زمان مطالعه: 2 دقیقه
مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی

مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی

مسابقه سیمرغ یکی از مسابقات جذاب و هیجانی بود که در سال 84 و 85 از تلویزیون پخش می شد و مجری آن سید محمد حسینی...

مسابقه سیمرغ یکی از مسابقات جذاب و هیجانی بود که در سال 84 و 85 از تلویزیون پخش می شد و مجری آن سید محمد حسینی بود که چند سالی است که ایران را ترک کرده و در شبکه های ماهواره مشغول است. گویا قرار است سری دوم مسابقه سیمرغ ساخته شود. آسمونی در این مقاله به بهانه ساخت سری دوم سیمرغ، بیوگرافی سید محمد حسینی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی
مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی

سید محمد حسینی متولد 13 تیرماه 1348، مجری و بازیگر ایرانی متولد تهران است. از ابتدای شروع به کار در شبکه تهران تا سال 1384 مجری این شبکه بود که برنامه‌های او خصوصاً با زوج سید کاظم احمدزاده هواداران فراوان داشت.

 محمد حسینی تا زمان فعالیتش در ایران در برنامه‌هایی نظیر مسابقه سیمرغ و مسابقه بزرگ در تلویزیون ایران فعالیت داشت. او دانش‌آموخته رشته فیزیک از دانشگاه اصفهان است. در سال 1368 در این دانشگاه با تئاترهای «قنبرعلی دکتر می‌شود» و «مجری ناشی» بعنوان نویسنده و بازیگر درخشید که مورد استقبال دانشجویان، اساتید و هنرمندان قرار گرفت. دیری نگذشت که تئاتر زیر آسمان شهرجمله «انسان و شیطان» و «ازدواج با خودت» با خود به صحنه آورد. او هنوز پا به عرصه تلویزیون نگذاشته بود که بیش از 1000 شب اجرای این نمایش‌ها را در کارنامه خود داشت.

simorgh
simorgh

فعالیت‌های سید محمد حسینی

حضور حرفه‌ای سید محمد حسینی در تلویزیون، سال 1373 با سمت نویسندگی، کارگردانی و بازیگری آغاز شد و پس از آن با ساخت چند آیتم در "نوروز 73" رسماً وارد تلویزیون ایران گردید.

او کار حرفه‌ای خود را بعنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر با برنامه‌های زیر آغاز کرد:

  • نیم نگاه (40 قسمت 30 دقیقه‌ای)
  • سلام تهران (50 قسمت 45 دقیقه‌ای)
  • داخل پرانتز (26 قسمت 30 دقیقه‌ای)
  • تیلیپ (13قسمت | برنامهٔ موزیکال کمدی – انتقادی)

سید محمد حسینی در سال 1374 با شومنی در برنامه مسابقه بزرگ (52 قسمت برنامه 90 دقیقه‌ای)، به اوج محبوبیت رسید.

مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی
مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی

اجرای منحصر به فرد و سبک ویژه، او را در صدر مجری-بازیگران ایران قرار داد. می‌توان گفت که مسابقه بزرگ به دلیل اجرای متفاوت و جذاب سید محمد حسینی، پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی در تاریخ برنامه‌های این سبک در ایران بوده است. سبک نوین وی در اجرا، موجب شد که فضای بسیار خشک و متعصبانه سیاسی- مذهبی آن زمان شکسته شود. به همین دلیل، وی پس از اجرای برنامهٔ مسابقه بزرگ به مدت 6 ماه ممنوع التصویر شد.

توانایی و ویژگی‌های بی نظیر سید محمد حسینی، سبب شد تا پس از گذشت سالها از فریدون فرخ زاد، به وی لقب شومن دادند و تا کنون نیز بعنوان تنها شومن ایران فعالیت دارد.

حسینی فعالیت خود در تلویزیون را از 1373 شروع کرد. با برنامهٔ مسابقهٔ بزرگ در شبکهٔ تهران که به همراه سید کاظم احمدزاده اجرا می‌کرد شناخته شد. برنامهٔ دیگری که به اجرای او پخش می‌شد مسابقهٔ سیمرغ بود.

simorgh
simorgh
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مسابقه تلویزیونی سیمرغ ، سید محمد حسینی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.