زمان مطالعه: 4 دقیقه
همه چیز درباره نقش تغذیه سالم در کنترل استرس

همه چیز درباره نقش تغذیه سالم در کنترل استرس

استرس، عاملی است که همه ما در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستیم. این عامل روحی، همیشه چهره منفی ندارد اما اگر با تاثیر منفی بر انرژی و قدرت تمرکز ما، کیفیت زندگی‌مان را زیر سوال ببرد، باید برای درمان آن اقدام کنیم.

سامانه جامع دکترتو، با گردآوری تعداد بی‌شماری دکتر روان‌شناس آنلاین و دکتر تغذیه آنلاین از شهرهای مختلف کشور، به افراد این فرصت را می‌دهد تا در فضایی امن، محرمانه و خصوصی، درمان خود را آغاز کنند. مشاوره آنلاین پزشکان دکترتو، برای کسانی که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند، ایرانی‌هایی که مقیم کشورهای خارجی هستند یا افرادی که به‌دلایل مختلف، توان رفت‌وآمد به کلینیک را ندارند، بهترین روش درمانی است.

تاثیر رژیم غذایی را در کنترل استرس دست کم نگیرید!

استرس، عاملی است که همه ما در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستیم. این عامل روحی، همیشه چهره منفی ندارد اما اگر با تاثیر منفی بر انرژی و قدرت تمرکز ما، کیفیت زندگی‌مان را زیر سوال ببرد، باید برای درمان آن اقدام کنیم.

اولین پله‌ای که باید بردارید، ارزیابی سبک غذایی‌تان است. کمبودهای غذایی به‌خصوص ویتامین‌ها، خطر ایجاد استرس را افزایش می‌دهند. از طرف ‌دیگر، استرس باعث ترشح هورمون‌هایی می‌شود که سازوکار متابولیسم را تغییر می‌دهند و بدن را به مرور زمان، از نظر غذایی دچار کمبود می‌کنند.

خیلی از افراد فکر می‌کنند همین ‌که اجازه نمی‌دهند گرسنگی آن‌ها را از پا در بیاورد و غذا می‌خورند، یعنی درست و سالم تغذیه کرده‌اند، اما این‌طور نیست. خیلی از همین افراد، به نقش مهم اندیشیدن در تغذیه خود توجهی ندارند. اینجاست که علم روان‌شناسی تغذیه وارد میدان می‌شود. این علم، شناخت اثر خوراک بر ذهن و برعکس آن است چراکه با خوراک ناسالم، نمی‌توان به ذهنی آرام رسید.

برای داشتن یک سبک زندگی سالم، با دکتر روانشناس آنلاین و دکترتغذیه آنلاین در ارتباط باشید

همه افراد در برهه‌هایی خاص از زندگی، به ارتباط با دکتر تغذیه آنلاین، به‌شدت احتیاج دارند. مثلا والدین برای کودکان‌شان که در سنین رشد هستند، خانم‌هایی که در دوران بارداری یا شیردهی به سر می‌برند، افرادی که از یک بیماری زمینه‌ای رنج می‌برند، سالمندانی که شرایط جسمی عادی ندارند یا افرادی که می‌خواهند اعتیاد را ترک کنند، باید حتما تحت ‌نظر یک روان‌شناس تغذیه مجرب باشند.

نظارت یک دکتر روان‌شناس تغذیه بر زندگی افراد، علاوه ‌‌بر این‌که به ارتقای سلامت بدنی‌‌شان منجر می‌شود، حال خوب روانی‌‌شان را هم تضمین می‌کند. به مطالعه عنوان قبلی، مجددا تاکید می‌کنیم. تناسب میان تغذیه سالم و کنترل استرس را همیشه به‌خاطر بسپارید!

دکتر روانشناس آنلاین (آگاهی ازعلل ایجاد استرس)

عادت‌های خاص غذایی، می‌توانند باعث ایجاد استرس یا تشدید آن شوند. شاید خودتان از این موضوع آگاه نباشید ولی در ارتباط با دکتر تغذیه آنلاین، زمانی که از برنامه غذایی‌تان صحبت می‌کنید، او دلیل حال روحی ناخوشایند شما را به‌خوبی تشخیص می‌دهد.

به‌عنوان مثال، اگر برای هوشیار بودن و سرحالی عادت به مصرف کافئین داشته باشید، پزشک می‌تواند شما را از مصرف استاندارد آن اگاه کند تا با استفاده بیش از حد، هورمون‌های استرس شما تحریک نشوند و بیماری‌های قلبی و فشارخون، سلامت‌ جسمی‌تان را تهدید نکند.

اگر در شرایط روحی نامساعد مانند عصبانیت یا استرس، میل به خوردن غذاهای زیاد دارید، مشاور تغذیه به شما کمک می‌کند که چطور این مسئله را مدیریت کنید تا در زمان‌هایی که سوخت‌وساز بدن پایین است و ازسوی‌دیگر، اشتهای شما زیاد می‌شود، از خوردن بیش از حد، جلوگیری کنید.

اصلاح سبک غذایی با برنامه غذایی دکتر تغذیه آنلاین

مشاوره تغذیه در کنار روانشناس آنلاین، با بررسی همه‌جانبه شرایط جسمانی و روانی، برنامه‌ای برای شما می‌نویسد تا مطابق با آن، رژیم‌تان را کنترل کنید. برخی از این پیشنهادهای غذایی باعث می‌شوند که سطح سروتونین، سلنیوم و دوپامین در بدن‌تان افزایش یابد تا آرامش بیشتری داشته باشید. برخی مواد غذایی پیشنهادشده ازسوی متخصص هم، سطح کورتیزول و آدرنالین را که 2 هورمون اصلی ایجاد استرس هستند، کاهش می‌دهند.

زمانی که با دکتر روانشناس آنلاین درحال مکالمه هستید، او با درنظر گرفتن گفته‌های شما از سن، وضعیت جسمی، حالت‌های روانی و عادت‌های رفتاری‌تان، برنامه‌ای برایتان در نظر می‌گیرد تا همه گروه‌های غذایی را که شامل کربوهیدرات‌ها، پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند، به‌مقدار مناسب دریافت کنید تا کمبودهای غذایی، منجر به ناهنجاری‌های جسمی و روانی در شما نشود.

روش های ارتباط با دکتر روانشناس آنلاین و مشاوره تغذیه آنلاین (درمان از راه دور)

در عصر امروز، تکنولوژی مخابرات و فناوری اطلاعات، به‌طور وسیعی در پزشکی و علوم وابسته به آن، قابل استفاده است. بر همین اساس، ارسال خدمات درمانی، بهداشتی و سلامتی، زمانی که فاصله، مسئله‌ای بحرانی یا غیربحرانی باشد، فراهم شد. با این قابلیت، اطلاعات ارزشمند درمانی، پیشگیری از بیماری‌ها و صدمات و آموزش از راه دور، باعث شد که افراد در کم‌ترین زمان و صرف کم‌ترین هزینه، به اهداف خود از این ارتباط مجازی برسند.

اگر دوست دارید، حس حضور در مطب پزشک و نزدیکی به او را تجربه کنید، با ارتباط تصویری از راه دور، این امکان برایتان محقق می‌شود و اگر شرم دیدار دارید، می‌توانید مشاوره پزشکی تلفنی یا مشاوره متنی با پزشک را ترجیح دهید. گرچه تبادل اطلاعات در قالب پیام، کمی وقت‌گیر است، اما همچنان کاربردهای خاص خود را دارد. به‌ویژه در مواقعی که می‌خواهید با فکر و تامل بیشتر، به طور مثال به سوالات دکتر تغذیه آنلاین و یا روانشناس آنلاین پاسخ دهید.

جمع‌بندی

در سامانه دکترتو، می‌توانید براساس معیارهای خود به انتخاب دکتر روانشناس آنلاین و دکتر تغذیه آنلاین بپردازید و با روش‌های درمانی او، تاثیر نامطلوب غذا بر حالت‌های روحی‌تان و بالعکس، تاثیر استرس‌های روانی بر غذایی که می‌خورید را برطرف کنید. با این‌که درمان از راه دور، در گذشته فقط یک رویا بود اما امروز شاهد به ‌تحقق ‌پیوستن آن با تکنولوژی‌هایی که در اختیارمان قرار گرفته‌اند، هستیم.

دکترتو با فراهم‌کردن درمان تکنولوژی‌محور، بستر تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیز را میسر کرد که به‌اتفاق، هزینه زیادی هم روی دست‌تان نمی‌گذارند. بنابراین، اگر می‌خواهید یک سبک زندگی سالم را که بر پایه غذاهای مقوی و کنترل استرس بنا شده‌اند بسازید، پزشکان دکترتو همان کسانی هستند که برای کمک به شما همیشه حاضرند.

نظر خود را درباره «همه چیز درباره نقش تغذیه سالم در کنترل استرس» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره همه چیز درباره نقش تغذیه سالم در کنترل استرس فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.