زمان مطالعه: 1 دقیقه
سامانه رصد سبک زندگی مردم

سامانه رصد سبک زندگی مردم

سامانه رصد سبک زندگی مردم در آبان ماه ۱۴۰۲ توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رسید.

سامانه رصد سبک زندگی مردم سامانه‌ای برای پایش و سنجش شاخص‌های مختلف زندگی مردم است که ۱۶ آبان‌ماه ۱۴۰۲ در مجلس شورای اسلامی ایران تصویب شد. اما سامانه رصد سبک زندگی مردم به چه صورت است و چگونه رصد خواهد شد؟ در ادامه با آسمونی باشید تا اطلاعات لازم را در خصوص سامانه رصد سبک زندگی مردم به دست آورید.

سامانه رصد سبک زندگی مردم

درباره سامانه رصد سبک زندگی مردم

سامانه رصد سبک زندگی مردم در ارتباط با بند ب ماده ۷۵ این لایحه است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف است به منظور احصاء دقیق و آنلاین داده‌های آماری مورد نیاز به جهت تسهیل پردازش، تحلیل دقیق و ایجاد بستر مناسب برای آینده پژوهی روند‌های سبک زندگی جامعه ایرانی، شناخت تحولات فرهنگی و ارتباطی و همینطور انتشار آنها که با همکاری سازمان صدا و سیما و مرکز آمار ایران و راهبری و نظارت مرکز رصد و برنامه‌ریزی و ارزیابی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می‌پذیرد، با رعایت اصل بیست و پنج قانون اساسی و قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی که ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ نسبت به راه اندازی سامانه رصد پایش و سنجش مستمر شاخص‌های فرهنگ عمومی، سبک زندگی مردم، مرجعیت رسانه‌ای و وضعیت ارتباطات کشور اقدام کند. دستگاه‌های اجرائی و دارندگان پایگاه‌های داده موضوع این بند، موظف هستند نسبت به ارائه مستمر و جامع داده‌ها به این سامانه به صورت آنلاین اقدام کنند.

چگونگی سامانه رصد سبک زندگی مردم

بر اساس سامانه رصد سبک زندگی مردم، پلتفرم‌ها، دستگاه‌های دولتی و هر کسی که داده‌های مردم را در اختیار دارد، مکلف می‌شود که این اطلاعات را در اختیار دولت قرار دهد. همه پلتفرم‌هایی که خدمات سرویس حمل و نقل ارائه می‌دهند، آنهایی که ارتباطات تصویری، پیامکی و مکالمه‌ای هم برقرار می‌کنند، مکلف به ارائه داده‌های مردم می‌باشند.

نکات سامانه رصد سبک زندگی مردم

  • سنجش شاخص‌های فرهنگ عمومی
  • سنجش سبک زندگی مردم
  • سنجش مرجعیت رسانه‌ای
  • سنجش وضعیت ارتباطات کشور

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سامانه رصد سبک زندگی مردم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.