زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی رابرت پتینسون

بیوگرافی رابرت پتینسون

رابرت پتینسون بازیگر ادوارد خون آشام در فیلم Twilight است که همبازی کریستین استوارت بود.

رابرت پتینسون (robert pattinson) بازیگر ادوارد خون آشام در فیلم سپیده دم یا گرگ و میش (Twilight) است. در ادامه با آسمونی باشید و بیوگرافی رابرت پتینسون را ببینید.

pattinson-jpg
رابرت پتینسون

درباره رابرت پتینسون

رابرت داگلاس توماس پتینسون با نام هنری رابرت پتینسون متولد 13 می سال 1986 میباشد. او بازیگر، مدل، نوازنده، و تهیه کننده بریتانیایی است. وی سال 2018 با سوکی واترهاوس نامزد شد و سال 2024 اولین فرزند آنها به دنیا آمد.

رابرت 2
پتینسون

زندگی هنری رابرت پتینسون

او کار خود را به عنوان بازیگر، با بازی در نقش سدریک دیگوری، در فیلم هری پاتِر و جام آتش آغاز کرد. او بعدها نقش اصلی ادوارد کالین را در سری فیلم های اقتباسی ساخته شده از رمان گرگ و میش، نوشته استفانی مِیِر بر عهده گرفت. این فیلم شهرت جهانی را برای او به همراه آورد. این فیلم او را در میان پُر درآمدترین بازیگران سال 2010 هالیوود قرار داد. در همین سال، پتینسون از سوی مجله تایم، در میان 100 فرد برتر تاثیرگذار جهانی سال قرار گرفت. در عین حال، مجله فوربز نیز، او را به عنوان یکی از قدرتمندترین افراد مشهور در جهان قرار داد. پتینسون در شهر لندن کشور انگلستان به دنیا آمد. پدرش ریچارد، در کار واردات اتومبیل از آمریکا بود و مادرش، کِلِر، در یک آژانس مدل کار می کرد. پتینسون دو خواهر بزرگتر از خود دارد، یکی لیزی پتینسون که خواننده است و دیگری ویکتوریا پتینسون در کار تبلیغات است .

سپیده دم5
بازیگر سپیده دم

او در حومه بارنیس شهر لندن بزرگ شد. تا سن 12 سالگی در مدرسه تاویرهاووس درس خواند و پس از آن به مدرسه هارودیان رفت. رابرت پس از مدّتی در تئاتر آماتور در کمپانی تئاتر بارنیس حضور یافت. سپس، نقش کوتاهی را در فیلم بچه ها و عروسک ها بازی کرد. رابرت پاتینسون در سن 12 سالگی وارد دنیای مُد شد.

رابرت6
بازیگر گرگ و میش

از زمان ملاقات در سری اول فیلم های گرگ و میش، رابطه عاشقانه ای میان رابرت پتینسون و بازیگر مقابل او در این فیلم، یعنی کریستین استوارت شکل گرفت. برای نزدیک به چهار سال، آنها آشکارا وجود چنین رابطه ای را تایید نکردند. امّا عکس های پاپاراتزی، و شاهدان مختلف، توجه رسانه ها و طرفداران این دو بازیگر محبوب و مشهور را به سمت خود جلب کرد و آنها تبدیل به سوژه داغی برای رسانه های مختلف شدند.

رابرت7
پتینسون مدل

استورات، برای اوّلین بار در جولای سال 2012، وجود چنین رابطه ای را تایید نمود. در این هنگام، مجله هفتگی ما، عکس هایی را از ارتباط کریستین استورات با کارگردان متاهل فیلم سفیدبرفی و شکارچی، یعنی رابرت ساندرز، منتشر نمود و از خیانت استورات به پاتینسون خبر داد. این اتفاق سبب شد تا کریستین استورات به طور رسمی و عمومی از رابرت پاتینسون عذرخواهی کند.

رابرت بلا8
استوارت و پتینسون

سال  2008 در بین جذاب ترین بازیگران زیر 25 سال رتبه 23 را کسب کرد. سال 2008 در جشنواده استرازبورگ جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی در فیلم How to Be  را از  آن خود کرد.

رابرت9
رابرت

سال 2011 رابرت پتینسون و کریستین استوارت از سوی مجله فوربس عنوان پنجمین زوج پولدار هالیوود را کسب کردند.

رابرت12
پتینسون مدلینگ

فیلم های رابرت پتینسون

2004 ونیتی فر بزرگسالی راوید کراولی صحنه‌های حذف شده؛ فقط در دی وی دی 2005 هری پاتر و جام آتش سدیور دیگووری 2007 هری پاتر و محفل ققنوس سدیور دیگووری 2008 چگونه می‌شود استاد 2008 گرگ و میش ادوارد کالن 2009 خاکسترهای کوچک سالوادور دالی 2009 گرگ و میش;ماه نو ادوارد کالن 2010 مرا بیاد داشته باش تایلر هاوکینز همچنین تولیدکننده اجرایی 2010 گرگ و میش ادوارد کالن 2010 عشق و عدم اطمینان ریچارد 2011 آب برای فیل ها جیکوب جانکوسکی 2011 حماسه گرگ و میش: سپیده دم - قسمت 1 ادوارد کالن 2012 بل آمی جورج 2012 کازموپلیس اریک پکر 2012 حماسه گرگ و میش: سپیده دم - قسمت2 ادوارد کالن 2014 ولگرد رینولدز 2014 نقشه ستارگان جروم فونتنا 2015 ملکه صحرا توماس ادوارد لورنس

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی رابرت پتینسون» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.