زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

حتما شما هم تا به حال در مورد قانون جذب چیزهایی شنیده اید. تعریف ساده قانون جذب این است که اگر می خواهید چیزی...

حتما شما هم تا به حال در مورد قانون جذب چیزهایی شنیده اید. تعریف ساده قانون جذب این است که اگر می خواهید چیزی یا کسی را به دست آورید، از طریق تفکر و جهان هستی آن را به واقعیت می توانید تبدیل کنید. آسمونی در این بخش به معرفی فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب می پردازد.فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

راز فیلمی روایت‌گونه و به صورت مصاحبه در مورد باور شبه علمیِ قانون جذب است. این فیلم تولید سال 2006 در استرالیا، به کارگردانی درو هریوت (Drew Heriot) می‌باشد.

کتابی به همین نام نیز نوشته شده‌است. نویسنده کتاب راندا برن می‌باشد که تهیه کنندگی این فیلم را نیز برعهده داشته‌است.

فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب
فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

خلاصه فیلم راز

این فیلم که از قالب مستند برای ارائه فرضیه «قانون جذب» استفاده می‌کند، که بیان می دارد احساسات و تفکرات می‌تواند حوادث بیرونی را جذب کند. این فیلم همچنین اظهار می دارد در طول تاریخ، کسانی که در پُست‌های مهم قدرت بوده اند، علاقه داشته‌اند این قانون را از عموم مردم پنهان دارند.

این فیلم شامل مصاحبه‌هایی با کسانی است که خود را متخصص و مولف در حوزه‌های فیزیک کوانتم، روان شناسی، متافیزیک، الهیات، فلسفه، سرمایه گذاری، فنگ شویی و پزشکی می دانند، و «معلمان راز» خوانده می‌شوند.

نقد فیلم راز

جری آدلر در مجله نیوزویک آن را «کاملا سینمایی» (و نه مستند) خواند که «با تصاویر و احساسات پیش می رود، نه با منطق». مجله محقق شکاک هم بیان می دارد که ایده مرکزی فیلم "فاقد هر گونه پایه علمی و واقعی است"

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.