زمان مطالعه: 5 دقیقه
برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

یکی از مکان های دیدنی تهران برج میلاد است که ساخت آن با حواشی زیادی همراه بود. برج میلاد به خاطر خدمات...

یکی از مکان های دیدنی تهران برج میلاد است که ساخت آن با حواشی زیادی همراه بود. برج میلاد به خاطر خدمات متنوعی که ارائه می دهد همه روزه پذیرای شمار زیادی از مردم است. اگر می خواهید در مورد برج میلاد بیشتر بدانید حتما این مطلب از آسمونی را مطالعه نمایید چرا که اطلاعات بسیار جالب و خواندنی در این مورد عنوان می کنیم.

نام  برج میلاد تهران
ارتفاع برج ارتفاع: 435٫0 متر (1٬427 فوت)
تعداد طبقات 12
تعداد آسانسور 7
آغاز ساخت 2000 (1379)
تکمیل ساخت 2007 (1386)
افتتاح برج میلاد 2008 (مهر 1387)
معمار محمدرضا حافظی
کاربردهای برج میلاد بتن مخابرات، رستوران، رصد، تجاری، همایش، کنفرانس، هتل

 
برج میلاد کجاست؟

برج میلاد در شمال غرب تهران و در منطقه 2 شهرداری تهران قرار گرفته است. مجموعه برج میلاد تهران از شرق، غرب، شمال و جنوب به بزرگراه چمران، بزرگراه شیخ فضل الله، بزرگراه همت و بزرگراه حکیم راه دارد. برای رسیدن به برج میلاد راه های بسیاری پیش روی شما قرار دارد. 
برج میلاد در شب معمولا بازدید کنندگان بسیاری دارد زیرا در تابستان هم هوا خنک تر است و هم به دلیل نورپردازی های زیبای آن جذابیت بیشتری دارد.

برج میلاد در شب
برج میلاد در شب

برج میلاد چندمین برج جهان است؟

 این سازه که به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است، یکی از نمادهای پایتخت به شمار می‌آید. ارتفاع برج میلاد 435 متر است که پس از برج توکیو اسکای تری ژاپن با 634 متر ارتفاع، برج گوانگژو و سیجسین گوانگژو چین با 605 متر ارتفاع، سی‌ان تورنتو کانادا با 553 متر ارتفاع، برج مسکو با 540 متر ارتفاع و برج اورینتال شانگهای چین با 467 متر ارتفاع در مکان ششم برج‌های مخابراتی جهان قرار دارد. 

معرفی بخش های برج میلاد تهران

برج میلاد از 5 قسمت اصلی شامل، شالوده، ساختمان پای برج (لابی)،‌ بدنه اصلی برج، سازه راس و دکل تشکیل شده است که ساختمان راس آن یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های راس در برج‌های مخابراتی دنیاست.
مرکز ارتباطات بین المللی تهران، که با هدف رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شده است، از چهار بخش اصلی شامل: برج مخابراتی - تلویزیونی، مرکز همایش‌های بین‌المللی، هتل پنج ستاره بین‌المللی و مرکز تجارت جهانی تشکیل شده است.
این برج سازه‌ای است بتنی که پایهٔ اصلی برج بتن آرمه است. ارتفاع آن 315 متر از روی زمین‌طبیعی با مقطع حجره‌ای (سلولار) است که حدود 33000 متر مکعب بتن در آن مصرف شده‌است. بدنه برج، شامل هسته مرکزی و چهار عدد باله‌است sdfکه درون هسته مرکزی 3 حجره به آسانسورها و یک حجره به راه پله اضطراری اختصاص یافته‌است. 
6 آسانسور شیشه‌ای در سه طرف بدنه برج، هر یک با ظرفیت 25 نفر قرار داردکه با سرعت متوسط 7 متر بر ثانیه، بازدید کنندگان را به بالای برج منتقل خواهد کرد.
سازه راس برج از جنس فولاد و از 12 طبقه با زیربنای بیش از 15000 مترمربع با حداکثر قطر 60 متر که یکی از بزرگترین سازه راس برج‌های مخابراتی تلویزیونی دنیاست، ساخته شده است. عملکرد سازه راس شامل رستوران ویژه و گردان، سکوهای نمایش، گنبد آسمان است.
دکل آنتن برج با ارتفاع بیش از 120 متر به منظور نصب آنتنهای مخابراتی و تلویزیونی پیش بینی شده است. درباره هزینه ساخت برج میلاد هم گفته ها حاکی از آنست که حدود 110 میلیارد تومان صرف آن شده است.

 • کارکردهای عمده برج

کارایی برج میلاد
کارایی برج میلاد
 1. ایجاد و گسترش شبکه دسترسی بی‌سیم به اطلاعات Wireless Access Network
 2. زیر ساخت مناسب برای سیستم های جدید تلویزیونی دیجیتال
 3. بهینه سازی پوشش رادیو تلویزیونی FM,UHF,VHF
 4. کاربری‌های هواشناسی
 5. گسترش و بهینه سازی پوشش شبکه های بی سیم و پی جو
 6. ایجاد جاذبه گردشگری و بهره مندی از فضاهای گردشگری، تجاری و فرهنگی 

جاهای دیدنی برج میلاد تهران

تاب برج میلاد؛ تاب در ارتفاع
تاب برج میلاد؛ تاب در ارتفاع
 1. سکوی دید باز برج میلاد
 2. سکوی دید بسته
 3. موزه سکه
 4. موزه مشاهیر
 5. موزه انقلاب اسلامی
 6. موزه هدایا و دست نوشته های شهرداری تهران
 7. گنبد آسمان
 8. تاب در ارتفاع 290 متری
 9. سکوی پیاده روی در ارتفاع
 10. رستوران گردان
 11. باکس شیشه ای

آدرس برج میلاد

آدرس تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران
تلفن 8585
ساعت بازدید از برج میلاد از ساعت 9:00 تا 18:00
بلیت برج میلاد  اگر می خواهید در محوطه برج میلاد قدم بزنید و عظمت این آسمان خراش را از نزدیک مشاهده کنید نیازی به تهیه بلیط نخواهید داشت.
اما اگر بخواهید وارد ساختمان برج میلاد شوید باید بلیط تهیه کنید. بلیت ورودی برج میلاد دو نوع است.

اگر بخواهید از چهار طبقه بالایی برج که شامل گنبد آسمان، موزه دست نوشته ها، هدایای شهرداری، سکوی دید باز و موزه مشاهیر است بازدید کنید باید بلیت اول را تهیه کنید. اما اگر بخواهید تنها از طبقه هفتم و سکوی دید باز بازدید کنید باید بلیط دوم را تهیه کنید. 
 • دسترسی به برج میلاد با مترو

اگر می خواهید با مترو به برج میلاد بروید باید خودتان را به خط 7 (بسیج-میدان صنعت) برسانید و در ایستگاه برج میلاد پیاده شوید. پس از آن نیز با تاکسی یا پیاده به برج میلاد بروید.

 • دسترسی برج میلاد با ماشین شخصی

اگر می خواهید با خودرو شخصی به برج میلاد بروید، از هر جای تهران که هستید خودتان را به یکی از بزرگراه های حکیم، همت و شیخ فضل الله برسانید و از طریق مسیر اختصاصی به برج میلاد بروید. با رسیدن به برج میلاد می توانید خودرو شخصی را در پارکینگ سرپوشیده یا روباز مجموعه پارک کنید.

 • لوکیشن برج میلاد روی نقشه

گوگل مپ

نشان

بلد

نظر ژاپنی ها در مورد برج میلاد تهران

نظر ژاپنی های درباره برج میلاد
نظر ژاپنی های درباره برج میلاد

این گروه از پایین ترین طبقه برج شروع به بازدید کردند و یک نفر از اعضای گروه مهندسین که برای راهنمایی، همراه این گروه ژاپنی بود، تمام قسمتها را برای آنها توضیح می داد.
با توجه به هزینه بسیار بالای ساخت برج که حدود 450 تا 500 میلیون دلار می باشد گرفته تا زمان طولانی ساخت آن 8 سال طول کشیده ، بسیاری از مسائل فنی بوده که در هنگام ساخت به آنها توجه نشده است.
ما افتخار می کنیم که کلاهک 25000 تنی، که بزرگترین کلاهک برج مخابراتی در دنیا هست را در بالای برج میلاد قرار داده ایم. و این در حالی است که ژاپنی ها در مورد این برج نظر دیگری دارند که از چشم مسئولان به دور مانده است.
کشور ما دارای کوه های مرتفعی است که بعضی از آنها چندین برابر برج میلاد ارتفاع دارند و حتی فاصله زیادی تا این برج ندارند. و ما صرفاً به داشتن این نعمات الهی افتخار می کنیم بدون اینکه از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.
یکی از مهندسان ژاپنی از یکی از مهندسین پروژه ساخت این برج در مورد علت ساخت برج میلاد پرسید. و این مهندس اینگونه پاسخ داد که ، این برج یک برج مخابراتی است و از آن برای کارهای مخابراتی استفاده می شود.
مهندسان ژاپنی اعتقاد دارند که اگر این برج مخابراتی ( کلاهک بالای برج ) بر روی کوههای شمال تهران نصب می شد، هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می شد. جدای از این مطلب تاثیر  یک آنتن 4000 متری بسیار بیشتر از یک آنتن 400 متری است که مهندسان ایرانی اصلا به این موضوع توجهی نکرده اند.
وی در ادامه با اشاره به ساخت بلندترین برج مخابراتی جهان در  سال 2012 در توکیو  گفت:  توکیو یه شهریه که در کنار آب‌های آزاده. بلندترین منطقه اون 100 متر ارتفاع ندارد و در ضمن تا 65 کیلومتری این شهر، حتی یک کوه 1000 متری هم وجود ندارد.  و فکر می کنم یا در مورد مسائل فنی مهندسی ساخت برج بررسی نشده است، یا اگر فکر شده این برج صرفا جهت رقابت ساخته اند.
در هیچ جای دنیا ساختمانهای عظیم را صرفا جهت رقابت نمی سازند بلکه برای رفع نیاز و استفاده از تمام مزایای آن، ساخته می شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «برج میلاد تهران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.