زمان مطالعه: 3 دقیقه
ساسکس؛ منطقه ای تاریخی در جنوب انگلیس

ساسکس؛ منطقه ای تاریخی در جنوب انگلیس

ساسکس یکی از شهر های تاریخی انگلیس است که شامل دو شهرستان به نام های ساسکس غربی و ساسکس شرقی می باشد.

ساسکس یک شهر تاریخی در جنوب شرقی انگلیس است که منطقه ساحلی در جنوب لندن را پوشش می دهد. ساسکس برای اهداف اداری، به دو بخش ساسکس شرقی، ساسکس غربی و ایالت برایتون و هوو تقسیم شده است. آسمونی در این بخش این شهر تاریخی انگلیس را برای شما معرفی می کند.

شهر تاریخی ساسکس

 

شهر تاریخی ساسکس
شهر تاریخی ساسکس

پس از شکست رومیان در اواخر قرن 5 ، سربازان ساکسون در نزدیکی سلزی و در بخش شرقی ساسکس جنگیدند. ساکسون های جنوبی (که نام ساسکس از آن گرفته شده است) پادشاهی ساسکس را بنیان نهادند که بعد ها توسط پادشاه کشور همسایه (ویلیام نرماندی) فتح شد. نرمانی ها قلعه های متعددی مانند Arundel و قلعه Pevensey در این محل ساختند. شهرهای اصلی قرون وسطایی چیچستر ، لوئیس و بندرهای هستینگز و ری بود. در قرون وسطی صنعت آهن ، سنگ معدن محلی و ذغال سنگ نیز در شهر ویلد ساخته شد.

در اواخر قرن هجدهم برایتون به عنوان یک تفریحگاه ساحلی و سلطنتی به محبوبیت بسیاری رسید. در اواخر قرن نوزدهم تعدادی از شهرهای تفریحی از جمله بوگنور رگیس ، ورتینگ ، ایستبورن و بژیل در اطراف ساحل شکل گرفتند. در قرن بیستم ، فرودگاه گاتویک در حومه لندن ساخته شد و این اتفاق باعث پیشرفت شمال ساسکس شد.

ساسکس شرقی

 

ساسکس شرقی
ساسکس شرقی

ساسکس شرقی شهری تشریفاتی در جنوب شرقی انگلیس و مرز کانال مانش قرار دارد و مرکز آن شهر لوییز (Lewes) است. این شهر در سال 1974 شکل شکل گرفته است.

این شهرستان به مناطق زیر تقسیم شده است:

  • ایستبورن و هاستینگز (هر دو بخش)
  • لوئز
  • روتر
  • ویلدن

ساسکس شرقی همچنین دارای ایالات متحده برایتون و هوو است. این شهرستان تمام مناطق جغرافیایی، اداری و تاریخی ساسکس را در خود جای داده است. ساسکس شرقی دارای بناهای معماری بسیاری است. قلعه های قرن 12 و 13 و کلیساهایی است که از زمان ساکسون قدمت دارند. قلعه هرستمونو بین سال های 1948 و 1990 در رصدخانه سلطنتی گرینویچ واقع شد و دانشگاه ساسکس نیز در سال 1961 در منطقه فالمر و در نزدیکی برایتون افتتاح شد.

مناطق دیدنی ساسکس شرقی

 

شهر برایتون
شهر برایتون

1. شهر برایتون مورد علاقه گردشگران و خانه بزرگترین جامعه دگرباشان جنسی یا  LBGT انگلیس در آن قرار دارد.

منطقه ری در انگلیس
منطقه ری در انگلیس

2. منطقه ری در تپه ای بین رودخانه ها قرار دارد و محل بارگیری بندرهای مهم انگلیس در روزهای گذشته بود.

ساسکس غربی
ساسکس غربی

3. به محض این که انگلستان زیر سلطه  نورمن ها قرار گرفت ، این کلیسا در بحبوحه جنگ ساخته شد. هر جمعه و شنبه بازارهای محلی، چایخانه ها و میخانه ها در این منطقه تشکیل می شوند.

ساسکس غربی

 

ساسکس غربی
ساسکس غربی

ساسکس غربی در جنوب انگلیس و در سال  1974 تأسیس شده ‌است. این شهرستان در مرز ساسکس شرقی، همپشایر و ساری قرار دارد و شامل هفت منطقه است: آدور ، آرون ، چیچستر ، هورشام و میدساسکس و بخش های کراولی و ورتینگ. مرکز ساسکس غربی چیچستر است.

 

مساحت ساسکس غربی برابر با 1,991 کیلومتر مربع است و حدود  799,800,2010نفر جمعیت دارد.

 

منطقه ساسکس غربی از شرق تا غرب ساحل ادامه دارد و اقامتگاه های بسیاری در آن قرار دارند. امروزه ساسکس به عنوان یک شهر بازنشسته، بسیار توسعه یافته است. بیشتر مناطق ساسکس غربی با جاده های کوهستانی، جنگل های بزرگ و دهکده های قدیمی، بافت روستایی خود را حفظ کرده است. بسیاری از ساکنان ساسکس غربی برای کار در لندن با قطار رفت و آمد می کنند.

مناطق دیدنی ساکس غربی

 

چیچستر
چیچستر

1. کلیسای جامع چیچستر ( سال 1075 ) ، تنها کلیسای جامع انگلیسی است که از دریا قابل مشاهده است.

قلعه ساسکس
قلعه ساسکس

2. این شهر توسط یکی از با شکوه ترین قلعه های قرون وسطا در انگلیس فرماندهی می شد. قلعه آروندل در سال 1067 و طی چند ماه پس از فتح نورمن انگلیس تاسیس شد.

 

پتورث در ساسکس غربی
پتورث در ساسکس غربی

3. پتورث تلفیقی از هنر ، خیابان های قدیمی جذاب و شهری فوق العاده در South Downs است.

 

پارک ملی ساسکس
پارک ملی ساسکس

4. یک منطقه وسیع در وسط ساسکس غربی که در سال 2011 به پارک ملی تبدیل شد.

ساسکس غربی
ساسکس غربی

5. بزرگترین منطقه در ساسکس غربی که خاندان ویکتوریا تعطیلات خود را آنجا سپری می کردند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ساسکس؛ منطقه ای تاریخی در جنوب انگلیس» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.