زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی مانوئل نویر

بیوگرافی مانوئل نویر

مانوئل نویر رکوردی منحصربفرد در بین دروازه بانان آلمانی دارد؛ حضور در چهار جام جهانی و چهار دوره یورو!

تا قبل از ظهر مانوئل نویر، کمتر دروازه بان ژرمن این فرصت را پیدا می کرد که دوره ای طولانی درون دروازه آلمان قرار گیرد. کثرت دروازه بانهای کم اشتباه و درخشان در فوتبال آلمان سبب شده تا کمتر دروازه بانی فرصت داشته باشد چند دوره متوالی درون دروازه تیم ملی کشورش قرار گیرد. پس از سپ مایر که سه دوره در جام جهانی از 1970 تا 1978 دروازه بان اصلی مانشافت بود، هارولد شوماخر (در جامهای 1982 و 9186)، بودو ایلگنر (1990 و 1994) ، آندراس کوپکه (1998)، اولیور کان (2002)، ینس لمان (2006) هیچ یک به افتخار حضور در سه جام جهانی دست پیدا نکردند تا این مانوئل نویر ظهور کرد و تمامی رکوردها را به خود اختصاص داد.

نویر در سالهای اخیر بخشی از تیم ملی آلمانی بوده که به شکست های مختلف عادت کرده است و به این ترتیب کارنامه درخشان یک دهه قبل این سنگربان مملو از اشتباهات، گل های دریافتی غیرمنتظره و ناکامی هایی شده که تا چند سال قبل تصور آن هم نمی رفت. از طرف دیگر مبتلا شدن به سرطان پوست چالش دیگری در زندگی این دروازه بان ایجاد کرد. مردی که در رده باشگاهی هم چندی قبل از عوامل اصلی شکست بایرن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در برابر رئال مادرید بود و با اشتباهات او بود که بایرن فرصتی طلایی برای رسیدن به فینال مسابقات را از دست داد. با این حال زندگی نویر زمانی مملو از افتخارات و عناوین مختلف بود.

Manuel Neuer has skin cancer, undergoes 3 surgeries | NEWS.am Sport - All  about sports

مانوئل پیتر نویر روز 27 مارس 1986 در گلزنکرشن آلمان غربی به دنیا آمد و تنها پنج سال داشت که کار خود را از تیم خردسالان شالکه آغاز کرد. او به مدت 14 سال در تیم های پایه شالکه دروازه بانی کرد تا این که سرانجام در سال 2004 راهی تیم ب شالکه شد.

نویر چهار سال در تیم ب شالکه بود و از سال 2006 به صورت همزمان علاوه بر دروازه بانی این تیم، در تیم اصلی شالکه نیز درون دروازه ایستاد. دروازه بان 193 سانتی متری شالکه تا سال 2011 در 156 بازی برای این تیم به میدان رفت و فاتح جام حذفی آلمان شد و در لیگ قهرمانان اروپا حضور در نیمه نهایی را تجربه کرد. به واسطه درخشش در این تیم بود که او در سال 2009 اولین بازی ملی خود را برای آلمان انجام داد و یک سال بعد نقشی تاثیرگذار در کسب عنوان سومی آلمان در جام جهانی ایفا کرد.

وی در سال 2011 به عضویت بایرن مونیخ درآمد و با این تیم 11 بار قهرمان بوندس لیگا، 5 بار فاتح جام حذفی، 2 بار قهرمان و یک بار نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. بزرگ ترین افتخار ملی نویر نیز قهرمانی جام جهانی 2014 با آلمان و کسب دستکش طلایی این مسابقات بود. کسب رتبه سوم بهترین بازیکنان سال 2014 فیفا، حداقل لیاقت دروازه بانی بود که به لطف مهارهای کم نظیر و بازی با پای استثنائی خود از دید بسیاری این حق را داشت که توپ طلای فیفا را از آن خود کند. امری که تحقق نیافت.

با این حال روند افتخارآفرینی های او با بایرن ادامه یافت و او از سال 2013 تا 2023 تمامی قهرمانی های بوندس لیگا را با بایرن به دست آورد. در طول این سالها نویر و بایرن 5 بار در سالهای 2013، 2014، 2016 و 2019 و 2020جام حذفی را هم فتح کرده و سال را با دبل به پایان رساندند. اما اوج کار بایرن در سالهای 2013 و 2020 رقم خورد. جایی که لیگ قهرمانان اروپا نیز توسط باواریایی ها فتح شد و این تیم فصل را با سه گانه به پایان رساند. در ادامه این دو سال، بایرن سوپرکاپ آلمان، سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاهها را نیز فتح کرد تا عملکرد حیرت انگیز این تیم در هر دو سال با کسل 6 جام به پایان برسد. نویر عضوی انکار ناپذیر در تمامی این افتخارات بوده است.

Manuel Neuer comments on his mistake during Bayern Munich's Champions  League semi-final defeat to Real Madrid - Get German Football News

در 38 سالگی نویر در بیش از 750  بازی رسمی درون دروازه تیمهای باشگاهی و در 119 مسابقه درون دروازه تیم ملی المان ایستاده است. او همچنین تاکنون در هفت فصل فوتبالی خود حداقل 50 بازی باشگاهی انجام داده است.

کسب عنوان بهترین دروازه بان جهان در سالهای 2013، 2014، 2015، 2016و 2020، پنج بار کسب عنوان بهترین دروازه بان اروپا، کسب عنوان بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان اروپا در فصل 20-2019، شش بار قرار گرفتن در تیم منتخب فصل بوندس لیگا، عنوان بهترین بازیکن فوتبال آلمان در سالهای 2011 و 2014 و کسب عنوان بهترین دروازه بان دهه دوم قرن 21 جهان، تنها بخشی از افتخارات فردی مانوئل تا امروز است.

افتخاراتی که بعید به نظر می رسد دیگر چیزی به آنها اضافه شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی مانوئل نویر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.