زمان مطالعه: 1 دقیقه
آموزش بافت جغد رنگی و بامزه

آموزش بافت جغد رنگی و بامزه

در این بخش آسمونی براتون بافت جغد رنگی خوشگل که خیلی راحت بافته می شن روآماده کرده ام که می تونین از اونا...

training-weave-of-colorful-owls-(3)
training-weave-of-colorful-owls-(3)

در این بخش آسمونی براتون بافت جغد رنگی خوشگل که خیلی راحت بافته می شن روآماده کرده ام که می تونین از اونا برای تزئین اتاق کوچولوهای نازتون ویا آویز کیف وموبایل وحتی به عنوان جا سوئیچی استفاده کنید.

رج اول : ابتدا با رنگ بنفش حلقه درست می کنیم و داخل حلقه را با 16 تا پایه بلند پرمی کنیم .
متوجه شدین؟ خوب یعنی ابتدا حلقه جادویی می زنین ، 3 زنجیره می زنین و با 15 تا پایه بلند ودر آخر آخرین پایه بلند رو با گره نامرئی به زنجیره سوم که ابتدای بافت بافته بودیم وصل می زنیم.ونخ را قطع می کنیم.

رج دوم : نخ سبز رو وصل می زنیم و یک پایه کوتاه داخل دانه می زنیم ویک زنجیره ودوباره یک پایه کوتاه تا آخر رج تکرار می کنیم.

training-weave-of-colorful-owls-
training-weave-of-colorful-owls-


رج سوم و چهارم :  با نخ صورتی و مثل رج قبل ببافید.

رج پنجم : بافت را مثل رج های قبل می بافیم البته فقط شش دانه اول بافته می شود یعنی یک زنجیره یک پایه کوتاه تا دانه ششم ورج تمام می شود کار را بر می گردانیم وبه رج بعد می رویم.

رج ششم : یک زنجیره می زنیم وپایه اول را نمی بافیم و به خانه بعدی می رویم ویک پایه کوتاه می زنیم ودوباره یک زنجیره ویک پایه یعنی در این رج تعداد پایه ها به 5 می رسد.

رج هفتم : این اخرین رج بافت جغد می باشد برای بافت دوباره با یک زنجیره پایه اول را جا می زنیم و و یک گره تزئینی 4 رنجیره ای می بافیم . سپس دوخانه بعدی را باگره نامرئی جلو می رویم وبا یک گره تزئینی 4 زنجیره ای گوش دیگر جغد را می بافیم ونخ را قطع می کنیم.

در آخر برای بافت وسط شکلم جغد به رنگ آبی نخ را از پشت کار با قلاب به رو رد می کنیم ودور تا دور رج اول را گره نامرئی می بافیمو در آخر نخ را به پشت می کشیم وقطع می کنیم.

training-weave-of-colorful-owls-(1)
training-weave-of-colorful-owls-(1)


برای بافت چشم جغد یک حلقه جادویی می زنیم وداخل حلقه را با 8 پایه کوتاه پر می کنیم وکار را دایره می کنیم.
برای وسط چشم هم می تونیم هم از منجوق استفاده کنیم وهم مثل عکس با نخ مشکی یک وصل کوچک وسط چشم می زنیم.

training-weave-of-colorful-owls-(2)
training-weave-of-colorful-owls-(2)

برای مشاهده آموزش درست کردن عروسک کاموایی بدون بافتن ، بر روی لینک  زیر کلیک کنید :

آموزش درست کردن عروسک کاموایی بدون بافتن

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آموزش بافت جغد رنگی و بامزه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.