درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
رودبارک کلاردشت

رودبارک کلاردشت

رودبارک کلاردشت یکی از جاذبه‌های گردشگری کلاردشت مازندران است و از جمله مناطق پربازدید آن علم‌کوه، پل معلق، پارک جنگلی و رودخانه سردآبرود می‌باشد.

رودبارک کلاردشت روستایی سرسبز و پرآب است که در پای علم‌کوه دومین کوه بلند ایران پس از دماوند قرار دارد و توریست‌های ایرانی و خارجی برای صعود به علم‌کوه و تخت سلیمان از روستای رودبارک می‌گذرند. با آسمونی همراه باشید تا به معرفی روستای گردشگری رودبارک بپردازیم و تصاویر اختصاصی آسمونی را هم از رودبارک کلاردشت ببینید.

نام رودبارک
شهرستان کلاردشت
استان مازندران
لوکیشن پل معلق رودبارک نمایش نقشه در گوگل مپ
آدرس مرزن‌آباد، کلاردشت، حسنکیف، رودبارک

 

رودبارک کلاردشت

رودبارک کلاردشت کجاست؟

رودبارک روستایی ییلاقی است که در شهر کلاردشت قرار دارد. رودبارک در ۴۸ کیلومتری چالوس و ۱۷۰ کیلومتری تهران واقع شده است. رودبارک دارای مناطق گردشگری بکر و طبیعی بسیاری است و همه ساله در فصل‌های مختلف سال، توریست‌های زیادی را پذیرا می‌باشد. رودبارک جدای جنگل و رودخانه دارای معدن سنگ گرانیت است که یکی از بزرگترین معادن شمال ایران محسوب می‌شود.

به سمت رودبارک، کلاردشت

آدرس رودبارک کلاردشت

برای رسیدن به رودبارک باید از مرزن‌آباد به سمت کلاردشت رفته و به شهر حسنکیف برسید. دور میدان حسنکیف به سمت بالا و مستقیم طی کرده و پس از پنج دقیقه و عبور از بلوار شهر حسنکیف به رودبارک خواهید رسید. برای اینکه به سمت کوه‌های علم‌کوه و تخت سلیمان برسید هم از رودبارک به سمت ونداربن، پناهگاه سرچال، علم‌چال و گرده آلمان‌ها می‌توان به علم‌کوه رفت.

امکانات تفریحی رودبارک کلاردشت

پل معلق رودبارک
  • پل معلق رودبارک کلاردشت

پل معلق رودبارک کلاردشت یکی از نقاط گردشگری رودبارک است که ارتفاع کمی دارد و رودخانه کوچکی در زیر آن در جریان است. پل معلق رودبارک ۶۷ متر طول دارد و سال ۱۳۹۹ ساخته شد.

پارک جنگلی رودبارک
  • پارک جنگلی رودبارک کلاردشت

پارک جنگلی رودبارک کلاردشت دارای امکانات رفاهی چون جاهایی برای چادر زدن، آلاچیق، سرو انواع غذاهای محلی، پارکینگ و بازی بچه‌ها را دارا می‌باشد.

نمایی از علم کوه کلاردشت
  • کوهنوردی رودبارک کلاردشت

فدراسیون کوهنوردی در رودبارک بسیار فعال است و برای صعود به قله‌های کوچک و بزرگ رودبارک برنامه‌ریزی می‌شود. یکی از کوه‌های معروف رودبارک کلاردشت، صعود به علم‌کوه است که جدای کوهنوردان ایرانی کوهنوردان آلمانی، فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی و بسیاری دیگر از این کوه صعود کرده‌اند.

جنگل رودبارک
  • جنگل‌نوردی رودبارک کلاردشت

جنگل‌های بکر، سرسبز و خنک رودبارک در کلاردشت بسیار شناخته شده است و آخر هفته‌ها یکی از تفریحات مردم کلاردشت و دیگر شهرهای مرتبط به کلاردشت است. تنوع گیاهی در جنگل‌های رودبارک هم زیاد است و درختان قدیمی و سر به فلک کشیده یکی از زیبایی‌های این منطقه است. 

رودخانه رودبارک
  • رودخانه رودبارک کلاردشت

رودخانه سردآبرود رودبارک کلاردشت هم یکی از زیباترین نقاط گردشگری رودبارک است. رودخانه‌ای خروشان که اطراف آن جاهایی برای اتراق وجود دارد. در رودخانه رودبارک ماهی‌های مختلفی چون قزل‌آلا پرورش داده می‌شود.

آلاچیق رودبارک
  • آلاچیق‌های رودبارک کلاردشت

آلاچیق‌های رودبارک کلاردشت در جاهای مختلف این روستا وجود دارد تا توریست‌ها بتوانند با خانواده لحظاتی خوش داشته باشند.

رودبارک کلاردشت در فصل بهار

آب و هوای رودبارک کلاردشت

آب‌و‌هوای رودبارک کلاردشت نسبت به دیگر نقاط کلاردشت سردتر است و در بین جنگل و میان رودخانه در هوای گرم تابستانی می‌توان هوای خنکی را احساس کرد. در فصل زمستان هوایی سرد و یخبندان دارد و بارش برف در این منطقه بسیار شدید است.

تصاویر رودبارک کلاردشت

میدان جنگلبان رودبارک کلاردشت
مرکز حفاظت از ذخائر ژنتیکی ماهیان رودبارک کلاردشت
پرورش ماهی قزل‌آلا در رودبارک کلاردشت
رودخانه خروشان رودبارک کلاردشت
رودبارک سرسبز
جنگل و رودخانه رودبارک کلاردشت

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «رودبارک کلاردشت» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.