زمان مطالعه: 1 دقیقه
سبک لباس کولی و جیپسی

سبک لباس کولی و جیپسی

به طور کلی لباسی که به رنگ‌های روشن و شاد، طرح‌های گلدار همانند طبیعت را با مدل‌های پیچ در پیچ الگوبرداری می‌کنند، لباس سبک کولی‌ها و جیپسی‌ها می‌نامند.

سبک کولی و جیپسی (roma and gypsy) یکی از استایل‌های معروف مد و لباس، سبک لباس کولی و جیپسی است. این سبک، طی سالیان متمادی تغییرات زیادی داشته و بعد از آن استایل های دیگری شبیه به کولی ها به وجود آمدند همانند استایل بوهو که بمرور پا در عرصه ی مد گذاشت.

سبک لباس کولی و جیپسی
سبک لباس کولی و جیپسی

استایل کولی و جیپسی چگونه است؟

دامن بلند و چندلایه با پارچه‌های رنگارنگ، روسری بزرگ روی موهای بلند یا بستن روسری به دور سر و کمر، گوشواره، گردنبند و آویزهای پرشکوه و زیبا از ابتدایی‌ترین بخش‌هایی است که در این سبک استفاده می شود. کولی‌ها یا روماها بیشتر در شرق اروپا زندگی می‌کنند. اقلیتی که نگاه خیلی از اروپایی‌ها به آنها، به خاطر همین کولی‌وار زندگی کردن و خانه‌های منقول و متحرک‌ و آوازخوانی و سرخوشی‌های بی‌وقت و بی‌دلیل، خوب نیست و گاهی با پیش‌داوری همراه است. اما همین زندگی همراه با طبیعت و کوچ‌کردن ‌های پی‌درپی، علت شد تا به دنیای مد هم وارد شوند.

roma-and-gypsy
roma and gypsy

خیاط‌ ها و کسانی که در کار مزون هستند می‌گویند طراحی لباس کولی‌ها و جیپسی ها، هیچ راز و رمزی ندارد. به طور کلی لباسی که به رنگ های روشن و شاد، طرح های گلدار همانند طبیعت را با مدل های پیچ در پیچ الگوبرداری می کنند، لباس سبک کولی ها و جیپسی ها است.

سبک لباس کولی و جیپسی
سبک لباس کولی و جیپسی

عشق این مردم به گل های رنگارنگ و کوچ کردن های پی در پی باعث شده آنها به راحتی این لباس های متحیرکننده و پر از شادی را استفاده کنند. در قدیم، آنها تمام لباس هایشان را با دست می دوختند و حتی پارچه های رنگارنگ را خودشان درست می کردند.

roma-and-gypsy

سبک لباس کولی و جیپسی

roma-and-gypsy

سبک لباس کولی و جیپسی

roma-and-gypsy

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سبک لباس کولی و جیپسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.