زمان مطالعه: 1 دقیقه
کارت مترو

کارت مترو

همانطور که می دانید یکی از وسایل پرترافیک در تهران مترو است که برای استفاده از آن باید بلیط مترو را همراه داشت.

عده ای که زیاد با مترو رفت و آمد نمی کنند از بلیط های تک سفره استفاده می کنند اما کسانی که در اغلب رفت و آمدهایشان از مترو استفاده می کنند کارت بلیط مترو تهیه می کنند که به صرفه تر نیز هست و می توان از آن برای رفت و آمد از طریق بی آر تی نیز استفاده کرد. آسمونی در این بخش راهنمای خرید کارت بلیط مترو را برای شما عزیزان منتشر می کند.

راهنمای خرید کارت بلیت مترو

شهروندان به منظور حفظ محیط زیست، کاهش مصرف کاغذ و صرفه جویی در زمان می توانند خرید بلیت مترو و شارژ کارت بلیت اعتباری خود را از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه انجام دهند. دو اپلیکیشن تهران من و ایزی پی در اختیار قرار داده شده است.

  • خرید بلیت مترو با اپلیکیشن تهران من

شهروندان عزیز می توانند تهیه بلیت تک سفره و افزایش موجودی کارت بلیت اعتباری خود را از طریق سامانه تهران من انجام دهند.

ابتدا به صفحه تهران من وارید شوید. سپس در قسمت داشبورد، با کلیک بر روی گزینه بلیت مترو و سپس انتخاب آیتم جدید بلیت تک سفره، پس از پرداخت مبلغ، بارکد بلیت را روی گوشی همره خود دریافت کنند و هنگام تردد در گیت های مترو، گوشی همراه خود را روی گیت گذاشته و عبور کنند. همچنین در این قسمت می توانند موجودی کارت اعتباری را نیز افزایش دهند.

همچنین، شهروندان می توانند از مقدار اعتبار کارت بلیت اعتباری خود در این قسمت مطلع شوند.

اپلیکیشن تهران من برای خرید بلیت مترو
اپلیکیشن تهران من برای خرید بلیت مترو
  • خرید بلیت مترو با اپلیکیشن ایزی پی

اپلیکیشن ایزی پی هم امکان خرید بلیت مترو و افزایش اعتبار کارت وجود دارد. در این روش، مسافران گرامی بدون حضور در باجه یا دستگاه های خودکار شارژ می توانند از طریق این اپلیکیشن اقدام کنند. و در اولین حضور بر روی گیت های ورودی، میزان شارژ آنها به کارتشان اضاف خواهد شد.

نکته: این روش فقط برای شارژ کارت بلیت در متروی تهران امکان پذیر است. 

مراحل استفاده از اپلیکیشن ایزی پی

  • انتخاب شارژ روی گیت مترو
  • خرید بلیت مترو با ایزی پیانتخاب ثبت کارت بلیت
  • خرید بلیت مترو با ایزی پیوارد کردن شماره سریال کارت بلیت در کادر مربوطه
  • خرید بلیت مترو با ایزی پیانتخاب مبلغ شارژ کارت بلیت در هر بار
  • خرید بلیت مترو با ایزی پیمشاهده پیام کارت بلیت ثبت شد.

خرید بلیت مترو با ایزی پی

لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:

در صورت هرگونه مشکل می توانید با شماره های 88653000 الی 6 (شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری) تماس بگیرید. تا مرحله ایی که شما مبلغ را پرداخت نکرده باشید می توانید مجدداً از مرحله 1 راهنمای فوق اقدام به انتخاب و پر کردن فیلدها نمایید اما پس از پرداخت مبلغ دیگر نمی توانید مشخصات خود را تعویض و یا نوع کارت خود را تعویض نمایید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کارت مترو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.