زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی میشلین اوسترمه‌یر 

بیوگرافی میشلین اوسترمه‌یر 

میشلین اوستر مه‌یر فرانسوی تنها پیانیست قهرمان در بازیهای المپیک به شمار می آید.

سال ۱۹۴۸ سالی به یادماندنی برای میشلین اوستر مه‌یر فرانسوی بود. میشلین که متولد ۲۳ دسامبر ۱۹۲۲ در رانژ ـ د ـ فلیرس فرانسه بود. درحالی پای به المپیک لندن می‌گذاشت که تا آن روز، تمام افتخارات وی یک نقره از مسابقات دوومیدانی قهرمانی اروپا در سال ۱۹۴۶ بود. البته شاید این امر بدین دلیل بود که زندگی میشلین به ورزش خلاصه نمی‌شد. او پنج ساعت در روز به تمرین پیانو می‌پرداخت و سه ماه قبل از پای نهادن به المپیک لندن با عالی‌ترین درجه از هنرستان هنرهای زیبای پاریس در رشته موسیقی فارغ‌التحصیل شد.

Micheline Ostermeyer - Wikipedia

سه ماه بعد هم نوبت به استفاده از همان انگشتان در محیط ورزش رسید. همان انگشتانی که به لطافت بر روی پیانو کشیده می‌شد. در المپیک لندن به منظور پرتاب دیسک و وزنه استفاده شد. اوستر مه‌یر ابتدا در پرتاب دیسک شرکت کرد و تا آخرین دور در جایگاه سوم قرار گرفت اما پرتاب 41.92 متری وی، او را با اختلاف ۷۵ سانتیمتر نسبت به نفر دوم قهرمان المپیک ساخت. چهار روز بعد نوبت به مسابقه پرتاب وزنه رسید و او با اختلاف ۶۶ سانتیمتر نسبت به نفر دوم و ثبت رکورد 13.75 متر مدال طلای دیگری برای کاروان ورزشی فرانسه کسب کرد.

Micheline Ostermeyer, la virtuose

آخرین مسابقه وی در المپیک پرش ارتفاع بود که وی پس از آلیس کوچمن آمریکایی و دوروتی تیلر بریتانیایی سوم شد تا مدال‌های خود در المپیک لندن را به سه افزایش دهد. پس از این پیروزی‌ها میشلین در اردوی تیم‌های ورزشی فرانسه. یکی از آثار بتهوون را به صورت تک‌نوازی رسیتال انجام داد و بدین ترتیب پیروزی‌های خود را جشن گرفت. دو سال بعد نوبت به مسابقات قهرمانی اروپا رسید و میشلین از این مسابقات نیز دو مدال برنز کسب کرد. البته این موفقیت‌ها نکته‌ای منفی برای اوسترمه‌یر به شمار می‌آمد. زیرا عملاً به شهرت وی به عنوان پیانیست ارکستر ضربه وارد می‌ساخت. تا جایی که میشلین به مدت شش سال از نواختن پیانو در ارکستر خودداری کرد. پس از آن وی به دنیای موسیقی بازگشت و تا پایان عمر به عنوان پیانیست به فعالیت ادامه داد. او می‌گفت

 

ورزش به من آموخت که چگونه با آرامش زندگی کنم. پیانو هم سبب شد تا دستانی قوی و احساسی موزون داشته باشم

 

 پایان عمر قهرمان و هنرمند فرانسوی در ۱۷ اکتبر ۲۰۰۱ بود.

 

نظر خود را درباره «بیوگرافی میشلین اوسترمه‌یر » در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی میشلین اوسترمه‌یر  فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید