زمان مطالعه: 1 دقیقه
شناسایی و حذف داده های تکراری (duplicates) در اکسل

شناسایی و حذف داده های تکراری (duplicates) در اکسل

شناسایی داده های تکراری در اکسل یکی از مواردی است که به ما کمک می ‌کند دو لیست را با یکدیگر مقایسه کنیم تا جلوی ورود داده‌های تکراری گرفته شود. مقادیر تکراری د

داده تکراری در اکسل چیست؟

داده های تکراری یا همان (duplicates) می توانند در مواردی بسیار مفید واقع شوند، اما از طرفی دیگر، این داده های تکراری در اکسل درک اطلاعات را برای شما دشوار می کنند مانعی برای داده های تمیز شما خواهند بود. در این بخش از آسمونی نحوه حذف و نگهداری داده های تکراری یا duplicate ها را مشاهده می کنید.برای حذف داده های تکراری می توان از قالب بندی شرطی (Conditional Formatting) برای پیدا کردن و تحلیل این داده های تکراری استفاده کرد. به این ترتیب می توانید نسخه های تکراری را بررسی کنید و برای حذف یا نگهداری آن ها تصمیم بگیرید. 

آموزش حذف داده تکراری در اکسل

داده های تکراری
داده های تکراری
1- برنامه اکسل را اجرا میکنیم در مرحله اول سلول هایی که می خواهید بررسی کنید را انتخاب کنید.به بخش home بروید و گزینه های Conditional Formatting > Highlight Cells Rules > Duplicate Values را به ترتیب از چپ به راست انتخاب کنید.

duplicates
duplicates
2- در کنار کادر values with ، فرمتی که می خواهید را انتخاب کنید و سپس روی گزینه تأیید کلیک کنید.

وقتی از گزینه Remove Duplicates استفاده می کنید، داده های تکراری برای همیشه حذف می شوند. قبل از اینکه نسخه های تکراری را حذف کنید بهتر است داده های اصلی را در یک صفحه دیگر کپی کنید تا اطلاعات مهم از دست نرود.

برای حذف مقادیر تکراری (duplicate values) 

duplicates
duplicates

1- سلول هایی که دارای مقادیر تکراری هستند را انتخاب کنید.
2- گزینه data را انتخاب کنید، روی remove duplicates کلیک کنید و سپس در قسمت ستون ها، مواردی که می خواهید حذف کنید را علامت گذاری کنید یا علامت آن ها را بردارید.

duplicate remove
duplicate remove
3- به عنوان مثال، در این صفحه، اطلاعات ستون ژانویه را می خواهیم حفظ کنیم.
duplicate value
duplicate value

4- ژانویه را در بخش remove duplicates حذف می کنیم.در مرحله آخر روی ok کلیک کنید.
حالا می بینید که اکسل تمام مقادیر تکراری را حذف خواهد کرد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «شناسایی و حذف داده های تکراری (duplicates) در اکسل» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.