درج نظر
مطالعه: 5 دقیقه
جامع ترین راهنمای روتین پوست مردانه (7مرحله جادویی)

جامع ترین راهنمای روتین پوست مردانه (7مرحله جادویی)

آقایان نیز مانند خانم ها باید مراقب پوست خود باشند. از آنجا که آقایان معمولا بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه می گذرانند، به دلیل اشعه های مضر خورشید، آلودگی های محیطی و ... بیشتر مستعد بروز مشکلات پوستی هستند.

آقایان نیز مانند خانم ها باید مراقب پوست خود باشند. از آنجا که آقایان معمولا بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه می گذرانند، به دلیل اشعه های مضر خورشید، آلودگی های محیطی و ... بیشتر مستعد بروز مشکلات پوستی هستند.

بنابراین داشتن یک روتین مناسب به حفظ سلامت آنها کمک می کند؛ برای شروع یک روتین ابتدا باید نوع پوست خود را تشخیص دهید. برای پایان آن نیز باید بعد از تمیزی پوست از کرم مرطوب کننده و آّبرسان مناسب کمک بگیرید.

اگر می خواهید دچار بیماری های پوستی نشوید، همانطور که خانم ها با خرید لوازم آرایشی خارجی و محصولات مراقبتی سعی در شاداب نگه داشتن پوستشان دارند، آقایان نیز باید در این زمینه تلاش کنند. جزئیات مراحل روتین پوست مردانه را به طور جامع برایتان شرح داده ایم.

مراحل روتین پوست مردانه چه هستند؟

داشتن روتین پوستی مردانه خیلی سخت نیست. شما درست مانند خانم ها باید یک سری عادات روزانه داشته باشید تا جلوی بروز هرگونه آکنه، جای جوش، التهاب، قرمزی و ... را بگیرید. شما باید با خرید کرم دور چشم، مرطوب کننده و سایر محصولات مراقبتی قدمی مثبت برای حفظ سلامت پوستتان بردارید.

با طی کردن مراحل روتین پوست مردانه به مرور زمان بیشتر نواقص پوستتان از بین می روند. اما آیا می دانید که این مراحل چه هستند؟

شستشوی صورت، مرحله اول

انواع محصولات مناسب روتین پوستی آقایان در بسیاری از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه می شوند. شما می توانید محصولات مختلفی از جمله خرید رژلب برای همسرتان تا تهیه محصولات مناسب آقایان را برای خودتان از این فروشگاه ها تهیه کنید. آنها انواع ژل شستشو و تونرهای مخصوص پوست را دارند.

افرادی با پوست چرب باید در طی روز 2 بار صورت خود را بشویند تا چربی ها انباشته نشده و لایه ای از پوست مرده روی صورتشان به وجود نیاید. متاسفانه آقایان نسبت به خانم ها پوست چربتری دارند، بنابراین باید از محصولات مراقبتی مناسب در طی روز برای شستشوی صورتشان استفاده کنند.

آقایانی که به دلیل فعالیت های کاری یا ورزشی تعریق دارند، حتی باید بیشتر از 2 بار و بر اساس نیازشان صورتشان را بشویند تا مبادا آلودگی ها برروی پوستشان انباشته شود.

برای شستشوی صورت توصیه می کنیم که از شوینده های ملایم استفاده کنید که ترکیبات مضری ندارند. متاسفانه شوینده هایی با ترکیبات مضر پاکسازی های عمیقی دارند که این موضوع به مرور زمان باعث آسیب دیدن پوستتان می شود. ژل های شستشوی صورت آقایان، فوم های روزانه و ... بهترین گزینه برای شستشوی صورت در طی روز هستند.

دومین مرحله لایه برداری پوست

شما باید سلول های مرده سطح پوستتان را پاکسازی کنید تا طراوت و شادابی چهره تان دیده شود. برای لایه برداری تنها شستشوی صورت کافی نیست و باید از ماسک ها یا اسکراب های مخصوص استفاده کنید تا لایه آلودگی ها از روی صورتتان پاک شود.

انجام این کار برای 1 یا 2 بار در طی هفته لازم است، آقایانی با پوست چرب باید در طی هفته حداقل 2 یا 3 بار این کار را انجام دهند. همچنین زیاده روی در لایه برداری پوست به هیچ عنوان مجاز نیست. لایه برداری های بیش از اندازه فقط به سلامت پوستتان آسیب می رساند و نتیجه خوشایندی در بر ندارد.

اگر می خواهید جلوی مشکلاتی مانند خشکی یا حساسیت را بگیرید، طبق یک روتین مناسب لایه برداری را انجام دهید. برای استفاده از اسکراب ها کافیست بعد از شستشوی پوست از اسکراب ها استفاده کرده و اجازه دهید که به مدت 30 دقیقه روی پوستتان باقی بمانند.

بهترین مواد آرایشی مردانه
بهترین مواد آرایشی مردانه

مرحله سوم سرم پوست، بهبود دهنده پوست صورت

عوامل مختلفی باعث ایجاد بسیاری از مشکلات پوستی مثل پیری زودرس، چین و چروک و ... می شوند، اما شما می توانید با استفاده از سرم ها جلوی این مشکلات را بگیرید. سرم ها میزان چین و چروک ها را به حداقل می رسانند و با کاهش روند پیری جوانی و طراوت را به چهره تان هدیه می دهند.

آقایانی که وارد دوره میانسالی شده اند، باید حتما از سرم های مناسب استفاده کنند تا جذابیت پوستشان همچنان باقی بماند.

در سرم ها ویتامین های مختلفی وجود دارد که عبارت هستند از ویتامین A، C و E که هر کدام مزایایی برای پوست دارند. با مصرف مداوم سرم ها این مواد به طور مداوم پوستتان را تغذیه می کنند، بنابراین بعد از مدت کوتاهی آثار فوق العاده آنها را برروی چهره تان احساس خواهید کرد.

چهارمین مرحله استفاده از کرم دور چشم

کرم های دور چشم باعث از بین رفتن تیرگی ها، پف و خطوط پنجه کلاغی می شوند. از آنجا که پوست دور چشم حساس است، باید به طور مداوم آنجا را تغذیه کنید. کرم های دور چشم تمام مواد مغذی لازم را دارند، بنابراین با مصرف مداوم جلوی بروز هرگونه مشکل را می گیرند.

اگر می خواهید جلوی هزینه های زیاد بابت فیلر زیر چشم، جراحی های سنگین و ... را بگیرید، استفاده مداوم از این کرم ها را جزء برنامه تان قرار دهید.

پنجمین مرحله کرم آبرسان، حافظ رطوبت پوست

حفظ رطوبت پوست یکی از مهمترین کارهایی است که باید در روتین پوستی مردانه انجام دهید. کرم های آبرسان به منظور تامین رطوبت کافی کمکتان می کنند و جلوی خشکی یا دهیدراته شدن را می گیرند. خشکی پوست می تواند تبعات سنگینی مثل بروز چین و چروک و ... را داشته باشد، بنابراین باید به دنبال راهکاری مناسب برای از بین بردن آن باشید. خوشبختانه کرم های آبرسان با فرمولاسیون و ترکیبات خاصشان به شما در این مسیر کمک می کنند.

مرحله ششم ضد آفتاب، سپر قوی برابر خورشید

ضد آفتاب یکی از محصولات مراقبتی مهم است که جلوی برخورد اشعه های مضر خورشید را به پوست می گیرد. از آنجا که اشعه های مضر تاثیرات منفی نامطلوبی برروی پوست می گذارند، بنابراین باید به دنبال راهکار مناسب برای جلوگیری از آسیب های آنها باشید.

انواع ضد آفتاب ها با SPFهای مختلف در این راه به کمکتان می آیند. در ترکیبات این کرم ها از موادی استفاده شده است که نه تنها باعث فیلتر اشعه های مضر می شوند، بلکه خواص دیگری مثل حفظ رطوبت پوست را دارند.

ضد آفتاب ها توسط برندهای مختلفی در بازار تولید می شوند و در 2 دسته بندی رنگی و بدون رنگ قرار می گیرند. آقایان می توانند با خرید ضد آفتاب های بی رنگ از پوستشان در طی روز مراقبت کنند و جلوی بروز آسیب ها را به مرور زمان بگیرند.

مرحله هفتم ضدجوش، ترمیم کننده پوست

برخی از آقایان از مشکلاتی مانند جوش و آکنه رنج می برند، بنابراین ضدجوش بهترین گزینه برای آنها است. در فرمولاسیون این کرم ها از مواد مخصوصی استفاده شده که به مرور زمان روی جوش ها تاثیر می گذارند و باعث از بین رفتن آنها می شوند.

انواع کرم های ضدجوش در بسیاری از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی با قیمتی مناسب به فروش می رسند. این محصولات در کنار انواع محصولات مراقبتی دیگر تاثیرات فوق العاده ای دارند، مشروط بر اینکه استفاده از آنها را به یک یا چند دفعه محدود نکنید و به صورت مداوم استفاده کنید.

استفاده از ماسک ها برای روتین مردانه
استفاده از ماسک ها برای روتین مردانه

روتین پوستی مردانه، راهی برای جوان ماندن و زیبایی

زیبایی برای همه اهمیت دارد و حتی آقایان نیز به زیبایی چهره شان اهمیت می دهند. بخش زیادی از زیبایی چهره را پوست بر عهده دارد. زمانی که پوستتان دچار مشکلات مختلفی باشد، نباید انتظار جذابیت داشته باشید.

با استفاده از یک روتین پوستی مردانه مناسب به مرور زمان می توانید تمام مشکلات را از بین ببرید و جذابیت را به خود هدیه دهید. داشتن یک روتین مناسب خیلی هزینه بر نیست، بنابراین این کار را انجام دهید و در مدت زمان کوتاهی از نتایج فوق العاده بهره مند شوید. در این زمینه می توانید از متخصصین حرفه ای پوست و مو کمک بگیرید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جامع ترین راهنمای روتین پوست مردانه (7مرحله جادویی)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.