زمان مطالعه: 6 دقیقه
ورزش اسکی و انواع آن

ورزش اسکی و انواع آن

ممکن است که فکر کنید که اسکی ورزش جدیدی است. ولی باید بدانید که اسکی یکی از قدیمی ترین طرق مسافرت بود که بشر شناخت.

«اسکی» از کلمه ایسلندی scidth می آید که معنی «کفش برف» را می دهد. در این بخش آسمونی با ورزش اسکی آشنا می شوید.

تاریخچه ورزش اسکی

بعضی از تاریخ نویسان عقیده دارند که حتی مبدأ و پیدایش اسکی به عهد حجر باز می گردد و حجاری هائی پیدا شده که بشر را در حال اسکی کردن نشان می دهند. اولین چوب های اسکی تا آنجا که به خاطر می آید ، چارچوب خمیده ای داشته که از استخوان حیواناتدرست می شده و آن را با تسمه چرمی بپا نگاه می داشتند. در این مورد تصویری موجود است که روی سنگ حجاری شده و مربوط به نهصد سال قبل است که یک اسکی کننده را نشان می دهد.

معرفی ورزش اسکی

اسکی به عنوان یک ورزش، برای نخستین بار در نروژ شروع شد. در حقیقت، شهر «مورگدال» در این کشوربه عنوان «مهد ورزش اسکی» شهرت دارد، زیرا این منطقه برای زمان های درازی منطقه بسیار برف گیری بوده است.

در زمستان موقعی که اهای بومی، برای شکار یا مسافرت به کوه ها می روند یا برای خرید یا دید و بازدید به دهکده یا بازار می روند، مجبورند که برای راه رفتن از چوپ اسکی استفاده کنند. بالاخره اگر فکر می کنید که مسابقات اسکی یک پدیده جدید است، باید بدانید که در نروژ حدود سال 1767 مسابقاتی بین حریفان زبردست، ترتیب داده می شده است.

مردم ناحیه تله مارک نروژ دراوایل سالهای 1700 به گسترش اسکی بعنوان ورزش معتقد بودند، آن ها روشهای تله مارک و کریستیانا (کریستی حالا) و همچنین روش نمایشی هنری راخلق کردند .آنها غالباً شیفته پرش بودند .بدین گونه که هر دو اسکی آلپاین ونوردیک این حالت را دارا بودند.

روش های مختلف اسکی  

تفاوتی که حالا ما بین روشهای مختلف اسکی قائل می شویم قرنهای قبل نبود .همه اسکی های اولیه یک پوتین داشتند که فقط در قسمت پنجه پا روی اسکی نصب شده بود با پاشنه پای آزاد که به بالا و پائین حرکت می کرد که حالا آن را اسکی نوردیک می نامیم.

اولین رویداد سازمان یافته دراسکی، پرش و مسابقه کراس کانتری بود که در اوایل سال 1800 شروع شد و هر دو در‌ رشته‌ نورد یک‌ بودند. در آن‌ سال ها‌ اسکی‌ نورد یک‌ تغییرات‌ زیادی‌ داشت. که با وجود تفاوت های کنونی ‌این‌ دو روش هنوز با‌ همان ‌اوضاعی ‌که‌ بیش از 150 سال‌ قبل‌داشتند، وجود دارند.

در اوایل سالهای 1900 محبوبیت اسکی رشد زیادی داشت، چنانچه اروپائی ها همه تفریحاتی که همسایه نروژی آنها داشتند یاد گرفتند و اسکی نوردیک هنوز تا این زمان درآنجا به کاربرده می‌شود. این اتفاق با جریاناتی شامل اولین بازی های المپیک زمستانی مصادف شد. افتتاحیه بازیهای 1924 در چمونیکس فرانسه، پنج رشته ورزشی داشت واسکی نوردیک دو نوع بود: اسکی پرش و نوردیک مختلط.

این جریان ادامه داشت تا زمانی که برای اولین بار اسکی کراس کانتری درطول بازی های زمستانی 1932 در دریاچه پلاسید جایگاه خودرا پیداکرد .همچنانکه اسکی به اوج خود رسیده بود، تکنیک و تجهیزات نیز متناسب با مسابقات بهبود پیدا کرد. رشته تله مارک برای جاهای هموار و چرخش های نمایشی نروژی مناسب بود اما فاقد کنترل لازم برای سطوح شیب دار آلپ وکوههای دیگر اروپا واین منجربه تولد اسکی آلپاین شد.

یکی از تجهیزات مورد استفاده اسکی آلپاین پوئین بودکه پنجه پا وپاشنه پا بطور کامل بروی اسکی وصل شده بود واسکی باز کنترل بیشتری داشت و به شخص اجازه می‌داد مسیر سرازیری را با سرعت بیشتری طی کند.

اسکی آلپاین با تجهیزات جدید به دو نوع داون هیل واسلا لوم تقسیم شدو برای اولین بار در بازی های زمستانی 1936 اینزبراک اتریش اسکی آلپاین معرفی شد.

در طول سالهای 1930 که اسکی آلپاین بعنوان یک ورزش اروپائی مشهور شد ،بالابر اسکی نیز اختراع شد.که فشارو سختی و بالا رفتن ازکوه را قبل یک سر خوردن لذت بخش ازبین می ‌برد .توسعه صنعت اسکی بعداز جنگ جهانی دوم شروع شد وقتیکه برای اولین بار اتریش وسوئیس انواع اسکی آلپاین را تولید کردند.درطی 60 سال گذشته مدارس مختلفی جهت رشد اسکی با تحقیق بروی تکنیکهای مختلف وانواع حالات برای شناسایی بهترین فرم اسکی تشکیل شده .

اسکی روی چمن
اسکی روی چمن
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ورزش اسکی و انواع آن» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.