زمان مطالعه: 4 دقیقه
سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از یکشنبه 25 اردیبهشت‌ ماه راه اندازی شده است و مردم می توانند از طریق این سامانه جدید،برای ثبت نام و شرکت در قرعه کشی شرکت کنند

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو (تحت نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان)؛ به منظور ثبت نام و شرکت در قرعه کشی خودرو و توزیع عادلانه آنها برای یکایک افراد جامعه ایجاد و راه اندازی شده است. در صفحه نخست این سامانه فهرستی از خودروهای قابل عرضه را می توان مشاهده کرد. در ادامه مطلب آسمونی با نحوه خرید در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آشنا می شویم.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به صفحه اصلی سامانه sale.iranecar.com و مشاهده لیست خودروهای قابل عرضه در صفحه اول سایت اقدام به ثبت درخواست کنند. مراحل درخواست خودرو به شرح زیر است.

مشاهده نتایج قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه خودرو

جهت مشاهده نتایج قرعه کشی در سامانه یکپارچه خودرو باید وارد سایت https://sale.iranecar.com شوید و به قسمت نتایج قرعه کشی بروید و در کادر کد رهگیری یا کد ملی یکی از این اطلاعات را وارد نمایید.

با توجه به حجم زیاد ورود کاربران، سامانه کند پیش می‌رود.صبور باشید!

توجه:
پس از آماده سازی برنامه های فروش توسط شرکت های خودرو سازی، متقاضیان منتخب می‌توانند به مدت «3 روز کاری» نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند. زمان و نحوه پرداخت وجه خودرو از طریق سایت خودروساز اطلاع‌رسانی خواهد شد.


مراحل ثبت نام خودرو

مرحله اول: انتخاب گزینه «ورود / ثبت‌نام»

متقاضیان جهت ثبت اطلاعات شخصی (ثبت‌نام اینترنتی خودرو) خود در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، با انتخاب گزینه «ورود / ثبت‌نام» (از منوی اصلی سامانه) وارد صفحه ورود و ثبت‌نام خواهند شد.

مرحله دوم: ایجاد حساب کاربری

با انتخاب گزینه «ثبت‌نام»، کاربر به صفحه اطلاعات اولیه مشتری هدایت می‌شود و با تکمیل این فرم، حساب کاربری خود را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ایجاد می‌کند. اطلاعات این فرم شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، کلمه عبور و تکرار آن است.

مرحله سوم: تکمیل فرم ثبت‌نام

کاربر پس از تشکیل حساب کاربری، به صفحه فرم کامل ثبت‌نام هدایت شده و نام و نام خانوادگی کاربر در قسمت مربوط به کاربران (بالا سمت چپ) نمایش داده خواهد شد. با تکمیل این فرم، کاربر اطلاعات تفصیلی خویش را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت می‌کند. تکمیل فیلدهای ستاره‌دار اجباری است. در نهایت، کاربر پس از انتخاب گزینه «ثبت و ادامه» وارد صفحه اصلی سامانه برای انتخاب خودرو می‌شود.

مرحله چهارم: انتخاب خودرو

کاربر در این صفحه با مشاهده لیست خودروها می‌تواند اقدام به انتخاب خودرو مورد نظر خود کند.

مرحله پنجم: انتخاب بخشنامه

کاربر در این مرحله، پس از انتخاب خودرو موردنظر خود، فهرست بخشنامه‌های فروش را مشاهده کرده و با انتخاب یکی از بخشنامه‌ها، وارد مرحله بعدی می‌شود. همچنین، آن گروه از کاربرانی که پیش از انتخاب خودرو، مراحل ثبت‌نام و ورود را طی نکرده باشند، قبل از هدایت به مرحله بعدی، صفحه «ورود / ثبت‌نام» را مشاهده می‌کنند.

مرحله ششم: مشاهده اطلاعات

کاربر در این مرحله، کلیه اطلاعات ثبت‌شده در مراحل قبل را مشاهده و تایید می‌کند. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی متقاضی، اطلاعات بخشنامه و خودرو انتخاب‌شده خواهد بود.

مرحله هفتم: دریافت کد رهگیری

کاربر در این مرحله، کد رهگیری مربوط به ثبت درخواست خود را دریافت خواهد کرد. با دریافت کد رهگیری، مرحله شرکت در قرعه‌کشی به اتمام رسیده و نام کاربر در فهرست کسانی که در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوند، قرار خواهد گرفت.


شرایط ثبت نام خودرو

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو
سامانه تخصیص خودرو

محدودیت های ارائه شده در این نوبت از فروش به شرح زیر می باشد:

 • انطباق همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام
 • کد ملی (هر کدملی یک خودرو)
 • سن (بالای 18 سال)
 • برای کلیه طرح های تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (48 ماهه) ملاک می‌باشد.
 • تبصره: الزام نداشتن پلاک فعال انتظامی برای طرح های فروش فوق العاده، فوری و پیش فروش ملاک عمل قرار خواهد گرفت
  در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت 20 روز به شماره شبای معرفی شده مسترد می گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.
 • دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو
 • عدم امکان صلح در قراردادهای فروش
 • صحت سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا
 • غیرفعال نمودن گارانتی خودرو پس از 5 ماه و 1000 کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه.
 • توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمهhttps شروع و صرفاً با عبارت shaparak.ir به پایان می‌رسد.
 • درصورت ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشی و عدم واریز وجه تا 2 دوره نمی توان در طرح های فروش بعدی شرکت نماید.
 • از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره 4 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار می گیرد؛ اینجانب با علم به کلیه مسولیتهای مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش ؛ اقدام به ثبت نام می نمایم.
 • بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مادران متقاضی در طرح جوانی جمعیت و خانواده، حداکثر یکبار میتوانند از شرایط ثبت نام خودرو در طرح مذکور استفاده نمایند. بنابراین متقاضیانی که قبلا در طرح های مشابه خودروسازان ثبت نام آنها نهایی نشده و واریز وجه نموده اند مجاز به ثبت نام مجدد نیستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام خودرو

 1. نام
 2. نام خانوادگی
 3. کدملی
 4. تلفن همراه
 5. پست الکترونیک
 6. کلمه عبور
 7. نام پدر
 8. شماره شناسنامه
 9. سریال شناسنامه (فقط شش رقم)
 10. تاریخ تولد
 11. تاریخ صدور شناسنامه
 12. استان محل تولد
 13. شهر محل تولد
 14. شماره شبا (شماره شبا 26 کاراکتر می باشد و با IR آغاز می شود)
 15. شماره گواهینامه رانندگی
 16. تلفن محل سکونت
 17. جنسیت
 18. استان محل سکونت
 19. شهر محل سکونت
 20. منطقه
 21. خیابان اصلی
 22. خیابان فرعی
 23. کوچه
 24. پلاک
 25. کد پستی

موارد فوق در زمان ثبت نام از شما خواسته می شود، لذا پیش از ثبت نام نسبت به آماده سازی آنها اقدام نمایید.
لازم به ذکر است پس از پایان ثبت نام؛ نام کاربری و رمز عبور شما به ترتیب برابر می شود با کد ملی و کلمه عبور که در بخش اول ثبت نام وارد نموده اید.


آدرس سایت ها خودروسازها

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سامانه یکپارچه تخصیص خودرو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.