زمان مطالعه: 1 دقیقه
قهرمان؛ بوکس و چارلی چاپلین

قهرمان؛ بوکس و چارلی چاپلین

یکی از اولین فیلم های ورزشی در تاریخ سینما، توسط چارلی چاپلین ساخته شده است.

فیلم« قهرمان» ( THE CHAMPION) محصول 1915 است. این فیلم ماجرای چارلی چاپلین در قالب کاراکتر ولگرد( Tramp) است که به شکلی اتفاقی یک نعل اسب پیدا می کند و ناگهان خوش شانسی به او روی می آورد. اندکی پس از پیدا کردن نعل، او وارد یک کمپ تمرینی بوکس می شود و آن گاه خود را آماده مسابقه بوکس می بیند.

در باشگاه بوکسوری حضور دارد که قدرت سایر نفرات با وی سنجیده می شود و او نیز به نوبت، بوکسورها را یکی پس از دیگری شکست می دهد. تا این که نوبت به چاپلین می رسد و او نیز برای مبارزه با حریف، از یک ترفند خلاقانه استفاده می کند.

پس از آن کار چاپلین دشوارتر می شود. او باید در مسابقه ای کاملا جدی حضور یابد. در همین شرایط او عاشق دختر مربی خود نیز می شود...

این فیلم اولین فیلم سینمایی است که به موضوع بوکس می پردازد؛ آن هم در قالب کمدی و در زمانی نیم ساعته. فیلم 33 دقیقه ای و صامت است و به همین دلیل فهم ماجرای آن نیازی به دوبله فارسی ندارد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «قهرمان؛ بوکس و چارلی چاپلین» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.