زمان مطالعه: 1 دقیقه
زندگینامه محمد غرضی

زندگینامه محمد غرضی

محمد غرضی برای نامزدی انتخابات 1400 اعلام آمادگی کرد.

محمد غرضی سیاست‌ مدار ایرانی است، که هم‌ اکنون به‌عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت مشانیر فعالیت می‌کند. وی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاه تهران است.

در ادامه بیوگرافی محمد غرضی را در آسمونی ببینید.

زندگینامه محمد غرضی
زندگینامه محمد غرضی

بیوگرافی محمد غرضی

محمد غرضی سیاستمدار ایرانی در 23 بهمن 1320 در اصفهان متولد شد.

بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال 1340 خورشیدی، وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شد و موفق به دریافت درجه فوق لیسانس در رشته الکترونیک گردید. وی در سالهای 1346 و 1347 برای گذراندن دوره‌های تخصصی انتقال و توزیع نیروی برق، عازم فرانسه شد.از سال 1353 خورشیدی، زندگی سیاسی خود را آغاز کرد و در سال 1355 خورشیدی، برای ادامه مبارزات به خارج از کشور رفت و مدتی را در نجف اشرف به مبارزه ادامه داد.

از آن پس، تا رفتن امام خمینی به پاریس و بازگشت او به ایران، همراه امام خمینی بود.غرضی از جمله بنیانگذاران سپاه و یکی از گروه 4 نفره فرماندهی آن پس از پیروزی انلقلاب بود. وی همچنین عضو گروه 12 نفره هماهنگی سپاه بود.او از جمله موسسین روزنامه رسالت، قدیمی ترین روزنامه اصولگرای ایران است. او عضو اولین دوره شورای شهر تهران بود.او از موسسین کمیته امداد انقلاب اسلامی بود.

پس از پیروزی انقلاب ایران سمت‌های مختلف در سپاه پاسداران، استانداری کردستان و استانداری خوزستان عهده دار گردید.در سال 1360 به عنوان وزیر نفت انتخاب و از سال 1364 تا 1376 به عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت مشغول به خدمت بود. سید محمد غرضی نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی بود.وزیر نفت در دولت میر حسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن، در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی بود.وی از زمان تاسیس سازمان نظام مهندسی کشور تا سال 1389 که احمدی نژاد سید مهدی هاشمی را به ریاست آن گماشت، ریاست این سازمان را برعهده داشت.

اولین سیم‌کارت تلفن همراه در ایران در این دوره صورت گرفت.وی همچنین مدتی رییس دانشگاه بین المللی قزوین بود.

سید محمد غرضی با حضور در ساختمان وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. وی جزو 8 فردی است که صلاحیت آنها برای انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری، روز 31 اردیبهشت 1392 از سوی شورای نگهبان تایید شد.وی در مورد انتخابات اظهار داشت که ستاد انتخاباتی و سخنگو ندارم و بنا دارم از طریق رادیو و تلویزیون با مردم صحبت کرده و برنامه های انتخاباتی ام را اعلام نمایم.

محمد غرضی همچنین برای نامزدی انتخابات 1400 اعلام آمادگی کرد.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «زندگینامه محمد غرضی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.