زمان مطالعه: 5 دقیقه
معرفی دانشگاه شهرکرد

معرفی دانشگاه شهرکرد

معرفی دانشگاه شهرکرد یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه شهرکرد یکی از دانشگاه های دولتی ایران است....

معرفی دانشگاه شهرکرد
معرفی دانشگاه شهرکردمعرفی دانشگاه شهرکرد یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه شهرکرد یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه شهرکرد مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه شهرکرد شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه شهرکرد می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه شهرکرد بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه شهرکرد و تاریخچه دانشگاه شهرکرد و آدرس سایت دانشگاه شهرکرد می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه شهرکرد

دانشگاه شهرکرد دانشگاهی دولتی در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری است که از جمله دانشگاه‌های سراسری ایران به‌شمار می‌رود.

گام آغازین جهت ایجاد دانشگاه شهرکرد در خردادماه سال 1356 با تأسیس دانشکده‌ی دامپروری شهرکرد در یک ساختمان استیجاری واقع در میدان دانشگاه برداشته شد. با پایان یافتن انقلاب فرهنگی و بازگشایی دانشگاه‌ها در سال 1362، دانشکده‌ی دامپروری به آموزشکده‌ی کشاورزی تبدیل شد و به‌عنوان زیر مجموعه‌ی ای از دانشگاه صنعتی اصفهان با پذیرش 30 دانشجو در دو رشته‌ی امور زراعی و امور دامی در مقطع کاردانی به کار خود ادامه داد. در سال 1367 آموزشکده کشاورزی به مجتمع آموزش عالی ارتقاء یافت و در تاریخ 16 دی‌ماه 1370 با موافقت شورای گسترش آموزش عالی کشور مجتمع آموزش عالی شهرکرد به "دانشگاه شهرکرد" تبدیل شد. فضاهای آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی موجود در دانشگاه بالغ بر 147000 متر مربع بوده و 40000 متر مربع نیز در دست احداث می‌باشد. دانشگاه شهرکرد در حال حاضر دارای 330 عضو هیأت علمی، بیش از 300 کارمند، بیش از 7 هزار دانشجو و 49 رشته در مقطع کارشناسی، 79 رشته کارشناسی ارشد ، 36  رشته دکتری تخصصی و 1 رشته دکتری حرفه‌ای می‌باشد. در حال حاضر دانشگاه دارای 8 دانشکده (فنی و مهندسی، ادبیات و علوم‌انسانی،علوم پایه، ریاضی، دامپزشکی، کشاورزی، منابع طبیعی و علوم زمین، علوم انسانی و هنر فارسان) ، 6 پژوهشکده (فناوری جنین دام، زیست فناوری، بیماریهای مشترک انسان و دام، مرکز رشد، مرکز تحقیقات منابع آب و نانو) می‌باشد. همچنین در سال 1395 مرکز شتابدهی  نوآوری و مرکزتخصصی آپا(آگاهی رسانی، پشتیبانی و امدادرسانی) در دانشگاه راه‌اندازی گردید.

دانشگاه شهرکرد در سال 2017 میلادی برای اولین بار در فهرست یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان و هم چنین در زمره دانشگاه‌های موثر مهندسی جهان قرار گرفت و به لحاظ تولید بیشترین مقالات یک درصد برتر ISI  در میان دانشگاه‌های جامع کشور موفق به کسب رتبه 18 گردید. این دانشگاه از سال 1396 شروع به جذب دانشجویان خارجی در رشته‌های ادبیات و علوم انسانی و حقوق کرده است.

با توجهات و تدابیر دولت محترم و برنامه‌ریزی‌های منسجم و تلاش همه‌جانبه مجموعه دانشگاه شهرکرد، این دانشگاه توانسته است در عرصه‌های مختلف موفقیت‌های بزرگی به دست آورد و خود را به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های موفق به عرصه آموزش عالی کشور معرفی کند.

دانشکده‌های دانشگاه شهرکرد  • دانشکده علوم ریاضی
  • دانشکده ادبیات و علوم انسانی
  • دانشکده دامپزشکی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده فنی و مهندسی
  • دانشکده کشاورزی
  • دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین
  • دانشکده هنر و علوم انسانی در فارسان

نشریات علمی دانشگاه شهرکرد

دانشگاه شهرکرد دارای 8 نشریهٔ علمی شامل 2 نشریهٔ علمی - پژوهشی با عنوان پژوهش آب ایران و نشریه علوم درمانگاهی دامپزشکی ایران و 6 نشریهٔ علمی - تخصصی با عنوان بیماریهای مشترک انسان و دام، پژوهش‌های مکانیک ماشینهای کشاورزی، فصلنامه ادبیات و علوم انسانی، مجله مدیریت خاک، مجله گیاه و تنش‌های محیطی و مجله پژوهش در تغذیه دام می‌باشد.

افتخارات دانشگاه شهرکرد

رکورد جهانی مسابقات خرپای ماکارونی در سومین دورهٔ مسابقات که به همت انجمن علمی مهندسی عمران در اردیبهشت 1388 برگزار گردید شکسته شد.

دانشگاه شهرکرد در سال 1391، رتبه 17 کشور در قبولی دانش آموختگان کارشناسی ارشد در مقطع دکتری تخصصی را کسب کرد.

این دانشگاه توانسته است در عرصه های مختلف موفقیت های بزرگی به دست آورده و خود را به عنوان یکی از دانشگاه های موفق به عرصه آموزش عالی کشور معرفی کند. که از این توفیقات می توان به توفیق میزبانی و تدفین 5 شهید گمنام در دانشگاه شهرکرد اشاره کرد.

همچنین کسب رتبه ششم دانشگاه های کشور در سرانه تعداد طرحهای پژوهشی درون دانشگاهی، کسب رتبه هفتم دانشگاه های کشور در سرانه مقاله های نمایه شده در ISI به ازای هر پژوهشگر و کسب رتبه یازدهم سرانه دستاوردهای علمی- پژوهشی در بین دانشگاه های سراسر کشور در حوزه پژوهشی می­باشد.

کسب مدال طلای آسیایی از اولین نمایشگاه و جشنواره اختراعات و ابتکارات ایده های برتر، کسب رتبه دوم جشنواره شیخ بهایی، کسب رتبه سوم جشنواره ملی جوان ایرانی، کسب مدال طلای المپیاد جهانی اختراعات نانو الکترونیک کره جنوبی، کسب رتبه اول جشنواره جوان ایرانی در بخش کشاورزی در بزرگترین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان CEBIT به عنوان یکی از سه نماینده رسمی و علمی ایران، از افتخارات به دست آمده توسط واحدهای فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد است.

نسبت بیش از 95 درصدی استادیار و بالاتر اعضای هیات علمی، توسعه چشمگیر رشته های تحصیلات تکمیلی و سهم 70 درصدی رشته های تحصیلات تکمیلی از مجموع رشته های تحصیلی دانشگاه شهرکرد ، قبولی بیش از 79 درصد دانش آموختگان مقطع کارشناسی نسبت به دانش آموختگان همان سال دانشگاه در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 90 و کسب رتبه 17 کشور در قبولی دانش آموختگان کارشناسی ارشد در مقطع دکتری تخصصی، کسب رتبه دوم قبولی کارشناسی ارشد دربین دانشگاههای کشورتوسط دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهرکرد در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 91، کسب رتبه برتر توسط ده نفر از دانشجویان دانشگاه در المپیاد دانشجویی کشور و رتبه چهارم کشور درجذب عضو هیات علمی با درجه دکتری از جمله افتخارات این دانشگاه در حوزه آموزشی است.

انتخاب کرسی آزاداندیشی دانشگاه شهرکرد به عنوان کرسی آزاداندیشی برتر دانشگاه های کشور، کسب رتبه 4 دانشگاه های بزرگ در فعالیت های فرهنگی، کسب رتبه دوم منطقه 4 کشور در ارزیابی عملکرد حوزه فرهنگی دانشگاه ها، کسب عناوین برتر سه دوره جشنواره ملی حرکت(دستاورد های انجمن های علمی)، کسب رتبه برتر منطقه 4 کشور در جشنواره ملی رویش(دستاوردهای کانون های فرهنگی) و کسب عناوین برتر جشنواره های مختلف کشوری و استانی نشریات توسط نشریات دانشجویی،از  افتخارات دانشگاه شهرکرد در حوزه فعالیت های فرهنگی است.

کسب 2 عنوان نمونه کشوری در کیفیت خوابگاه های دانشجویی، انتخاب به عنوان دانشگاه برتر در زمینه های سرانه فضای استاندارد هر فرد در خوابگاه و تنوع برنامه غذایی، قهرمانی و کسب عناوین برتر بسیاری از مسابقات ورزشی منطقه ای و کشوری و راهیابی به المپیاد ورزشی دانشجویان توسط تیم های ورزشی دانشگاه،کسب عنوان مرکز مشاوره دانشجویی فعال دانشگاه های سراسر کشور به انتخاب دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم در سال های 90 و91 و دبیر نمونه ی منطقه در سال 91 و رشد 75درصدی تسهیلات اعطایی به دانشجویان دانشگاه شهرکرد در سال تحصیلی 92-91، از افتخارات بدست آمده در حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه است.

از افتخارات دیگر دانشگاه می­توان به اخذ اعتبار علمی – پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مجله پژوهش آب ایران، کسب رتبه پنجم طرح های برون سازمانی فنی و مهندسی کشور و کسب رتبه دوم سرانه درآمد پژوهشی جذب شده نسبت به پژوهشگر در بین پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی کشور توسط مرکز تحقیقات منابع آب، تولید آزمایشگاهی جنین گوسفند و تولد اولین بره سالم در کشور از طریق لقاح خارج رحمی، همچنین تولید جنین های شبیه سازی شده گوسفند توسط پژوهشکده فناوری جنین دام ، اشاره کرد.

سایت دانشگاه شهرکرد

www.sku.ac.ir

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه شهرکرد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.