زمان مطالعه: 8 دقیقه
افتتاح حساب در امارات، کلید طلایی تجارت و سرمایه‌گذاری

افتتاح حساب در امارات، کلید طلایی تجارت و سرمایه‌گذاری

افتتاح حساب در امارات، به شما اجازه ورود به بازارهای مالی منطقه را می‌دهد. تنها در این شرایط، می‌توانید از وام‌های کم سود و معافیت مالیاتی در این کشور بهره‌مند گردید.

 افتتاح حساب در امارات، دروازه‌ای به سوی فرصت‌ها را پیش رویتان قرار می‌دهد. امارات متحده عربی، بانکداری قوی را شامل می‌شود که توسط یک بانک مرکزی، در سال 1980 تأسیس شده است. در امارات، 50 بانک داخلی و خارجی وجود دارد که مشغول فعالیت هستند. سیستم بانکی امارات متحده عربی، به دلیل سطوح سرمایه انعطاف‌پذیر به عنوان باثبات بانک، شناخته شده است. به همین منظور در این مقاله از آسمونی، تصمیم داریم شما را با شرایط افتتاح حساب در امارات و زوایای دیگر آن آشنا کنیم.

شرایط افتتاح حساب در امارات
شرایط افتتاح حساب در امارات

شرایط افتتاح حساب در امارات

 افتتاح حساب بانکی شخصی در امارات، مانند هر کار دیگری در دنیای مدرن به سادگی انجام می‌پذیرد. این اقدام، به دو صورت آنلاین و حضوری صورت می‌گیرد. اگر خارج از امارات هستید، می‌توانید از طریق یک فرآیند آنلاین و آشنایی با نحوه افتتاح حساب بانکی در امارات، حساب خود را ایجاد کنید. در طول این درخواست، شما باید با نماینده بانک تماس تلفنی یا مجازی برقرار نمایید.

 پس از تأیید، شما برای امضای اسناد موردنیاز به بانک مراجعه کنید؛ اما اگر قصد افتتاح حساب به صورت حضوری را دارید، حضور فیزیکی شما در طول درخواست الزامی خواهد بود؛ بنابراین می‌توانید با نماینده بانک ملاقات کنید، فرم درخواست را امضا و مدارک موردنیاز را ارسال نمایید.

 به یاد داشته باشید که در این کشور، بیشتر کارها به صورت اینترنتی و با سهولت هر چه تمام‌تر انجام می‌شود. پس چه دلیلی دارد که خدمات بانکی به شیوه‌ای متفاوت صورت گیرد؟ شرایط افتتاح حساب بانکی در امارات، ممکن است بسته به بانک مقصد، کشور مبدأ و مقصد، نوع حساب و قوانین مالیاتی مختلف باشد؛ اما در متن ذیل، سعی داریم تا شروط معمول برای افتتاح حساب بانکی در امارات را به صورت مختصر بیان کنیم:

 هویت و شناسایی

 بانک‌ها برای افتتاح حساب بانکی، نیاز به شناسایی دقیق شما دارند. این شامل ارائه مدارک هویتی معتبر مانند: پاسپورت، کارت ملی و گواهی تولد می‌شود.

 آدرس محل اقامت و مدارک اقامتی

 بعضی بانک‌ها هم نیاز به اطلاعات محل اقامت شما دارند. در این شرایط شما باید مدارکی همچون: ارائه کارت اقامت، ویزا و همچنین قبض خدمات عمومی را ارائه دهید. حتی، شماره تماس شما هم باید فعال باشد.

 اطلاعات مالی

 برخی بانک‌ها، ممکن است اطلاعات مالی مربوط به شما را خواستار هستند.

 اهداف حساب

 شما باید هدف خود، برای استفاده از حساب بانکی در امارات را مشخص کنید. آیا قصد دارید حساب را برای تجارت بین‌المللی، سرمایه‌گذاری یا مقاصد شخصی مورد استفاده قرار دهید؟

 مبلغ اولیه

 برخی بانک‌ها برای افتتاح حساب، مبلغ اولیه معینی را نیاز دارند که باید به حساب واریز گردد.

 کشورهای تحریم

 فراموش نکنید که برخی بانک‌ها، به خاطر تحریم‌های مالی و اقتصادی احتمال دارد افتتاح حساب برخی مشتریان از کشورهای خاص را محدود یا متوقف کنند.

 تأیید مالیاتی

 در بعضی موارد، شما ممکن است نیاز به ارائه اطلاعات مربوط به تأیید مالیاتی یا گزارش مالی داشته باشید.

 با وجود این شرایط، شما قادر خواهید بود در این کشور حساب بانکی مورد نظر خود را ایجاد نمایید.

افتتاح حساب در امارات بدون اقامت
افتتاح حساب در امارات بدون اقامت

افتتاح حساب در امارات بدون اقامت

 امارات متحده عربی، از دیرباز به عنوان مرکزی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و جویندگان کار شناخته می‌شود. مدیریت و حفاظت از دارایی‌های پولی در این اقتصاد پررونق، یکی از اولویت‌های بانک‌های امارات است که همین دلیل، باعث گردیده افراد غیرمقیم علاقه‌مند به افتتاح حساب در امارات شوند.

 در حالی که ساکنان برای درخواست حساب باید معیارهای خاصی را رعایت کنند، این امکان برای افراد غیرمقیم وجود دارد که حساب بانکی غیر مقیم در امارات داشته باشند. با این وجود، برای افتتاح حساب بانکی در دبی، فرد باید در طول فرآیند به صورت فیزیکی در شهر حضور داشته باشد.

 علاوه بر این، به عنوان یک غیرمقیم، ممکن است گزینه‌های شما در مورد مزایایی که به دست می‌آورید یا انتخاب بانک‌های محلی محدود گردد. با این شرایط باز هم جای نگرانی نیست؛ چرا که اکثر مؤسسات بزرگ در دبی، گزینه‌هایی را برای افراد غیرمقیم جهت افتتاح حساب در بانک‌های امارات ارائه می‌دهند.

 افتتاح حساب بانکی در کشورهای خارجی، برای بسیاری از افراد مقیم در خارج از کشور و حتی بعضی از افراد داخل کشور، یک نیاز ضروری محسوب می‌شود. افرادی که به تازگی از کشورشان مهاجرت نموده‌اند با مشکلات بسیاری همچون: باز کردن حساب بانکی در خارج از کشور برای انجام معاملات، خریدهای اینترنتی، انتقال پول از ایران به خارج از کشور و داشتن کارت بانکی معتبر روبرو هستند.

 البته داشتن یک حساب بانکی برای دانشجویان و مهاجران تازه‌وارد، بیشتر از دیگران دارای اهمیت است. متأسفانه، در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌هایی که در حوزه نقل و انتقالات مالی و بانکی وجود داشته، باز کردن حساب بانکی در خارج از کشور و انتقال پول به این حساب‌ها سخت صورت می‌گیرد.

مزایای افتتاح حساب بانکی در امارات
مزایای افتتاح حساب بانکی در امارات

مزایای افتتاح حساب بانکی در امارات

 در صورت افتتاح حساب در دبی، می‌توانید امور مالی خصوصی خود را مدیریت کنید، همچنین قادر خواهید بود، تراکنش‌های محلی و بین‌المللی شرکت خود را به راحتی انجام دهید.

 یکی از عوامل اصلی ترغیب افراد غیرمقیم به افتتاح حساب بانکی در دبی، مالیات صفر است. اکثر خارجی‌هایی که تصمیم دارند حساب کاربری خود را در امارات حفظ کنند، غربی هستند؛ چرا که آنها مبالغ زیادی از مالیات از جمله مالیات‌بردرآمد را در خانه پرداخت می‌نمایند.

 با این حال، در امارات متحده عربی، آنچه به دست می‌آورید کاملاً از آن خودتان است؛ بنابراین، افراد غیرمقیم با هدایت درآمد خود به حساب‌های بانکی امارات متحده عربی، پس‌انداز بیشتری خواهند داشت. افتتاح حساب بانکی در امارات متحده عربی، می‌تواند مزایای قابل توجهی برای افراد و شرکت‌ها داشته باشد. برخی از مهم‌ترین مزایای افتتاح حساب در بانک‌های امارات عبارتند از:

 مالیات پایین یا عدم مالیات

 امارات، یکی از معدود کشورهایی است که مالیات‌بردرآمد شخصی یا مالیات بر سود شرکت‌ها را وضع نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاری و انتقال وجوه در این کشور، بسیار جذاب به نظر برسد.

 محرمانگی و حریم خصوصی بالا

 قوانین سخت‌گیرانه امارات در زمینه حفظ حریم خصوصی مشتریان بانکی، موجب شده تا حساب‌های بانکی در این کشور از محرمانگی بالایی برخوردار باشند.

 ثبات سیاسی و امنیت

 کشور امارات، از ثبات سیاسی و امنیت بالایی برخوردار است و این موضوع برای سرمایه‌گذاران و افراد ثروتمند، بسیار جذاب به نظر می‌رسد.

 دسترسی به بازارهای جهانی

 موقعیت جغرافیایی مناسب این کشور و زیرساخت‌های حمل‌ونقل پیشرفته آن، دسترسی آسان به بازارهای مهم جهانی را فراهم می‌نماید.

تنوع فرهنگی و زندگی بین‌المللی

امارات با جمعیت چندملیتی خود، محیطی متنوع و پذیرا را برای افراد از سراسر جهان ممکن می‌سازد.

خدمات بانکی مدرن و پیشرفته

بانک‌های امارات، از تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه بانکداری بهره می‌برند و خدمات متنوع و مدرنی را ارائه می‌دهند.

سهولت در انتقال ارز

قوانین امارات در زمینه انتقال ارز، بسیار سهل و آسان است و این امر برای افراد و شرکت‌های فعال در تجارت بین‌المللی مفید قلمداد می‌گردد.

امکان افتتاح حساب از راه دور

برخی از بانک‌های امارات، امکان افتتاح حساب بانکی از راه دور را برای افراد خارج از کشور فراهم می‌کنند.

با توجه به این مزایا، افتتاح حساب بانکی در امارات می‌تواند گزینه جذابی برای افراد و شرکت‌هایی باشد که به دنبال یک محیط امن، محرمانه و مالیاتی مناسب برای فعالیت‌های مالی خود هستند.

 افتتاح حساب در بانک‌های امارات
افتتاح حساب در بانک‌ های امارات

افتتاح حساب در بانک‌ های امارات

شما می‌توانید در هر یک از بانک‌های دبی، متناسب با نیازهای خود حساب مورد نظرتان را ایجاد نمایید. در ادامه متن، به بررسی 3 مدل از حساب‌های رایج و پرکاربرد در امارات می‌پردازیم:

 حساب‌های جاری

این حساب‌ها، برای معاملات و نقل و انتقالات روزمره عالی هستند. به طور معمول، بهترین بانک‌ های امارات متحده عربی دو نوع حساب جاری با و بدون انتقال حقوق ارائه می‌دهند. اگر شاغل هستید، منطقی است که با بانکداران شرکت خود حساب باز کنید؛ چرا که این امر، برای اطمینان از دریافت حقوق به محض انتقال آن مفید است. همچنین با بانک دیگری، ممکن است نقل و انتقالات یک یا دو روز بیشتر طول بکشند.

 حساب‌های پس انداز

اگر می‌خواهید پولتان برای شما کار کند، در مورد یک حساب پس‌انداز باید اطلاعات لازم را داشته باشید. این حساب‌ها معمولاً نرخ‌های بهره بالاتری نسبت به حساب‌های جاری ارائه می‌دهند؛ اما امکان این وجود دارد که دسترسی محدودی به وجوه داشته باشید و جریمه‌هایی را برای برداشت‌ها، پرداخت نمایید. حساب‌های پس‌انداز، می‌توانند نرخ بهره ثابت یا متغیر را ارائه دهند. این شما هستید که انتخاب می‌کنید آنها را به درهم، دلار آمریکا، یورو یا پوند استرلینگ واریز نمایید. حساب پس‌انداز هم به عنوان حساب حقوق و دستمزد کار می‌کند؛ اما به طور معمول مزایای دسته‌چک را هم شامل می‌گردد.

 حساب‌های سرمایه‌گذاری

بانک‌های فعال در امارات هم خدمات سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهند. با امضای این قرارداد با بانک، می‌توانید حساب سرمایه‌گذاری ایجاد نمایید. چنین قراردادهایی ممکن است از 12 ماه تا 5 یا 10 سال یا بیشتر باشند. چنین توافقاتی، مدیریت وجوه شما را با حداقل بازده تضمین شده 3 تا 7 درصد یا بیشتر در سال پوشش می‌دهد. با این حال، حداقل مانده سرمایه‌گذاری از بانکی به بانک دیگر متفاوت است.

 افتتاح حساب امارات برای ایرانیان
افتتاح حساب امارات برای ایرانیان

افتتاح حساب امارات برای ایرانیان

افتتاح حساب بانکی در امارات برای ایرانیان، سریع و کارآمد است. به طور کلی بسته به نوع حساب، این فرآیند از یک یا دو روز تا چند هفته طول می‌کشد. حساب‌های بانکی مختلف، به اسناد متفاوتی نیاز دارند. شرایط اولیه برای افتتاح حساب پس‌انداز شخصی یا جاری یک ایرانی مقیم امارات، عبارتند از:

 • اصل پاسپورت شما و کپی آن
 • یک کپی از صفحه ویزای شما که ثابت می‌کند مقیم امارات هستید.
 • گواهی حقوق که می‌توانید از بخش منابع انسانی شرکت خود آن را دریافت نمایید.
 • برخی از بانک‌ها ممکن است کارت شناسایی اماراتی شما را درخواست نمایند؛ اما اگر هنوز آن را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید آن را بعداً ارائه دهید. در عوض، آنها فقط یک کپی از فرم ثبت شناسه اماراتی شما را درخواست خواهند کرد.

اما ایرانیانی که مقیم امارات نیستند، فقط می‌توانند حساب‌های پس‌انداز ایجاد کنند. در این حالت، شما نمی‌توانید دسته‌چک درخواست نمایید. با این وجود، یک کارت نقدی برای برداشت پول به شما داده می‌شود. علاوه بر این، حساب‌های ایرانیان مقیم در امارات مشمول حداقل و یا حداکثر موجودی هستند. همچنین یک بانک، ممکن است تصمیم بگیرد قبل از اینکه به شما اجازه افتتاح حساب بدهد، پیشینه شما را مورد یک بررسی قرار دهد. علاوه بر موارد ذکر شده، احتمال دارد از ایرانیان مدارک زیر خواسته شود:

 • آخرین قبض آب و برق
 • اصل نامه از بانکی که متقاضی در آن حساب دارد.
 • آخرین صورت‌حساب بانکی شخصی شش‌ماهه از کشور مبدأ متقاضی یا هر جای دنیا
 • اطلاعات در مورد منبع وجوه ورودی

حال شما می‌توانید بر حسب اطلاعاتی که دارید، حساب مورد نظر خود را افتتاح کنید و از مزایای آن بهره‌مند گردید.

 افتتاح حساب بین المللی در امارات
افتتاح حساب بین المللی در امارات

افتتاح حساب بین المللی در امارات

تنها بعضی از بانک‌های امارات، اجازه حواله به خارج از کشور و بالعکس را به شما می‌دهند. برای افتتاح حساب بین المللی در امارات، فقط کافی است که اقامت آن را داشته باشید تا از مزایای این حساب بهره‌مند شوید. بعضی از مزایای افتتاح حساب بین المللی در امارات شامل:

 • انجام معاملات تجاری بین‌المللی
 • دسترسی به خدمات بانکی متنوع
 • امنیت در سرمایه‌گذاری
 • امکان دریافت وام و تسهیلات مالی

افتتاح حساب بانکی بین المللی در امارات متحده عربی، می‌تواند گزینه جذابی برای افراد و شرکت‌ها باشد، چرا که ویژگی‌های ذیل را شامل می‌شوند:

 • محرمانگی و امنیت بالا: امارات، قوانین سخت‌گیرانه‌ای در زمینه حفظ حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات مشتریان دارد. بانک‌ها در این کشور، ملزم به رعایت استانداردهای جهانی هستند و امنیت داده‌های مشتریان را تضمین می‌کنند.
 • دسترسی آسان به بازارهای جهانی: این کشور، به دلیل موقعیت جغرافیایی ممتاز و زیرساخت‌های پیشرفته حمل‌ونقل، دروازه‌ای مناسب برای دسترسی به بازارهای مهم جهانی نظیر: آسیا، اروپا و آفریقا است.

برای افتتاح حساب بانکی در امارات باید مدارک شناسایی معتبر، مدارک اقامتی و در برخی موارد، گواهی اشتغال یا مدارک تجاری ارائه شود. فرآیند افتتاح حساب بسته به بانک و نوع حساب، متفاوت است. مهم است که شما قبل از افتتاح حساب شرایط، هزینه‌ها و خدمات بانک‌های مختلف را بررسی و مقایسه نمایید تا بتوانید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که برخی از بانک‌ها، ممکن است الزامات اضافی برای افراد خارجی در نظر بگیرند.

سخن پایانی

در این مقاله از آسمونی، سعی داشتیم شما را با افتتاح حساب در امارات آشنا کنیم. حال قادر خواهید بود بر حسب نیاز خود، یکی از حساب‌ها را انتخاب و از مزیت‌های آن استفاده نمایید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «افتتاح حساب در امارات، کلید طلایی تجارت و سرمایه‌گذاری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.