجود زنجیره کوه حجر بر فراز «شهرالعین»، این شهر یکی از شهرهای زیبا منطقه می‌باشد. دارای چشمهها و قناتهای متعددی است وشبهای بسیار زیبا وخنکی دارد. وبراساس اطلاعات موجود در 545، 56 طول شرقی، و در 23 - 45 ,4024 درجه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. شهرالعین در اقصی جنوب شرقی خاک دولت امارات واقع شده‌است، ودر فاصلهٔ 160 کیلومتری ابوظبی، ودر 122 کیلومتری شهر دبی قرار دارد.

عجمان

عجمان
عجمان

عجمان یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. امارت عجمان کوچک‌ ترین امیر نشین امارات متحده عربی است که بین امارت شارجه و امارت ام‌القوین محصور شده و در 51 ـ 60 طول شرقی و در 22 ـ 26 درجه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. مساحت امارت عجمان در حدود 259 کیلومتر مربع است ودر حدود 33 درصد از خاک کشور امارات متحده عربی را در بر می‌گیرد. عجمان کوچک‌ترین امارت از امارات هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. طول ساحل آن 16 کیلومتر است. این امیرنشین دو قطعهٔ جدا و دور افتاده به نامهای مصفوت و منامه دارد.

راس الخیمه

راس الخیمه
راس الخیمه

رأس الخیمه در ساحل خلیج فارس قرار دارد و طول ساحل آن 64 کیلومتر است. و از سمت جنوب و شمال شرقی سلطنت عمان قرار دارد، طول داخل رأس الخیمه 128 کیلومتر و مجموعه مساحت آن 1684 کیلومتر مربع می‌باشد. از سمت مغرب سهل ساحلی، و اما قسمت شمال صخری وکوهستانی است و این رشته کوه در نزدیکی دهستان شعم به آبهای خلیج فارس می‌پیوندد. و شعم منطقه‌ای حاصلخیز و زراعتی است. یک زبان آبی شهر رأس الخیمه به دو قسمت نموده‌است، قسمت غربی این لسان آبی بنام رأس الخیمه معروف است اما قسمت شرقی این لسان ازچند منطقه تشکیل یافته‌است. نام قدیم رأس الخیمه جلفار بوده‌ است.

فجیره (الفجیرة)

فجیره
فجیره

شهر فجیره در قسمت شرقی شبه‌جزیره عربستان واقع شده‌است، از سمت مغرب رأس‌الخیمه و شارجه، واز سمت جنوب به کلباء محدود می‌گردد، ودر ساحل دریای عمان قرار دارد بطول 70 کیلومتر ابتداء از روستای اوصله تا نهایت دبا در شمال که نهایت حدود فجیره‌است در ساحل دریای عمان. فجیره یکی از مناطق مهم و تاریخی و باستانی امارات متحده عربی در این اماره واقع است، روستای مورد نظر «بدیه» به عربی «البدیة» نام دارد، در این روستا مسجدی با شکل بسیار عجیب وجود دارد، باستان‌شناسان تاریخ بنای این مسجد به 500 سال قبل پیش بینی کرده‌اند، این مسجد تاریخی به نام «مسجد بدیه» معروف است. قلعه اوحله یکی از آثار مهم تاریخی این شهر است.

فجیره بندری مهم نیز دارد. در سال 2010 میلادی، بیش از 12 هزار کشتی عبوری از تنگه هرمز، برای سوخت‌ گیری به بندر فجیره، که 40 مایل با مسیر تردد کشتی‌ ها فاصله دارد، گسیل می‌شدند.

ام‌ القوین (أم القیوین)

ام‌ القوین (أم القیوین)
ام‌ القوین (أم القیوین)

یکی از شهرها و شیخ‌ نشینهای هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. ام‌القیوین در ساحل خلیج فارس واقع می‌باشد بطول 24 کیلومتر، از مغرب امارت عجمان و از سمت مشرق به امارت رأس الخیمه محدود می‌گردد. اما عرض خاک ام القیوین در داخل صحرا تا حدود 32 کیلومتر است. مساحت کلی امارت ام القیوین 777 کیلومتر مربع می‌باشد.

چند مناطق آباد از توابع امارت ام القیوین است که عبارت‌اند از: فلج المعلا در 50 کیلومتری جنوب شرقی شهر ام القیوین واقع شده‌است، و جزیره السینیة در یک کیلومتری شمال شرقی ام القیوین قرار دارد، مساحت این جزیره 90 کیلومتر مربه می‌باشد. حاکم امارت ام القیوین شیخ سعود بن راشد بن أحمد المعلا ویکی از اعضاء هفت‌گانه مجلس ملی اتحادی هستند. 

خور فکان

خور فکان
امارات ایرلاین

خور فَکّان نام منطقه‌ای از کشور امارات متحده عربی است که به امارت شارجه تعلق دارد ولی از خاک آن امارت جدا افتاده و در کرانه دریای عمان واقع شده‌است. خور فکان بندر اصلی امارت شارجه را تشکیل می‌دهد.

دبا (دبا)

دبا (دبا)
دبا (دبا)

دبّاء الحِصن (یا دبّاء الحُصن) نام شهری و منطقه‌ای کشاورزی از کشور امارات متحده عربی است که به امارت شارجه تعلق دارد ولی از خاک آن امارت جدا افتاده و در کرانه دریای عمان واقع شده‌است. به دلیل وجود دو شهر دیگر به همین نام (دبا) ، وبرای تمیز از همدیگر نام شهر دبّاء الحِصن نامیده شده‌ است.جمعیت این شهر 26٫395 نفر است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «شهرهای دیدنی و مدرن امارات متحده عربی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.