زمان مطالعه: 1 دقیقه
فعال ترین آتشفشان جهان

فعال ترین آتشفشان جهان

فعال ترین آتشفشان جهان از میان 1500 آتشفشان موجود در جهان، فعال‌ترین آتشفشان در هاوایی قرار گرفته است.

فعال ترین آتشفشان جهان از میان 1500 آتشفشان موجود در جهان، فعال‌ترین آتشفشان در هاوایی قرار گرفته است. با آسمونی در این بخش همراه باشید.

کوه آتشفشان کیلاویا در هاوایی

کیلاویا یک کوه آتشفشان سپری در حال حاضر فعال در جزایر هاوایی آمریکا است. این کوه فعال‌ترین آتشفشان از پنج آتشفشانی است که با هم جزیره هاوایی را شکل داده‌اند.
نمایی از کیلاویا شرقی شکاف منطقه گرفته شده توسط هیئت اعزامی سازمان زمین‌شناسی آمریکا. این آتشفشان که در امتداد ساحل جنوبی جزیره واقع است بین ۳۰۰٬۰۰۰ تا ۶۰۰٬۰۰۰ سال عمر دارد و در حدود ۱۰۰٬۰۰۰ سال پیش از سطح دریا بیرون زده‌است. این آتشفشان دومین جوانترین تولید تفتگاه هاوایی است.

به دلیل فقدان ارتفاع نسبی و فعالیت، از لحاظ تاریخی، کیلاویا همواره همراه با ماونا لوا و به عنوان یکی از اقمار آن همسایه بسیار بزرگتر تصور می‌شده‌است. کیلاویا ۱٬۲۴۶٫۹۵ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده و از حدود سه دهه قبل تاکنون در حال فعالیت است. کیلاویا در زبان هاوایی به معنای «فوران کردن» یا «بسیار عظیم» است و اشاره به تکرار فوران این کوه دارد. در ۴ ماه مه ۲۰۱۸ فوران این آتشفشان باعت تخلیه بیش از ۲۰۰۰ نفر شد.

تصاویر کوه آتشفشان کیلاویا در هاوایی

فعال ترین آتشفشان جهان
فعال ترین آتشفشان جهان
کوه آتشفشان کیلاویا در هاوایی
pahoa-volcanic
فعال ترین آتشفشان جهان
فعال ترین آتشفشان جهان
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فعال ترین آتشفشان جهان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره فعال ترین آتشفشان جهان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.