زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی سریال تلویزیونی آوای باران

معرفی سریال تلویزیونی آوای باران

سریال آوای باران به کارگردانی حسین سهیلی زاده در تاریخ 1392/06/03حوالی جاده مخصوص کرج در سکوت خبری مقابل دوربین...

سریال آوای باران به کارگردانی حسین سهیلی زاده در تاریخ 1392/06/03حوالی جاده مخصوص کرج در سکوت خبری مقابل دوربین رفت و تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد.  البته سازندگان از ارائه هرگونه خبری درباره این مجموعه خودداری می کنند، ولی شنیده ها حاکی از آن است چند بازیگر چهره دیگر نیز بزودی به این گروه خواهند پیوست. تهیه کنندگی این سریال را محمد هاشمی اصل برعهده دارد که سال گذشته مجموعه جنجالی«مسیر انحرافی» (بهرنگ توفیقی) را در ساختاری تجربه نشده برای شبکه سوم سیما تهیه کرد. او این سریال را نیز در 40 قسمت برای شبکه سه تهیه می کند و گویا قرار است ایام پاییز به صورت هر شبی شاهد پخش آن باشیم.

فیلمنامه این سریال را علیرضا کاظمی پور و سعید جلالی می نویسند. سهیلی زاده کارگردانی سریالهای «ترانه مادری»، «گیلعاد»، «دلنوازان»، «فاصله ها» و ... را در کارنامه دارد و چندی قبل نیز مجموعه «دختران حوا» به کارگردانی او روی آنتن شبکه تهران رفت.

داستان سریال درباره باندهای تکدی گری و گدایان پایتخت است و حتی به نوعی می توان آنرا برگرفته از ادبیات قرن 19 انگلیسی و فرانسه و آثار نویسندگانی چون چارلز دیکنز و ویکتورهوگو دانست. گویا برای تصویربرداری حتی بخشهایی قدیمی از تهران مربوط به دو دهه پیش بازسازی شده است. ضمن اینکه گریم برخی از بازیگران نیز برای نزدیک شدن به نقش گدایان طراحی خاصی دارد. همچنین سازندگان این سریال برای نزدیک شدن به نمونه های واقعی باندهای گدایی، تحقیقات مستند تکان دهنده ای نیز انجام داده اند که بخشهایی از آن در بستر قصه مورداستفاده واقع می شود.
سریال آوای باران داستان زندگی دختری به نام باران است که به دلیل قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف، درگیر ماجراهایی می‌شود و سیر حوادث، او را در مسیر جدیدی از زندگی قرار می‌دهد.

نقش اصلی این سریال را آزاده زارعی(باران در بزرگسالی) بازی می‌کند. زارعی پیش از این در فیلم «آمین خواهیم گفت» به‌کارگردانی سامان سالور بازی کرده است.
نقش‌های اصلی این سریال را ثریا قاسمی (مادربزرگ)، حمیدرضا پگاه (طاها پدر باران)، سام درخشانی (نادر و خواهرزاده طاها)، الهام چرخنده (همسر نادر)، مهران احمدی (شکیب)، سپیده خداوردی (مرضیه خواهر مرتضی)، امیر دژاکام (مرتضی)، سیاوش خیرابی (فرید) و مهران رنجبر (کیانوش) بازی می‌کنند.

لازم به ذکر است تیتراژ سریال آوای باران با صدای گرم ودلنشین احسان خواجه امیری با آهنگسازی علی کهن دیری خوانده شده است.
این مجموعه نگاهی آسیب‌شناسانه به این معضل اجتماعی دارد، معضلی که به شکلی وسیع در جامعه شاهد آن هستیم و به شکلی حل نشده باقی مانده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «معرفی سریال تلویزیونی آوای باران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.