زمان مطالعه: 3 دقیقه
5 راه ساده مد و خوشتیپ شدن برای مردان

5 راه ساده مد و خوشتیپ شدن برای مردان

1) روی کفش خوب سرمایه گذاری کنید :خانم ها این گزینه را به خوبی درک می کنند، زیرا زیبایی پوشش شما براحتی می...

mens-fashion
mens-fashion

1) روی کفش خوب سرمایه گذاری کنید :

خانم ها این گزینه را به خوبی درک می کنند، زیرا زیبایی پوشش شما براحتی می تواند با یک کفش نامناسب از بین برود و به چشم نیاید. یک پیراهن زیبا با یک شلوار جین مناسب در کنار یک صندل کراکس (Crocs) رنگی کاملا بی معنی و نامناسب جلوه می کند. دوران کفش نامناسب سال هاست که به سر آمده است و ما هم اکنون در دوران طلایی کفش های باکیفیت قرار داریم. همراه با کفش های باکیفیت و لوکس، قیمت نیز به یک مساله تبدیل می شود. اما خریدن یک جفت کفش چرم قهوه ای بروگ یا یک کفش دربی که یک عمر برای شما کار می کند و بسیار بادوام است با وجود گران بودن کاملا اقتصادی و مناسب است. از سوی دیگر همیشه لازم نیست که این کفش ها را با لباس رسمی ست کنید. این کفش ها با شلوار تک، شلوار جین یا تیشرت نیز کاملا زیبا و هماهنگ است. کفش های چرمی کلاسیک و جاودان است. اما در بخش غیر رسمی نیز برندهایی چون ونس، کانورس و دکتر مارتنز به کفش های اصلی جوانان دوستدار مد تبدیل شده است. با این همه این کفش ها هیچگاه نمی تواند جذابیت کفش های کلاسیک و نیم بوت ها را داشته باشد.

mens-fashion(4)
mens-fashion(4)

2) از لباس های منقوش به طرح های حیوانات و آرم های تبلیغاتی دوری کنید:

لباس های منقوش به طرح سر حیوانات، آرم های تبلیغاتی، شلوارهای دارای فاق آویزان و جلیقه های گشاد و سبک هایی شبیه به این که به آنها لدور (Ladwear) گفته می شود و در سال های گذشته به نوعی گرایش نوین تبدیل شده است بهتر است در سال جدید کنار گذاشته شود. شما براحتی می توانید تیشرت آرم دار خود را با یک پیراهن آستین کوتاه جایگزین کنید. همچنین بهتر است دمپایی لاانگشتی را فقط برای کنار ساحل استفاده کنید، زیرا ترکیب آن با لباس های دیگر کمی نابودکننده است و تمام ظاهر شیک شما را خنثی می کند. پس بهتر است برای سال جدید به جای لباس های غیر رسمی نه چندان زیبا مانند آنچه در بالا شرح داده شد، به سراغ لباس های کلاسیک و جاودان بروید و یک بار هم که شده لباس های دست دوز را امتحان کنید.

mens-fashion(2)
mens-fashion(2)

3) گرایش های بیشتری را دنبال کنید :

این تصمیمی است که بسیاری از ما باید در مورد کمد لباس های ساده با رنگ های خنثی خود در سال 2015 عملی کنیم. شعار «اگر شکسته نشده است، نیازی به تعمیر ندارد» برای بسیاری از موقعیت ها جواب می دهد، اما در دنیای مد که مرزهای مد و سبک های مختلف هر فصل تغییر می کند امتحان کردن سبک های جدید و جسورانه تر راه بسیار مفیدی است. باور کنید یا نه، انتخاب های بی پروا و جسورانه کم کم توسط استانداردهای جریان اصلی مد پذیرفته شده است. در هفته مد پاریس گرایش های متنوع و عجیب و غریبی عرضه شد که بسیاری از آنها فرد را از منطقه امن و لاک محافظه کاری خارج می کند و این امر به خودی خود می تواند روندی مثبت و مفید تلقی شود.

به عنوان مثال کیم جونز طراح و برند خلاق برای فصل جدید لباس های متعارف و کلاسیک را با پارچه هایی غیر متعارف نظیر پارچه لباس غواصی به بازار عرضه کرده است. همچنین برند بلنسیاگا طرح های گلگون را به لباس های رسمی معرفی کرده است که بسیار خلاقانه و جوان پسند از کار درآمده است. انتظار این نیست که یک مرتبه شلوار جین خود را رها کنید و یک پانچوی چرمی بخرید ولی با این روند رو به رشد بهتر است از دنیای مد عقب نمانید. یک گرایش متوسط را در میان گرایش های برتر اتخاب کنید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد.

mens-fashion(1)
mens-fashion(1)

4) اصلاح کنید :

وقت آن است که تیغ را فراموش کنید و برای ماشین اصلاح خود اهمیت بیشتری قائل شوید. کوتاه کردن ریش، اصلاح مرطوب و موی مرتب در دسته تلاش های تکمیلی قرار می گیرد که باعث می شود شما از یک آقای خوش تیپ و آراسته به یک جنتلمن صاحب سبک تبدیل شوید. در شوهای لباس و هفته های مد سال های اخیر بویژه سال گذشته و امسال در زمینه ریش نوآوری های بسیاری صورت گرفته است و ریش کامل مرتب و نسبتا کوتاه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.اصلاح موی خود را به یک فعالیت منظم تبدیل کنید و سعی کنید هر سه یا چهار هفته یکبار به آرایشگاه سر بزنید و بهتر است مدل مویی را انتخاب کنید که علاوه بر کلاسیک بودن به روز هم باشد.

mens-fashion(3)
mens-fashion(3)

5) اخلاقی خرید کنید :

در سال های اخیر در صنایع مختلف توجه به محیط زیست و تاثیرات اجتماعی مصرف کنندگان کالاهای مختلف بر محیط اطراف بسیار مورد توجه قرار گرفته است. البته انجام این کار در عرصه مد و لباس و با وجود کمپانی های عظیم تولیدکننده پوشاک که باعث می شوند پوشاک ارزان قیمت بدون توجه به اصول اخلاقی، انسانی و محیط زیستی تولید شود کار بسیار مشکلی است. این که فکر کنیم می توانیم تمام لباس های خود را از برندهای به اصطلاح اخلاقی تهیه کنیم کمی مشکل یا شاید غیرممکن به نظر می رسد، اما خرید گهگاه محصولات دوستدار طبیعت حرکتی است که لازم است بسیاری از ما آن را به یک عادت تیدیل کنیم. برندهایی نظیر «American Apparel» و پل اسمیت از جمله برندهای خوش نام و معتبر در زمینه تولید محصولات ارگانیک با قیمت‎های عادلانه محسوب می شوند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «5 راه ساده مد و خوشتیپ شدن برای مردان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.