درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی روبرت پیرس

بیوگرافی روبرت پیرس

روبرت پیرس طلایی ترین پاس گل فرانسه را در تاریخ رقابتهای یورو به نام خود ثبت کرده است.

زمانی که روبرت امانوئل پیرس در سال 2000 از مارسی فرانسه راهی آرسنال انگلیس شد، با وجود این که در کارنامه خود قهرمانی جهان و یورو را داشت، با این حال می گفت که بزرگ ترین نگرانی اش درگیری با غولهایی چون روی کین در فوتبال انگلیس است.

پیرس اندکی قبل قهرمان یورو شده بود با این حال توان جسمی خود را در حد نبرد با بزرگان لیگ برتر نمی دانست. در رقابتهای یورو او شانس گلزنی به دست نیاورد و در فینال هم نیمکت نشین بود، اما وقتی که فرانسه از ایتالیا عقب افتاد و در زدن گل ناکام ماند، روژه لومه سرمربی فرانسه در دقیقه 86 او را به جای لیزارازو وارد میدان کرد. لحظاتی بعد بازی به تساوی کشید و در همان نیمه نخست وقتهای اضافی پاس طلایی پیرس، سبب شد تا دیوید ترزه گه گل برتری فرانسه را در دقیقه 103 به ثمر برساند. با این حال پیرس لحظات بهترین نیز از مسابقات ملی خود دارد. او می گوید:

بهترین خاطرات من از جام جهانی به سال 1998 باز می‌گردد. اولین خاطره‌ام مربوط به گل لورن بلان به پاراگوئه است. گل طلایی كه باعث شد به مرحله یك چهارم نهایی صعود كنیم. این گل با سانتر من برای دیوید تزرگه و ضربه سر او برای بلان حاصل شد و بلان نیز خیال همه را راحت كرد. اتفاقاتی كه در طول تورنمنت افتاد نیز سبب شد كه آن گل، اهمیت فراوانی پیدا كند.

اما بهترین لحظه برای او در کدام مسابقه اتفاق افتاد. پیرس توضیح می دهد:

 دومین خاطره  من از جام جهانی 1998 بهترین خاطره‌ام از جامهای جهانی است: لحظه بالا بردن جام جهانی توسط دیدیه دشان. در آن لحظه رؤیای  كودكی من به حقیقت پیوست. قبل از جام 1998 مردانی چون پله و مارادونا در جایگاه فاتحان جام جهانی ایستاده بودند اما دیدن دیدیه دشان كه جام جهانی را بالای سر برده بود، نشان می‌داد كه ما به قله فوتبال دنیا رسیدیم. آن تورنمنت در فرانسه برگزار شده بود و همین امر، اهمیت آن را صدچندان كرده بود، یك تجربه خاص برای تك تك ما!

پیرس طی سالهای 1996 تا 2004 در 79 بازی ملی به میدان رفت و 14 بار نیز موفق به گلزنی شد. آخرین قهرمانی های او با فرانسه در رقابتهای جام کنفدراسیون های 2001 و 2003 رقم خورد. جایی که در هر دو درخشید و در سال 2001 کفش طلا و توپ طلای تورنمنت را نیز از آن خود کرد و در مسابقات 2003 نیز سه گل برای فرانسه به ثمر رساند.

او همچنین یکی از بازیکنان کلیدی آرسنال شکست ناپذیر فصل 04-2003 بود که قهرمانی لیگ برتر را بدون حتی یک شکست بدست آورد. پیرس در آرسنال مجموعا دو قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی انگلیس را به خود اختصاص داد.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی روبرت پیرس» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.