زمان مطالعه: 1 دقیقه
اسنوبرد سواری ( snowboarding ) ; معرفی و تاریخچه

اسنوبرد سواری ( snowboarding ) ; معرفی و تاریخچه

اسنوبرد سواری اسنوبرد سواری ( snowboarding یا برف پالیزه ) ورزشی هیجان انگیز و خطرناک است این ورزش زمستانی در...
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری

اسنوبرد سواری

اسنوبرد سواری ( snowboarding یا برف پالیزه ) ورزشی هیجان انگیز و خطرناک است این ورزش زمستانی در سطوح شیب‌دار پوشیده از برف انجام میشود.

موارد لازم برای این ورزش علاوه بر جرأت و مهارت عبارتند از اسنوبرد (تخته) ، لباس و پوشش مخصوص.

اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری

تاریخچه اسنوبرد سواری

این ورزش الهام گرفته از ورزش‌های اسکیت بوردینگ، موج‌سواری و اسکی است و در دهه 1960 میلادی در ایالات متحده آمریکا توسعه یافته و در سال 1998 به بازی‌های المپیک زمستانی اضافه شده است.

اسنوبرد
اسنوبرد

snowboard

لوازم اسنوبرد سواری

اسنوبرد
اسنوبرد

اسنوبرد

 به تخته‌ای می‌گویند که به عنوان یک اسکی پهن به کار می‌رود. اسنوبردهای حرفه‌ای معمولاً همراه با وسایل جانبی شامل اتصال‌ها و بوت‌های مخصوص استفاده می‌شوند.

اسنوبرد همچنین برای نامیدن ورزش و تفریح استفاده از این تخته‌ها برای سر خوردن بر روی برف نیز به کار می‌رود. این رشته ورزشی هم اکنون در چهار ماده مختلف در بازی‌های المپیک زمستانی دنبال می‌شود.

 

 

سخن پایانی

وقتی‌ با خودتان فکر می‌کنید، اسنوبردینگ را یک ورزش ساده می بینید، میپری روی یک تکه چوب و خودت رو روی برف سر میدهی. ولی‌ در واقع همه ی ما می‌دانیم که اسنوبردینگ خیلی‌ بیشتر از این چیز‌ها است. اسنوبردینگ یک راه برا‌ی زدن به دل کوه و سپری کردن اوقاتی خوش با دوستان است.

در واقع اسنوبرد سوار ها جزو آن دسته آدم‌ها‌ی خاکی، مثبت گرا و شوخ طبع هستند. پیش خود فکر می‌کنیم حتما خیلی‌ چیز‌ها میتوانیم از آنها درباره‌ی اسنوبرد سواری یاد بگیریم.

اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری
اسنوبرد سواری

منبع: اختصاصی آسمونی

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اسنوبرد سواری ( snowboarding ) ; معرفی و تاریخچه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.