زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا

آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا

سیاتل شهری در ایالت واشینگتن در کشور آمریکا است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال غربی اقیانوس آرام در...

سیاتل شهری در ایالت واشینگتن در کشور آمریکا است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا است. برای آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا

سیاتل (به انگلیسی:Seattle) در شهرستان کینگ (به انگلیسی:King County)، ایالت واشینگتن قرار دارد و جمعیتش 725٫000 نفر است. سیاتل بین دریاچه واشینگتن و پوجیت ساوند (به انگلیسی:Puget Sound) است. سیاتل در یک صد و شصت کیلومتری جنوب مرز آمریکا و کانادا قرار دارد. آب و هوای سیاتل خیلی فصلی است. در فصل تابستان، خشک است، اما در فصل زمستان خیلی بارانی است.

تلفظ درست نام شهر سیَتِل است.

اقتصاد شهر سیاتل

دفتر اصلی شرکت‌های کامپیوتری مایکروسافت و آمازون، اولین کافه و دفتر مرکزی استارباکس، و دفتر اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ در این شهر قرار دارد.

ساوند ترانزیت لینک لایت ریل نام قطار شهری سیتل است.

ورزش در شهر سیاتل

تیم سیتل سوپرسانیکز، سیتل ساوندرز اف‌سی، و تیم سیتل سیهاوکز از این شهر هستند.

آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا
آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا

مراکز علمی-فرهنگی شهر سیاتل

دانشگاه واشینگتن

کتابخانه مرکزی شهر سیتل

این شهر شهرستان توریستی بزرگی است. جاذبه‌هایی مانند برج سوزن فضایی (به انگلیسی:Space Needle)، چرخ فلک (به انگلیسی:Seattle Great Wheel)، موزه هنر سیاتل و ورزشگاه سنچریلینک (به انگلیسی:CenturyLink Field)، که تیم فوتبال آمریکایی سیهاکس سیاتل (به انگلیسی:Seattle Seahawks) آنجا بازی می‌کند در سیاتل قرار دارند.

مشاهیر شهر سیاتل

از مشاهیر این شهر می‌توان بیل گیتس، کریس کرنل (گروه ساوندگاردن)، دیو گرول (فو فایترز)، جف تیت (کوئینزرایک)، و ادی ودر (پرل جم) را نام برد.

ایرانیان در شهر سیاتل

چندین هزار ایرانی در سیاتل و حومه ساکن هستند که از سال 2013 سالانه یک جشنواره فرهنگی در شهر برگزار می‌کنند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.