زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی رضا یزدانی

بیوگرافی رضا یزدانی

نام و نام خانوادگی : رضا یزدانیمتولد : 3 شهریور 1363سمت : کشتی گیرزندگی :آسمونی : رضا یزدانی ملقب به پلنگ...

 

نام و نام خانوادگی : رضا یزدانی

متولد : 3 شهریور 1363

سمت : کشتی گیر

درباره رضا یزدانی

رضا یزدانی ملقب به پلنگ جویبار زاده 3 شهریور 1363 در جویبار، استان مازندران کشتی‌گیر ایرانی است.

یزدانی در مسابقات جهانی کشتی 2011 در وزن 96 کیلوگرم توانست مدال طلا را کسب کند. او همچنین توانست در مسابقات جهانی 2013 بوداپست با پیروزی بر گازیموف کشتی‌گیر آذربایجانی دومین مدال طلای جهانی خود را کسب کند. 

ورود به کشتی

وی به خاطر علاقه زیاد پدرش به کشتی، این ورزش را انتخاب نمود و از سال 1375، وقتی که یازده ساله بود شروع به کار کرد. اولین مربی وی، محمود اسماعیل‌پور بوده‌است. وی هچنین در سال 1383 به عضویت تیم ملی کشتی درآمد.

بیوگرافی رضا یزدانی
بیوگرافی رضا یزدانی

مسابقات

یزدانی در وزن 84 کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات المپیک پکن شرکت کرد.وی در مسابقات سال2006 گوانگ‌ژو چین به مقام سومی جهان رسید. همچنین در مسابقات سال 2007 باکو آذربایجان نیز برنز گرفت.

یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در سال 2010 با پیروزی بر کشتی‌گیر قزاقستانی مدال طلای آسیا را کسب نمود.

در مسابقات المپیک 2012 لندن با وجود مصدومیت تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت. در مرحله نیمه نهایی با این‌که کادر فنی تیم ملی به دلیل احساس ناراحتی در ناحیه پا از او خواستند انصراف دهد، به کشتی ادامه داد. اما در اواخر وقت اول با تشدید مصدومیت از ادامه مسابقه باز ماند. یزدانی در پی مصدومیت، قادر به راه رفتن نبود و با صندلی چرخدار سالن را ترک کرد.

وی همچنین در سال 2013 از سوی فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) به عنوان کشتی گیر سال در وزن 96 کیلوگرم آزاد دنیا انتخاب شد.وی همچنین در سال 2014 نیز به عنوان کشتی گیر سال در وزن 97 کیلوگرم شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی رضا یزدانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی رضا یزدانی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.