زمان مطالعه: 7 دقیقه
بانک های عمان

بانک های عمان، گامی بلند در جهت ثروت‌آفرینی

بانک های عمان با خدمات متنوع و خلاقانه خود، طلوعی نو در صنعت بانکداری عمان رقم زده‌اند و دریچه‌ای به سوی تجارت جهانی گشوده‌اند. با انتخاب بانک های عمان، به آینده‌ای روشن و درخشان قدم بگذارید.

بانک ‌های عمان در طی این سال‌ها به علت با ثباتی سیاسی و تورم بسیار پایین، یکی از بهترین بسترها برای سرمایه گذاری هستند. کشور عمان، دریچه‌ای فوق‌العاده برای ایده‌­های تجاری را برای شما فراهم می‌کند. شما با مهاجرت به عمان می‌توانید از طریق‌های مختلف در عمان سرمایه‌گذاری کنید.

بانک های کشور عمان
بانک های کشور عمان

بانک های کشور عمان

در کشور عمان، درآمد معاف از مالیات است به همین علت، به مکانی بسیار مناسب جهت مهاجرت و راه‌انداختن ایده کسب کار و کسب درآمد تبدیل شده است. شما برای افتتاح حساب در بانک های عمان، به ویزای اقامت عمان نیاز دارید. عمان هم مثل هر کشوری شرایط و ویزاهای مختلفی دارد که با توجه ‌به نیاز و شرایط خود، می‌توانید برای ویزای مد نظرتان اقدام کنید.

سیستم بانکی کشور عمان، حمایت خود را از صنایع تجاری اعلام کرده است و علاوه بر این، بانک مرکزی کشور عمان بانکداری اینترنتی شرکتی را معرفی نموده که این فرصت را برای متقاضی فراهم کرده است تا مراحل اینترنتی را در یک فرایند سریع، از خانه ارائه دهد. سیستم بانکی در کشور عمان به ۳ بخش تقسیم می‌شود:

 • بخش بازرگانی محلی
 • بخش تخصصی
 • بخش بانک های خارجی

تمامی بانک های بومی، عمان توسط بانک مرکزی این کشور کنترل می‌شوند که اوراق‌قرضه و اسکناس‌های کشور عمان را نیز ارائه می‌کند.

نام بانک های عمان

 • بانک مسقط
 • بانک ظفار
 • بانک ملی عمان
 • بانک نیزوا
 • بانک اسلامی علیز
 • بانک عمان بیروت
 • بانک سهار
 • بانک عربی عمان
 • عضو بانک

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، عمان دارای بانک های متعددی است که شما می‌توانید با توجه‌ به نیاز خود در یکی از بانک های مذکور حساب بازکرده و فعالیت خود را شروع کنید.

بهترین بانک های عمان

شما برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور عمان نیاز به ویزا و افتتاح حساب در این کشور دارید. کشور عمان دارای شفاف‌ترین سیستم بانکی در خاورمیانه و حتی کل جهان است. ایرانیانی که قصد افتتاح حساب در این کشور را با پاسپورت ایرانی دارند برای افتتاح حساب در عمان از بین بانک های ذکر شده در قسمت قبل به جز بانک hsbc مشکلی نخواهند داشت. البته لازم به ذکر است که تحریم‌های جدید می‌تواند برخی شرایط را تغییر دهند. از مهم‌ترین و بهترین بانک های عمان می‌توان به بانک العز الاسلامی، بانک مسقط، بانک ملی عمان، بانک ظفار، بانک الاهلی و بانک عمان عربی اشاره کرد.

شرایط افتتاح حساب در بانک های عمان
شرایط افتتاح حساب در بانک های عمان

شرایط افتتاح حساب در بانک های عمان

برای افتتاح حساب در بانک های عمان قوانین سخت و کاغذبازی بسیاری را پیش رو خواهید داشت. مهاجران کشور عمان اغلب از یک مشاور و یا وکیل برای این کاغذبازی‌ها استخدام می‌کنند تا روند راحت‌تری را طی نمایند. برای افتتاح حساب در بانک های عمان شما به یک سری مدارک نیاز دارید که در متن ذیل برایتان لیست کرده‌ایم:

 • کارت شناسایی یا id کارت
 • ۲ قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • اصل و کپی کارت اقامت
 • نامه معرفی به بانک
 • قرارداد محل سکونت

البته که در بانک مختلف ممکن است مدارک گوناگونی را از شما بخواهند؛ اما ما سعی کرده‌ایم اغلب مدارک را برایتان لیست نماییم. بعد از کامل کردن مدارک، شما باید به بانک مدنظر خود مراجعه کرده و درخواست افتتاح حساب بدهید.

مزایای افتتاح حساب بانکی در کشور عمان

بانک های عمان، کلیهٔ رویه‌های استاندارد جهانی بانکداری مدرن را پیروی می‌کند. علاوه بر این افتتاح حساب در عمان مزایایی را شامل می‌شود:

 • ثبات سیاسی و ثبات ارزی
 • امنیت بالا و سیاست دوستانه عمان با تمامی کشورها
 • معاف از مالیت بر درآمد
 • دارای درگاه بانکی بین‌المللی
 • استفاده از زیر ساخت و استاندارد جهانی
 • و...

همچنین به علت داشتن روابط دوستانه عمان با کشور عزیزمان ایران، این کشور بستر بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری ایرانیان است.

بانک های ایرانی عمان
بانک های ایرانی عمان

بانک های ایرانی عمان

با توجه به تحریم‌های زیاد کشورمان بانک های زیادی اجازهٔ فعالیت در خارج از ایران را ندارند؛ اما پنج بانک دولتی ایرانی در خارج از ایران شعبه دارند. شعبه‌های خارج از ایران برای دسترسی راحت‌تر و وصل شدن حساب تاجران و سرمایه‌گذاران به حساب‌ها و بانک های بین‌المللی و همچنین به‌منظور انتقال وجه به خارج از کشور یا به ایران افتتاح شده‌اند.

با روی کار آمدن ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از بانک های ایرانی در خارج از کشور به سیستم بین‌المللی مالی متصل نشدند و این موضوع باعث کاهش استفاده از بانک های ایرانی گردید. شبکه سویفیت جامعه جهانی ارتباطی مالی بین بانک‌ها است و امروزه ۹۷۰۰ بانک در آن عضو هستند. البته که بخشی از بانک های داخلی کشور با کد SPA به شبکه جهانی متصل می‌شوند.

بانک مرکزی و بانک صادرات، بانک ملی، بانک تجارت، بانک ملت و بانک سپه عضو شبکه جهانی هستند. بانک صادرات ایران ۲ شعبه در مسقط را شامل می‌شود که برای سرمایه گذاری و افتتاح حساب پذیرای شما عزیزان خواهد بود. بانک ملی نیز همانند بانک صادرات در مسقط یک شعبه دارد که می‌توانید با توجه ‌به نیازتان در این شعبه حساب باز کنید.

مقایسه سه بانک بزرگ عمان
مقایسه سه بانک بزرگ عمان

مقایسه سه بانک بزرگ عمان

بنا بر اعلام مؤسسه رتبه‌بندی مودیز؛ بانک مسقط، بانک ظفار و بانک ملی عمان که سه بانک بزرگ کشور عمان هستند. بانک مسقط رتبه بهتری از نظر مقاومت در برابر سختی‌ها در مقایسه با دو بانک مذکور را دارد و بانک ملی عمان و بانک ظفار در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. هر سه بانک به طور گسترده مدل‌های مشابه کسب و کار را ارائه می‌دهند و به نکاتی همچون شرکت‌های داخلی و وام‌دهی در بانکداری توجهی ویژه دارند.

این بانک‌ها از ترفندهای مؤثر به منظور مدیریت و بانکداری اسلامی استفاده می‌کنند. در حال حاضر تقاضای رو به رشد در عمان برای محصولات مالی اسلامی در قالب رشد وام‌دهی مشاهده می‌گردد، بانک های ظفار و مسقط با سرعت هر چه تمام‌تر، در حال توسعه گیشه‌های اسلامی خود هستند.

سود بانکی در عمان

مجموع سود بانکی بانک های عمان به رشد ۲۰.۶ درصدی رسیده است. بالاترین سود را بانک مسقط با مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال عمانی را شامل می‌شود. در کل صورت‌حساب‌های بانک های عمان در سال‌های اخیر افزایش بسیار زیادی را نسبت به سال گذشته خود داشته‌اند.

انتقال پول از عمان به ایران

افرادی که می‌خواهند از عمان به ایران پول انتقال دهند می‌تواند از راه‌های نقدی و واریز بانکی این تراکنش را انجام دهند. انتقال پول از عمان به صورت نقدی را می‌توان از طریق صرافی‌های معتبر انجام داد و در صورت داشتن حساب بانکی در بانک های عمان می‌توانند به بانک های داخل ایران حواله کنند.

واحد پول عمان
واحد پول عمان

واحد پول عمان

واحد پول کشور عمان ریال است که به هزار بیسه یا پیسه تقسیم می‌شود. ریال عمان جزو ده پول قدرتمند در سال ۲۰۲۳ معرفی شده است. در سال مختلف پول عمان واحدهای مختلفی داشته؛ اما در سال ۱۹۷۰ از ریال سعیدی به عنوان یکای پول ملی رونمایی شد و در سال ۱۹۷۲ ریال عمان جایگزین ریال سعیدی گردید. ریال عمان از تاریخ رونمایی تا به حال با دلار آمریکا تثبیت می‌شود.

سرمایه گذاری در عمان

طبق آمار سرمایه گذاری در عمان در سال ۲۰۲۰ با وجود همه‌گیری ویروس کووید نسبت به سال قبل افزایش داشته است. عمان به جهت موقعیت جغرافیایی عالی و ارز ملی قوی، پتانسیل رو به رشد بالایی را شامل می‌شود. از طرفی دیگر، عمان یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه و حوزه خلیج فارس برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌گردد. همچنین بخاطر روابط دوستانهٔ عمان با کشور عزیزمان ایران راهی بدون دردسر برای گرفتن اقامت و یا سرمایه گذاری است. در ادامه متن از آسمونی، به مزایای سرمایه گذاری در عمان پرداختیم:

 • نرخ پایین مالیات گمرکی
 • نداشتن مالیات بر درآمد
 • ثبات سیاسی
 • دارای سیستم تجارت آزاد
 • بهترین موقعیت جغرافیایی (دسترسی آسان به بازارهای آسیا، آفریقا و خلیج فارس)
 • عضو سازمان تجارت جهانی
 • تنوع اقتصادی

از جمله روش‌های سرمایه گذاری در عمان می‌توان به ثبت شرکت اشاره نمود که با توجه با قوانین تازه سرمایه‌گذاران می‌توانند در حوزه‌های مختلف ثبت شرکت کرده و مالکیت صددرصدی داشته باشند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک نیز یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور عمان است.

علاقه‌مندان می‌توانند در مناطقی مشخص با نام مجتمع‌های گردشگری یکپارچه ملک و زمین خریداری کنند که مناطق الموج و مسقط هیلز از نمونه‌های آن محسوب می‌شوند. شما با خرید ملک در عمان می‌توانید تا ۹۹ سال مالکیت آن را داشته باشید. با خرید ملک در عمان برای شما خانواده‌تان ویزا و اقامت این کشور صادر می‌گردد. ولی باید توجه کنید که این اقامت موقت است و تمدید می‌شود.

مهاجرت به عمان
مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان

کشور عمان به دلیل داشتن مراکز خرید مجلل و زیبایی‌های طبیعی توانسته توجه بسیاری از مهاجران به‌خصوص ایرانیان را به خود جلب نموده و این کشور را به نقطه‌ای محبوب در خاورمیانه و بین کشورهای عربی تبدیل کند. می‌توان گفت که برای مهاجران این کشور کوچک نفت‌خیز مقصد جذاب‌تری از سایر کشورهای اروپایی و یا آمریکا است.

برای مهاجرت به عمان شما مثل مهاجرت به هر کشور دیگری باید از قوانین، هزینه‌ها، سبک زندگی و شرایط کاری و درسی اطلاع داشته باشید. عمان کشوری است که زبان عربی و انگلیسی‌ زبان‌های اصلی آن هستند و حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد. مسقط پایتخت عمان است که در سال‌های اخیر به یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه تبدیل شده است.

اکثر کسانی که به عمان مسافرت یا مهاجرت کرده‌اند چیزی جز خوبی و نکته‌های مثبت برای گفتن نداشته‌اند این ویژگی‌ها را می‌توان در مواردی چون: صمیمت مردم، نزدیک بودن فرهنگ این کشور به فرهنگ کشور خودمان ایران، پیشرفت چشمگیر این کشور و هزینه‌های مناسب نسبت به درآمد خلاصه کرد. در ادامه متن شما را با مزیت‌های مهاجرت به عمان آشنا می‌کنیم:

 • عمان جزو ۱۰ کشور امن جهان است.
 • ریال عمان قدرت خرید بالایی دارد.
 • عمان کشور پیشرفته‌ای است.
 • فرهنگ آن شباهت بسیاری به کشورمان ایران دارد.
 • روابط عمان و ایران خوب است.
 • به بازارها و برندهای جهانی دسترسی بی‌نظیری دارد.

اگر قصد مهاجرت به عمان را دارید، تصمیم درستی گرفته اید؛ زیرا عمان، یکی از مقصدهایی است که در آن پیشرفت زیادی خواهید داشت؛ اما توجه داشته باشید که قبل از مهاجرت همه چیز را بررسی نمایید تا بهترین تصمیم را داشته اتخاذ کنید.

سخن پایانی

در آخر باید توجه داشت که برای گرفتن اقامت و گذران امور زندگی در کشور عمان، شما نیاز به داشتن حساب در بانک های عمان دارید تا بتوانید اوقات خوشی را در کشور زیبای عمان سپری کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بانک های عمان، گامی بلند در جهت ثروت‌آفرینی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.