زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی پژمان جمشیدی

بیوگرافی پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی فوتبالیست ایرانی است که به بازیگری روی آورد و در این کار موفقیت زیادی به دست آورد.

پژمان جمشیدی  بازیکن فوتبال پست هافبک بود که پس از کناره گیری از فوتبال تبدیل به سوپر استار سینمای ایران شد. در ادامه با آسمونی باشید و بیوگرافی پژمان جمشیدی را ببینید.

پژمان جمشیدی

درباره پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی بازیکن سابق فوتبال ایران است که فوتبال خود را از باشگاه کشاورز تهران آغاز کرد و در تیم های سایپا، پرسپولیس، پاس تهران، استیل آذین، فولاد و ابومسلم نیز بازی کرد.

وی سال 2000 زمان مربیگری میروسلاو بلاژویچ (ملقب به چیرو) در تیم ملی کشورمان برای دیدارهای مقدماتی جام‌ جهانی 2002 کره و ژاپن به این تیم ملی دعوت شد. پژمان جمشیدی تک گل ملی خود را مقابل تیم ملی کشور گرجستان زده است.

آخرین بازیکنی که پرسپولیس را در اصفهان مقابل سپاهان برنده از زمین بیرون آورده (سال 1382) کسی نیست جز پژمان جمشیدی، بال راست آن روزهای پرسپولیس که بازی های جالبی از او می دیدیم. 

پژمان جمشیدی پس از کناره گیری از فوتبال، پس از سالها به یکباره در یک سریال تلویزیونی ظاهر شد؛ هنرنمایی جمشیدی در سال 1392 به جای مستطیل سبز در قاب تلویزیون و این بار در نقش اول یک سریال تلویزیونی به نام پژمان بود. موضوع سریال پژمان درباره زندگی فوتبالیست ها می باشد.

جمشیدی درباره سریال پژمان می گوید: من چهار ماه تمام زندگی ام را روی این کار معطوف کردم و امیدوارم کار خوبی شده باشد.

پژمان قصه فوتبالیستی است که برای چهارمین فصل متوالی با وجود تلاش فراوان، موفق نشده تیمی را برای خود دست و پا کند. پژمان به تدریج وارد دورانی می‌شود که کمتر کسی او را در کوچه و خیابان می‌شناسد و دیگر نمی‌تواند از امتیازات شهرت رو به

زوالش استفاده کند، اما او هنوز در حال و هوای دوران ستارگی‌اش است و نمی‌خواهد بپذیرد که عمر دوران فوتبالش به سرآمده است.

پژمان جمشیدی در این سریال در کنار سام درخشانی که نقش مدیر برنامه‌های پژمان را دارد و بهاره رهنما، شقایق دهقان، هوشنگ حریرچیان، بیژن بنفشه‌خواه، ویدا جوان و غلامحسین لطفی بازی میکند.

 باشگاه های فوتبال پژمان جمشیدی 

 باشگاه کشاورز - سال 1377

باشگاه سایپا - سال 1377 تا 1380

باشگاه پرسپولیس - سال 1380 تا 1384

باشگاه پاس تهران - سال 1384 تا 1386

باشگاه استیل آذین - سال 1386 تا 1387

باشگاه فولاد خوزستان - سال 1387 - 1388

باشگاه ابومسلم خراسان - سال 1389 - 1390

بازیگری پژمان جمشیدی

فیلم شناسی پژمان جمشیدی 

تلویزیون

 سریال تلویزیونی پژمان

سینمایی 

  • شرف خانواده فاضل
  • خوب، بد، جلف 1 و 2
  • تگزاس 1 و 2
  • ما همه با هم هستیم
  • دوزیست
  • سوء تفاهم
  • و...

خوانندگی 

آلبوم

آلبوم یازده

تک آهنگ 

فرشته

سوت پایان

اگه این ارزشو دارم

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی پژمان جمشیدی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.