زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی پیمان معادی

بیوگرافی پیمان معادی

پیمان معادی بازیگر و نویسنده معروف است که در فیلم‌های زیادی درخشیده است.

پیمان معادی بازیگر سینما است که در سینمای بین‌المللی هم معروف می‌باشد. سریال سال 1402 و 1403 پیمان معادی، سریال افعی تهران نام دارد. در ادامه با آسمونی باشید و بیوگرافی پیمان معادی را ببینید.

New0006
معادی

 

درباره پیمان معادی

پیمان معادی فرزند یک زوج ایرانی است که در سال 1972 (1349) در نیویورک سیتی ، ایالات متحده به دنیا آمده است. خانواده او زمانی که او 5 سال داشت به کرج می باشد.

زندگی هنری پیمان معادی

پیمان معادی به عنوان فیلمنامه‌ نویس با نگارش فیلمنامه آواز قو فعالیت خود را در سینما آغاز کرد و به عنوان بازیگر در سال 1387 برای اولین بار در فیلم درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی ظاهر شد و بازی ماندگاری از خود به جای گذاشت. سال بعد ، او جایزه ی

خرس نقره ای ، بهترین بازیگر مرد را برای اجرای نقش نادر در فیلم جدایی نادر از سیمین اثر اصغر فرهادی (2011) را از جشنواره بین المللی فیلم برلین دریافت کرد. و اما فعالیتش با اصغر فرهادی در سال 1387 پیمان معادی در فیلم‌ موفق اصغر فرهادی به‌نام

«درباره الی» که حرفی برای گفتن داشت ایفای نقش کرد تا صدای خود را رساتر به گوش سینماگران و طرفدارانش برساند و با بازی موفقی که از خود به نمایش گذاشت استعداد خود را نیز در این حرفه جلوه داد و خوش درخشید و این معیاری شد تا دو سال بعد

اصغر فرهادی نقش اول فیلم «جدایی نادر از سیمین» را برای او منظور کند. فیلمی که شاید در ابتدا به ذهن هیچ کس نمیرسید که جایزه اسکار را نصیب خود کند ولی پیمان معادی به گفته خودش بعد از خواندن فیلم‌نامه این امر را پیش بینی کرده بود.

یکی از فیلم‌های بین المللی پیمان معادی، کمپ ایکس ری با بازی پیمان معادی و کریستین استوارت است و این فیلم اکرانش را در آمریکای شمالی آغاز کرد. کمپ ایکس ری به نویسندگی و کارگردانی پیتر ساتلر روایتگر داستان زنی است که به عنوان نیروی ارتش آمریکا به زندان گوآنتانامو اعزام می‌شود.

New0010
معادی

 

مجموعه آثار پیمان معادی

به عنوان فیلمنامه نویس:

- آواز قو (سعید اسدی، 1379)
- عطش (حسین فرح بخش، 1380)
- کما (آرش معیریان، 1382)
- کافه ستاره (سامان مقدم، 1384)
- شام عروسی (ابراهیم وحیدزاده، 1385)

به عنوان بازیگر:

کمپ اکس ری (پیتر ستلر، 1393)
عدالت کیفری (استیو زیلیان، 1391)
آخرین امپراتوری (کازیاکی کریا, 1391)
خشکسالی و دروغ (محمد یعقوبی, 1390)
قصه ها(رخشان بنی اعتماد, 1390)
خشکسالی و دروغ (محمد یعقوبی, 1390)
قصه ها(رخشان بنی اعتماد, 1390)
جدایی نادر از سیمین (1389)

به عنوان کارگردان:

- برف روی کاج ها (1389 - 1390)

 

New0008

New0007

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی پیمان معادی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.