زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی با ورزش پرش با نیزه

آشنایی با ورزش پرش با نیزه

آسمونی : پرش با نیزه یکی از رشته‌های ورزش دو و میدانی است که در آن ورزشکار از نیزه‌ای بلند و انعطاف‌پذیر...

pole-vault
pole-vault

آسمونی : پرش با نیزه یکی از رشته‌های ورزش دو و میدانی است که در آن ورزشکار از نیزه‌ای بلند و انعطاف‌پذیر برای پریدن از روی مانعی بهره می‌گیرد.

این ورزش نزد یونانیان باستان، اهالی جزیره کرت و سلتی‌ها شناخته شده بود و از اولین دورهٔ المپیک مدرن در 1896 یکی از رشته‌های المپیک در بخش مردان و از المپیک 2000 سیدنی در بخش زنان بوده است.

رکورد فعلی پرش با نیزه جهان در دست رنو لاویلنی از فرانسه است که در سال 2014 در مسابقات داخل سالن در شهر دونتسک با پرشی به میزان 6.16 متر رکورد 21 ساله سرگئی بوبکا از شوروی/اوکراین به میزان 6٫15 متر را شکست.

pole-vault(1)
pole-vault(1)

رکورد فضای باز این رشته همچنان با 6.14 متر به بوبکا تعلق دارد. رکورد پرش با نیزه زنان هم با 5.06 متر در اختیار یلنا ایسینبایوا از روسیه (در فضای باز در سال 2009) است. رکورد فعلی ایران نیز در دست محمدمحسن ربانی با 5.36 متر است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی با ورزش پرش با نیزه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.