زمان مطالعه: 7 دقیقه
جاذبه های گردشگری آرژانتین

جاذبه های گردشگری آرژانتین

آسمونی : آرژانتین کشوری پهناور در آمریکای جنوبی است که از لحاظ وسعت، دومین کشور آمریکای جنوبی و هشتمین کشور...

آسمونی : آرژانتین کشوری پهناور در آمریکای جنوبی است که از لحاظ وسعت، دومین کشور آمریکای جنوبی و هشتمین کشور وسیع جهان است.
آرژانتین بین رشته کوه آند در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق و جنوب واقع شده است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه، و از جنوب و غرب با شیلی مرز مشترک دارد.

بوینس آیرس پایتخت و بزرگترین شهر آرژانتین، و دومین شهر بزرگ آمریکای جنوبیست و در لغت به زبان اسپانیایی به معنای بادهای آرام می باشد. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای لاتین است و فرهنگ ها و سنت های بسیاری را در خود جا داده. بوینس آیرس در ساحل غربی دهانه رود ریو دل لا پلاتا، و در ساحل جنوب شرقی آمریکای جنوبی واقع شده. ساکنان بوینس آیرس را پورتنوس میخوانند. آب و هوای این شهر، مرطوب نیمه حاره ایست و چهار فصل سال را میتوانید در آن تجربه کنید. سردترین ماه سال در بوینس آیرس ژوئیه می باشد.

در آمریکای لاتین، کشورهای حوزه آمریکای لاتین دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی می‌باشند که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب می‌کنند. در این مطلب آسمونی به معرفی جاذبه های گردشگری کشور آرژانتین به عنوان جذابترین کشور آمریکای جنوبی و دومین کشور پذیرنده توریست در آمریکای لاتین پرداخته ایم.

پورتو ایگوازو

پورتو ایگوازو شهری مرزی در ایالت میسیونز (Misiones Province) آرژانتین است و پنجمین شهر بزرگ این ایالت محسوب می شود. این شهر که در شمال شرقی آرژانتین قرار دارد با پاراگوئه و برزیل هم مرز می باشد. آبشارهای ایگواسو تنها 18 کیلومتر از این شهر فاصله دارند و به همین دلیل صنعت توریسم این شهر بسیار پر رونق می باشد. آب و هوای پورتو ایگوازو مرطوب نیمه حاره ایست و ماه نوامبر، بارانی ترین ماه سال در این شهر محسوب میشود.


آبشارهای ایگوازو

یکی از مشهور ترین جاذبه های آرژانتین، آبشارهای رود ایگوازو (Iguazu Falls) است که مقدار جریان آب آنها سه برابر آبشارهای نیاگارا براورد شده است. این آبشارها که بین کشور برزیل و آرژانتین قرار دارند، در جنگل های نیمه حاره ای قرار دارند و هر سمت آن، نماهای مخصوص به خود را دارد. این آبشار شامل چندین آبشار کوچکتر است و تنها با تماشای آن از آسمان میتوانید به عظمت و زیبایی واقعی آن پی ببرید.


آب های بیکران 

در طول پنج شبی که ماه کامل است، در پارک ملی ایگواسو تورهایی همراه با راهنما برگزار میشود که شامل سفری کوتاه با قطار و راه پیمایی بر روی پل های پیاده رو تا سکویی که بر روی گلوگاه شیطان قرار دارد میشود. تاریکی شب، صدای حیوانات مختلف در جنگل، صدای آبشار و رنگین کمانی که توسط نور ماه و قطرات آبشار شکل گرفته فضایی بسیار خیره کننده را به وجود می آورند.


معادن واندا

معادن سنگ های قیمتی واندا در 47 کیلومتری پورتو ایگوازو قرار دارند.در این مکان یک مرکز خرید، اشیاء دکوراتیو، جواهرات، سنگ های کریستال و غیره را به فروش میرساند.

پارک ملی ایگوازو

پارک ملی که مساحتی بیش از 55 هزار هکتار آن در آرژانتین، و 170 هزار هکتار آن در برزیل است و بزرگترین جنگل حفاظت شده جنوب آمریکا محسوب میشود. این جنگل های نیمه حاره ای محل زندگی 1100 گونه پرنده و پستاندار بزرگ و کوچک از جمله گوزن، سمور و پلنگ آمریکایی می باشند. موزه جانور شناسی تاریخ طبیعی این پارک ها بسیار جذاب می باشد.

 

لا آریپوکا

لا آریپوکا مانند یک شهربازیست که با جلب توجه بازدید کنندگان به تاثیرات بدی که قطع درختان بر روی محیط زیست میگذارد فضایی بسیار جالب بوجود آورده است. این مجموعه به 6 بخش مختلف تقسیم میشود:

1- ساختمانی عظیم که با درختان بسیار بزرگ ساخته شده است

2- دهکده  بازسازی شده گوارانی و خرید صنایع دستی گوارانی ها

3- تاکورو که خانه ای با انواع سنگ های مختلف است

4- یاتی، محل فروش محصولات محلی

5 – بستنی فروشی کوکوروچو

6- رستوران زیبای ترمیتاس

در سمت شمال غرب پورتو ایگوازو، در محل تلاقی ریو ایگواسو و ریو پارانا، و در ورودی پورتو میرا، مرز سه کشور و نقطه مشترک بین برزیل، آرژانتین و پاراگوئه قرار دارد. از این نقطه نمایی فوق العاده به اطراف قابل رویت می باشد.


نقاشی های دیواری

در شیبی که به سمت ریو ایگواسوست، نقاشی های دیواری بسیاری دیده میشوند که رسیدن اولین فاتحان به رهبری آلوار نونز به منطقه ایگوازو را نشان میدهند.


قبرستان ریکولتا

اولین توقفگاه هر توریستی در بوینس آیرس، قبرستان ریکولتاست. هنرمندان بسیاری این قبرستان بسیار مشهور را محلی مسحور کننده میدانند. بسیاری از رئیس جمهورها، دیکتاتورها، نویسندگان، افسانه ها و قهرمانان در این شاهکار عظیم معماری و مجسمه سازی دفن شده اند. دروازه های ورودی این قبرستان که وسعتی بیش از 5 هکتار دارد به سبک نئوکلاسیک با ستون هایی یونانی هستند و آرامگاه های مرمری زیبایی که با مجسمه های زیبا تزئین شده اند نمایی خیره کننده به قبرستان داده اند. قبرستان ریکولتا از جمله قبرستان هاییست که تنها تاریخ مرگ بر روی قبرهای آن حک میشود نه تاریخ تولد.


کاسا روسادا

کاسا روسادا یا کاخ صورتی محل رسمی اقامت و دفاتر کار رئیس جمهور آرژانتین میباشد. کاسا روسادا در انتهای شرقی پلازا دی مایو، میدانی بزرگ که از سال 1580 پایه های بوینس آیرس در آن بنا شد و توسط موسسات سیاسی بسیار مهم شهر و آرژانتین احاطه شده قرار دارد. این ساختمان که در سال 1882 به دستور رئیس جمهور خولیو آرجنتینو روکا ساخته شد مملو از گنجینه های ملی شامل اتاق مجسمه های نیم تنه مرمری رئیس جمهورهای گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا می باشد.


پلازا دی مایو یا میدان بزرگ

پلازا دی مایو همیشه نقطه مرکزی شهر محسوب میشده و هم اکنون نیز اجراهای فی البداهه تاریخی بسیاری هر هفته در این میدان به اجرا در میاید. این مکان عمومی در مقابل کاسا روسادا یا کاخ صورتی قرار دارد. کابیلدوی قدیمی و کلیسای جامع نیز در این میدان واقع شده اند. بهترین راه دیدن این جاذبه ها، همراه شدن با تورهای روزانه بوینس آیرس می باشد.


ستون هرمی شکل بوینس آیرس

ستون هرمی بوینس آیرس با ارتفاعی حدود 68 متر سمبل ملی شهر و مردم آن است. این ستون در سال 1936 به مناسبت چهارصدمین سال تاسیس شهر در میدان جمهوری، مکانی که پرچم آرژانتین برای اولین بار برافراشته شد بنا شد. بدنه خاکستری این ستون که مکانی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و رویدادهای دیگر است، توسط بازارها و ساختمان های بلند اطراف آن احاطه شده.


مرکز فرهنگی بورخس

بهترین نمایشگاه های بوینس آیرس در مرکز فرهنگی بورخس برگزار میشوند. این مرکز نه تنها بهترین آثار هنری را به نمایش میگذارد بلکه رویدادهای هنری ای همچون تئاتر، اجراهای مدرن و فیلم های مستقل را نیز برگزار میکند. برخی از نمایشگاه های اخیر این مرکز شامل عکاسی های رابرت کاپا و آثار نقاش و مجسمه ساز مشهور سالوادور دالی میباشد. محوطه زیبای هنری طبقه بالا توسط نوری که از سقف شیشه ای آن میتابد منظره ای روشن و خیره کننده دارد. سازه تی شکل این بنا امکان برگزاری چهار نمایشگاه همزمان را به هنرمندان میدهد.


سن تلمو

سن تلمو با معماری اسپانیایی، رستوران ها و اجراهای سنتی خود، منحصر بفردترین منطقه بوینس آیرس است. در خیابان های سنگفرش شده این منطقه مغازه های عتیقه فروشی و تاریخچه تانگو را میتوانید مشاهده کنید. بعداز ظهر یکشنبه ها، پلازا دورگو مملو از غرفه های صنایع دستیست و این میدان تاریخی به یک میلونگا یا صحنه تانگو تبدیل میشود. این منطقه را میتوان بخش هنری شهر بوینس آیرس محسوب کرد.


مرکز فرهنگی ریکولتا

از زمان آغاز به کار اخیر این مرکز در دهه 80 ، مرکز فرهنگی ریکولتا که در چند قدمی قبرستان ریکولتا قرار دارد، به یکی از منابع و مراکز فرهنگی مهم شهر بوینس آیرس تبدیل شده است. داخل این ساختمان که شامل تالارهای نمایشگاهی عظیم چرخان و استثناییست بازسازی شده است. سینما و تالار کنفرانسی که پذیرای رویدادها و فستیوال های مختلف است نیز، تکمیل کننده فضای فرهنگی این مرکز است.


کامینیتو

کامینیتو منطقه ایست که از سه خیابان که در امتداد رود لا بوکا به هم میپیوندند تشکیل شده است. ساختمان های این منطقه توسط هنرمندی به نام خوان کوینکلا بنیتو، با رنگ های مختلف شاد و با طراوت نقاشی شده اند و این منطقه را به یکی از چشم نواز ترین جاذبه های بوینس آیرس تبدیل کرده است. با قدم زدن در خیابان های کامینیتو، کافه ها، صنایع دستی و توریست های بسیاری را می توانید مشاهده کنید.

 

نمایشگاه ماتادورها

هدف این نمایشگاه برگرداندن فرهنگ آرژانتینی بومی گاوچران های آمریکای جنوبی به این کشور است. هر یکشنبه بیش از 100 هنرمند در ماتادروس باریو جمع میشوند. اغذیه های محلی همچون امپانادا، تامالا و آسادو با کیک ها و شیرینی های مختلف در این مکان به فروش میرسند. اجناس بومی و سنتی از جمله چرم، پارچه ها و لباس های پشمی، فلزکاری های زیبا، و آثار هنری منحصر بفرد از جذابیت های این نمایشگاه محسوب میشود. بعداز ظهر ها هم در این مکان موسیقی زنده و حرکات موزون محلی با لباس های زیبای آرژانتینی اجرا می شود.


خیابان فلوریدا

خیابان فلوریدا خیابانی مخصوص پیاده هاست که در مرکز شهر واقع شده. مغازه های بیشماری که همه چیز از جمله چرم، سوغاتی، البسه آرژانتینی و لوازم الکترونیکی به فروش میرسانند محبوب توریست هایی هستند که از این خیابان دیدن میکنند. همچنین مراکز خرید عظیم شامل یکی از زیباترین مراکز خرید دنیا به نام گالاریا پاسیفیکو نیز در این خیابان قرار دارند.


تئاتر کولون

این سالن تئاتر که در سال 1908 آغاز به کار کرد یکی از مهم ترین سالن های تئاتر موسیقیاییست و سالن اپرای مشهور آن گنجایش 2500 نفر را دارد. این سالن پذیرای اجراهای اشخاص معروفی همچون ماریا کالاس، انریکو کاروسو و لوچیانو پاواروتی بوده است. فعالیت های موسیقیایی تئاتر کولون بسیار گسترده است و تورهای داخلی با راهنما از موزه و سالن پشت صحنه تئاتر، تجربه ای جالب است.


فلورالیس جنریکا

فلوریس یا فلورالیس جنریکا یکی از مشهورترین سمبل های بوینس آیرس است. این گل فلزی 6 گلبرگی که در سال 2002 توسط معمار مشهور، ادواردو کاتالانو به شهر اهدا شد، در مرکز میدان سازمان ملل در استخری 40 متری و منعکس کننده قرار دارد. جنریکا به معنی کلی میباشد و نشان از آن است که این گل سمبل تمام گل های دنیاست، اما شکی نیست که سازه این گل، سمبلی قدرتمند و مدرن از تکنولوژی و طبیعت است. ابعاد گلبرگ های این گل 13 در 7 متر است و 4 پرچم در وسط آن، کامل کننده گل می باشد.


پارک سوم فوریه

این پارک که به جنگل های پالرمو نیز مشهور است، پارکی شهری به مساحت 25 هکتار است که در پالرموی بوینس آیرس قرار دارد و به خاطر بیشه زارها، باغ های جانورشناسی، باغ های گیاه شناسی، پلازا ایتالیا، دریاچه ها و باغ های رز خود بسیار مشهور است. طارمی آندلسی و بنای یادبود اسپیناردز، پیست دوچرخه سواری و آسمان نمای گالیلو گالیله با معماری مدرنش، از جمله جذابیت های این پارک محسوب میشوند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جاذبه های گردشگری آرژانتین» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.