درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
نقد و معرفی سریال سیاوش

نقد و معرفی سریال سیاوش

نقد و معرفی سریال سیاوش با بازی میلاد کی‌مرام، ترلان پروانه، رضا کیانیان و مجید صالحی را در این پست آسمونی ببینید.

پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
مرجان دلپسند

سریال "سیاوش" در شبکه نمایش خانگی فیلمو و نماوا در حال اکران است. سریالی به کارگردانی سروش محمدزاده و محصول سال ۱۳۹۹ است. سریالی که به لحاظ شخصیت‌ها و موضوع و اهداف و انگیزه‌هایشان در زندگی شباهت بسیاری به سریال "یاغی" دارد. نقش اول این سریال سیاوش با بازی "میلادی کی مرام" است. فردی ورزشکار، سخت کوش، با اراده و استقامتی مثال زدنی و انگیزه‌ای بالا در حرفه ورزشی خود برای کسب سهمیه المپیک است.

سیاوش

سیاوش هم خانواده ای با انواع و اقسام آدمها و راه هایی که می‌روند؛ دارد. از یک سو برادری که به علت چک بی محل و بدهی در حبس است و همسرش نیز از او غیابی طلاق گرفته است. حتی دوستان لاابالی دارد که زندگی وی را تحت تاثیر قرار داده است. پدری که بعد از مرگ یکی از اعضای خانواده (مرتضی) دچار آلزایمر شده است و حتی اعضای خانواده اش را نیز بدرستی نمی شناسد.

میلاد کی‌مرام در سریال سیاوش

او در کسوت یک مربی علاوه بر اینکه شاگردانی نیز دارد‌.اما خودش نیز در تلاش است ؛ بالاترین جایگاه قهرمانی را در رشته ورزشی کشتی کسب نماید .الگو و اسوه او در رشته کشتی غلامرضا تختی است. همانطور که در سکانسی از این فیلم می بینیم که او اتاقی پر از تصاویر پهلوان تختی و مدال هایی را که در این رشته ورزشی کسب نموده است؛ دارد.

یکی از کسانی که انگیزه بالایی به او برای ‌کسب جایگاه قهرمانی نامزدش مرجان است. اما داستان اصلی فیلم زمانی شروع می شود که سیاوش از طریق یکی از دوستانش سراغ نامزدش را می گیرد و با شنیدن اخبار و اطلاعاتی در مورد ازدواجش با مردی دیگر بدنبال او برای کسب حقیقت می رود. اخبار و حوادثی که منجر به دیدار با مرجان و خانواده اش می شود و او را از اردوی تیم ملی کشتی و رویای قهرمانی دور می کند.

ترلان پروانه در سریال سیاوش

دیدار با خانواده مرجان و شنیدن خبر بیماری مرجان نامزدش و فقر و نداری خانواده او و بی پولی سیاوش برای نجات نامزدش حوادث و اتفاقات بعدی این سریال را رقم می زند. حوادث و اتفاقاتی که روابط عاطفی سیاوش با دختر عمویش مارال را در گذشته نه چندان دور مجددا به چالش می کشد. از یک سو عقد اجباری سیاوش با مارال و در قبال آن اخذ پول مورد نیاز برای درمان پیوند کبد نامزدش و دوری چند روزه سیاوش برای یافتن مارال در شهرهای شمال کشور باعث می شود تا او مدتی از نامزدش مرجان دور بماند و خبر فوت او را دیرتر از بقیه بشنود. خبری که باعث شوکه شدن وی و انجام اقداماتی از جمله اقدام به خودکشی وی می شود .خبری که قهرمان سخت کوش و با استقامت داستان را ناگهان تبدیل به فردی خودباخته و به هم ریخته می کند. از دیگر بازیگران این سریال می توان به رضا کیانیان، مجید صالحی، ترلان پروانه اشاره نمود.

سریال نمایش خانگی سیاوش

یکی از معایب فیلمنامه این سریال را می توان در عوض شدن ناگهانی موضوع و ایده اصلی آن دانست . از یک سو انگیزه بالای سیاوش برای قهرمان شدن و شرکت در اردوی تیم ملی کشتی و از سوی دیگر غرق شدن وی در موضوع یافتن هزینه و پول برای درمان نامزدش دانست .به عبارتی حوادث و اتفاقات قسمت های بعدی این سریال روند کندی را طی می کند و به زندگی سیاوش بعد از فوت نامزدش سپری می شود و دیگر از انگیزه قهرمان شدنی که با انگیزه ای قوی در ابتدای داستان دنبال می شد؛ خبری نیست و موضوع اصلی داستان نیز به حاشیه کشیده می شود .ادامه این سریال را می توانید در شبکه نمایش خانگی فیلیمو تماشا کنید. البته در شبکه نماوا هم اکران شده است.

 

: برای دریافت مشاوره درباره نقد و معرفی سریال سیاوش فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نقد و معرفی سریال سیاوش» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.