درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی لوییس آرتیمه

بیوگرافی لوییس آرتیمه

لوییس آرتیمه یک رکورد چالب در زندگی ورزشی خود دارد؛ قهرمانی در سه لیگ آرژانتین، برزیل و اروگوئه!

لوییس آرتیمه سنتر فروارد قدرتمند، پرتلاش و همیشه گلرن دهه 60 آمریكای جنوبی، در دوم دسامبر 1938 در پارک سیویت متولد شد و بازی را در تیم "آتلانتا" آغاز كرد؛ تیمی در شهر بوئنوس آیرس که آرتیمه برای اولین بار در 1959پیراهن تیم اصلی این باشگاه را به تن کرد.

 آرتیمه گلزنی را از رده‌های پایه همین باشگاه شروع كرده بود و طی سه فصل حضور در تیم اصلی باشگاه در  67 بازی موفق شد 50 گل برای آتلانتا به ثمر برساند.

 پس از آن و در سال 1962 بود که این مهاجم 174 سانتی متری به ریورپلاته پیوست و در این تیم اوج گرفت. او در سه فصل در 80 مسابقه، 70 گل در لیگ به ثمر رساند.

 او در جام جهانی کوچم 1964 که با قهرمانی آرژانتین به پایان رسید و جام‌جهانی 1966 در انگلستان نوك حمله آرژانتین بود؛ هرچند هنر او و بسیاری از هم تیمی هایش تحت الشعاع خشونت و حواشی سایر نفرات قرار گرفت و آلبی سلسته نتوانست فراتر از مرحله یک چهارم نهایی برود.

چند ماه پس از این بازی‌ها و در سال 1967 او به ایندیپندنته پیوست. او در این تیم 18 ماه بازی كرد و 45 گل در 72 مسابقهبه ثمر رساند. در ایندیپندنته او عنوانی را کسب کرد که پیش از آن هرگز کسب نکرده بود؛ فتح لیگ آرژانتین در سال 1967.

 پس از آن لیگ كشورش را ترك گفت و به پالمیراس برزیل پیوست؛ طی سالهای 1968 و 1969 در 16 مسابقه 11 گل در پالمیراس زد و قهرمانی برزیل را هم در سال 1969 به دست آورد.

آرتیمه آن گاه به ناسیونال (اروگوئه) ملحق شد؛ جایی که طی سالهای 1969 تا 72 طی 56 مسابقه آمار خیره کننده 61 گل را برجای نهاد و سه سال پیاپی عنوان بهترین گلزن لیگ اروگوئه را به خود اختصاص داد. او پیش از آن هم طی سالهای 1962، 63، 66 و 67 آقای گل آرژانتین شده بود و به این ترتیب آمار خود را به هفت بار آقای گلی در دو لیگ آرژانتین و اروگوئه افزایش داد.

 آن گاه به برزیل بازگشت و بعد از یک فصل بازی در تیم "فلومیننزه" با پیراهن ناسیونال به فوتبال خود خاتمه داد.

آرتیمه در دوران بازی خود در 25 بازی برای تیم‌ملی آرژانتین 24 گل به ثمر رساند در حالی که در كوپاآمه‌ریكا (1967) هم بهترین گلزن مسابقات لقب گرفت.

File:Luis Artime Gol River.jpg - Wikipedia

 

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی لوییس آرتیمه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.