زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه خلیج فارس بوشهر یکی از دانشگاه های...

معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهرمعرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه خلیج فارس بوشهر یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه خلیج فارس بوشهر مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه خلیج فارس بوشهر شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه خلیج فارس بوشهر می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر و تاریخچه دانشگاه خلیج فارس بوشهر و آدرس سایت دانشگاه خلیج فارس بوشهر می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه خلیج فارس بوشهر

دانشگاه خلیج فارس یک دانشگاه دولتی در شهر بوشهر است. در پی سفر آیت‌الله خامنه‌ای به استان بوشهر، که در زمستان 1370 صورت گرفت، موافقت وی با ایجاد دانشگاه دولتی در استان بوشهر شکل گرفت؛ این دانشگاه از مهر 1371 با نام دانشگاه بوشهر در دو رشتهٔ مهندسی عمران و رشتهٔ مهندسی مکانیک آغاز به پذیرش دانشجو کرد.

رؤسای دانشگاه، از ابتدا تا کنون، به‌ترتیب دکتر غلامحسین خواجه، دکتر احمد عریان، دکتر حسن تاجیک، دکتر محمدرضا محمدی‌زاده، و هم‌اکنون دکتر عبدالمجید مصلح بوده‌اند.

این دانشگاه در سال 1375، بنابر مصوبهٔ شورای عالی انقلاب فرهنگی، به «دانشگاه خلیج فارس» تغییر نام داد. این دانشگاه اولین دانشگاه دولتیِ وابسته به وزارت علوم در استان بوشهر است. «دانشگاه خلیج فارس» هم‌اکنون دارای 80 رشته است که از این هشتاد رشته، 1 رشته در مقطع کاردانی، 25 رشته در مقطع کارشناسی، 43 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 12 رشته در مقطع دکتری هستند. «دانشگاه خلیج فارس» دارای 8 دانشکده شامل «دانشکدهٔ ادبیات و علوم انسانی»، «دانشکدهٔ علوم پایه»»، «دانشکدهٔ فنی و مهندسی»، «دانشکدهٔ کشاورزی و منابع طبیعی»، «دانشکدهٔ هنر و معماری»، «دانشکدهٔ مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی»، «دانشکدهٔ علوم و فنون دریایی»، و «دانشکدهٔ فنی ـ مهندسی جم» (محل «دانشکدهٔ جم» واقع در شهرک پردیس است) می‌باشد.

دانشگاه دارای 4 معاونت آموزشی، فرهنگی و دانشجویی، پژوهش و فناوری، اداری و مالی است.

دانشکده‌های دانشگاه خلیج فارس بوشهر  • دانشکدهٔ ادبیات و علوم انسانی
  • دانشکدهٔ علوم پایه
  • دانشکدهٔ فنی و مهندسی
  • دانشکدهٔ کشاورزی و منابع طبیعی
  • دانشکدهٔ هنر و معماری
  • دانشکدهٔ مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی
  • دانشکدهٔ علوم و فنون دریایی
  • دانشکدهٔ فنی و مهندسی جم

سایت دانشگاه خلیج فارس بوشهر

www.pgu.ac.ir

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.