درج نظر
مطالعه: 5 دقیقه
قانون جذب چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

قانون جذب چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

براساس قانون جذب اتفاقات مثبت یا منفی به این دلیل در زندگی شما رخ می‌دهند که به سمت‌تان جذب شده‌اند. قانون جذب برای بسیاری از مردم جهان طی سال‌ها مورد توجه بوده است.

براساس قانون جذب اتفاقات مثبت یا منفی به این دلیل در زندگی شما رخ می‌دهند که به سمت‌تان جذب شده‌اند. در واقع، خود شما آن‌ها را به زندگی‌تان دعوت کرده‌اید. این مقاله به شما نشان خواهد داد که چگونه از قانون جذب به نفع خود استفاده کنید. آسمونی در این بخش به شما عزیزان می‌گوید که قانون جذب چیست و چگونه می‌توان از قانون جذب استفاده کرد.

law-of-attraction
قانون جذب

کارهای قانون جذب

  • ذهنتان را برای قانون جذب آرام کنید

پنج تا ده دقیقه مدیتیشن کنید. این کار باعث افزایش قدرت فکری می‌شود و ذهن شما را در حالتی آرام قرار می‌دهد. این مرحله در قانون جذب اختیاری است، اما انجام دادن آن توصیه می‌شود.

  • به خودتان مطمئن باشید

در قانون جذب درخواستی که شما برای کائنات می‌فرستید با افکار شما خلق شده است. در نتیجه کائنات به آن پاسخ می‌دهد؛ بنابراین دقیقا خواسته‌تان را مشخص کنید. اگر مطمئن نباشید و این مسأله برای شما واضح نباشد، کائنات هم فرکانسی مبهم دریافت خواهد کرد و نتایج ناخواسته‌ای را برای شما می‌فرستد؛ بنابراین فراموش نکنید که خواسته شما باید همان چیزی باشد که اشتیاق فراوانی برای داشتنش دارید.

  • از کائنات درخواست کنید

تقاضای خود را بیان کنید. تصویری از آنچه می‌خواهید برای کائنات بفرستید و شک نکنید که کائنات به خواسته شما پاسخ خواهد داد. از هم اکنون، خواسته‌تان را از آن خود بدانید و یاد بگیرید خواسته خود را در نظر مجسم کنید. هر چه تجسم شما دقیق‌تر باشد، رسیدن به خواسته‌تان هم ساده‌تر خواهد بود. اگر خواسته شما داشتن یک دستگاه ایکس باکس است، خودتان را در حال بازی کردن با آن دستگاه، انجام دادن بازی محبوبتان و لمس دسته کنترل و کنسول بازی ببینید.

  • آرزوی خود را یادداشت کنید

با این جمله شروع کنید: «بسیار خوشحال و قدر شناس هستم که…» و با در میان گذاشتن خواسته خود با کائنات، جمله (یا پاراگراف) خود را به پایان برسانید. جملات را در زمان حال بنویسید؛ گویی هم اکنون آن خواسته را در اختیار دارید؛ همچنین از نوشتن عبارات منفی اجتناب کنید. تا زمانی که آرزویتان به حقیقت تبدیل شوند، هر روز، چشمانتان را ببندید و خواسته خود را تصور کنید؛ گویا همین لحظه قرار است آن خواسته به وقوع بپیوندد؛ بنابراین تصویر خود را واضح و واضح‌تر ببینید.

  • خواسته خود را حس کنید

در این مرحله، باید همان حسی را داشته باشید که پس از به واقعیت پیئستن آرزویتان خواهید داشت. در واقع، رفتارف گفتار و افکارتان باید به گونه‌ای باشد که گویی همین حالا آرزویتان اجابت شده است. این مورد در واقع مهم‌ترین و قوی‌ترین گام در استفاده از قانون جذب است؛ زیرا این قانون دقیقا از همین مرحله شروع به‌ کار می‌کند؛ بنابراین گاه این کار را انجام دهید. بدین ترتیب دیگر حس نمی‌کنید که به ان خواسته یا آرزو احتیاجی دارید؛ زیرا احساستان به شما می‌گوید بیشتر آن را دریافت کرده‌اید. در نتیجه، کائنات هم فکر و احساس را بروز می‌دهد و شما آرزویتان را به دست خواهید آورد.

  • قدردان باشید

تمام آنچه را کائنات به شما اعطا کرده است روی کاغذ بنویسید؛ همچنین برای تمام داشته‌ها و انچه کائنات به شما بخشیده قدردان باشید. کائنات کارهای زیادی برای ما انجام داده است. از این رو، جبران این محبت با اندکی قدر شناسی کائنات را ترغیب می‌کند که کارهای بیشتری برای انجام دهد. در نتیجه چیزهای بیشتری را به زندگی‌مان جذب می‌کنیم. شاید شمات پیشتر قربانی زورگویی می‌شدید؛ اما در حال حاضر، فرد زورگو دست از این کار برداشته است. این همان موردی است که باید برایش قدردان باشید. اگر رابطه عاطفی سالمی دارید، این مورد نیز نمونه دیگری برای قدردانی از کائنات است. برای هر فرایند مثبتی در زندگی‌تان، باید از کائنات سپاسگزار باشید؛ چون ابزار قدرت شناسی کائنات را بیش از پیش ترغیب می‌کند که تقاضای شما را به واقعیت تبدیل کند.

جهانی موازی را در نظر بگیرید که دقیقا مشابه جهان واقعی است؛ البته با تفاوت جزئی؛ در این دنیا، هر آنچه به‌واقع خواهانش هستید بی‌درنگ به واقعیت تبدیل خواهد شد.

خود را در این جهان موازی تصور کنید؛ اما دیگر به دنبال خواسته‌هایی نباشید که مدت‌ها پیش آن‌ها را تقاضا کرده بودید. این مرحله دقیقا همان جایی است که مردم اشتباه می‌کنند؛ زیرا با چنین اقدامی، آن‌ها فقط به کائنات می‌گویند: «من این چیز را ندارم.» در نتیجه فقط تحقق نیافتن آن آرزو را به‌سوی خود جذب خواهند کرد؛ بنابراین صبور باشید و اگر این اتفاقات فورا رخ ندادند، ناراحت نشوید. بر «چگونگی» رخدادها تاکید نکنید. در عوض، اجازه دهید کائنات این کار را برای شما انجام دهد. اگر شما به‌جای کائنات نگران «چگونگی» تحقق خواسته‌تان بشوید، یعنی ایمان کافی ندارید و به کائنات می‌گویید که چه کاری را انجام دهد! این شیوه درست نیست؛ زیرا کائنات علم و قدرت به مراتب بیشتری از من و شما دارد.

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم

ما از قانون جذب انتظار داریم که به آرزوهای ما جامه عمل بپوشاند و خواسته‌های درونی ما را محقق سازد.

مثلا از قانون جذب خانه‌ای زیبا می‌خواهیم، اما این خانه از چه ساخته می‌شود؟ معلوم است از آجر، سیمان؛ آهن و خاک و سنگ! اما این مصالح از کجا تأمین می‌شوند؟ بازهم جواب معلوم است، از جایی همین دوروبرها!

به گمان بسیاری از افراد، قانون جذب پدیده‌ای جادویی است که از هیچ کجا آباد آرزوهای ما را فراهم می‌کند. درحالی‌که هیچ جادویی در کار نیست و قانون جذب آرزوهایمان را با داشته‌های اطرافمان فراهم می‌سازد. شما اسباب فراهم ساختن آرزوی دیگری و حتی همان آرزوی او می‌شوید و او نیز هم‌زمان آرزوی شما خواهد شد.

عامل جادویی شدن قانون جذب، همان دست نامرئی، اما توانمندی است که دروتخته را باهم جور می‌کند و پیوسته در حال چیدن اجزای مختلف هستی در کنار هم است. با دقیق شدن در این نکته، دیگر گله و شکایتی نخواهیم کرد که چرا همکار بغل‌دستی‌مان فردی اخموست، همسایه‌مان آن‌گونه رفتار می‌کند یا حتی رئیسمان شخصی بداخلاق است.

قانون جذب چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟
قانون جذب چیست

این افراد همان آرزوهای ما تا به امروز هستند. ما نیز در این لحظه، همان فردی هستیم که آن‌ها دقیقا آرزوی بودن در کنارش را داشته‌اند!

این‌گونه نیست که قانون جذب برای بعضی افراد عمل کند و برای برخی دیگر که به آن باور ندارند، کارایی نداشته باشد. جذب یک قانون معنوی جهانی است که در هر زمان و مکان کاربرد دارد؛ مثل قانون جاذبه.

اگر رئیس نالایقی بالای سر کارمندانی مظلوم سبز شده و بازور و غرور پیش می‌رود، بی‌شک آن کارمند جواب آرزوی تا به امروز این رئیس بوده و این رئیس پاسخ خواسته درونی آن کارمندان.البته این دلیل نمی‌شود که همیشه فردی مستبد را به‌عنوان مدیر بپذیریم، با این توجیه که خواست کائنات چنین بوده است؛ خیر، کائنات این اتفاق را ایجاد کرده، چون خواسته ما تا به امروز، از کائنات چنین فرد مستبدی بوده است. اما اگر او را نمی‌پسندی، در همین لحظه خواسته‌ات را تغییر بده. مطمئن باش همه‌چیز دگرگون می‌شود.

شاید مدیر شرکتی چند کارمند نمونه، منظم و بی‌همتا نصیبش شود. در این حالت، معاون شرکت نباید تصور کند که با رفتن مدیر می‌تواند این کارمندان را در اختیار بگیرد. این کارمندان آرزوی آن مدیر هستند و مدیر هم‌آرزوی کارمندان. وقتی یکی از این‌ها از میان برود آن دیگری هم از بین خواهد رفت.

درنتیجه، هیچ‌کس حق ندارد درباره آنچه اکنون نصیبش شده است از کائنات گله‌مند باشد. اگر بچه بی‌ادب و ناسپاسی نصیبت شده یا در محله‌ای زندگی می‌کنی که احساس خوبی به تو منتقل نمی‌کند، آرزویت را عوض کن! از کودک خود ادب و سپاس بطلب و محله‌ات را تغییر بده. وقتی سکوت می‌کنی و معتقدی که سکوت علامت رضایتمندی است. این رضایتمندی بلافاصله به کائنات می‌گوید: اگر دنیای من همین‌طور باشد، اشکالی ندارد.و بدیهی است که کائنات هم دنیای تو را همین‌گونه که هست برایت نگه می‌دارد.

آنچه اکنون در اطراف توست چیزی نیست جز آنچه تا به امروز خواسته بودی. اگر آن را نمی‌پسندی و دوستش نداری، تنها کافی است که آرزوی خود را عوض کنی.اما اگر آرزویت را عوض نکردی، دیگر انتظار معجزه از قانون جذب را نداشته باش.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «قانون جذب چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.